Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Aprīlis >
P
O
T
C
P
S
Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Novados
LATVIJAS SALDĀKAJĀ PILSĒTĀ AR VĒRIENU SVINĒS SALDUMU SVĒTKUS

Saldū, pilsētā, kuru dēvē par “medus pilienu Kurzemē” pašā vasaras viducī norisināsies Saldumu svētki, kuru laikā notiks arī gaisa balonu sporta sacensības.

Iedzīvotāji un viesi jau piektdien, 3. jūlijā, varēs noskaņoties svētkiem un priecāties par skaisto balonu skatu virs Saldus. Balonu pacelšanās labvēlīgos laika apstākļos plānota plkst. 20.00.
 

Arī sestdienā, 4. jūlijā, balonu ekipāžas turpinās sacensības, kurās notiks divi lidojumi – plkst. 5.30 no rīta un plkst. 20.00 vakarā. Dienas gaitā, savukārt, Saldumu svētku apmeklētāji Kalnsētas parkā varēs ļauties vēderpriekiem un baudīt visdažādākos našķus, piedalīties Pūksprunguļu mešanas čempionātā, noskaidrot, kurš ir svētku veiklākais konfekšu “Gotiņa” tinējs, izmēģināt savas prasmes kādā no radošajām darbnīcām, kā arī baudīt plašu jo plašu kultūras programmu gan ar Laura Reinika un MC orķestra uzstāšanos, gan ar vokālās grupas “Karameles” un folkloras kopas “Medainis” piedalīšanos. Tāpat pasākuma apmeklētāji varēs noskaņoties gaidāmajiem XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem brīnišķīgā ieskaņas koncertā “Sadziedam un sadancojam Saldū”.

Savukārt, svētku noslēgumā, 4. jūlija vakarā, ikviens aicināts uz vēl nebijušu pasākumu – balonu spīdēšanu. Pasākums notiks Cieceres Internātpamatskolas sporta laukumā (Kalnsētas iela 13), un tā sākums ir plkst. 23.00. Pasākuma norises laikā būs iespējams priecāties par brīnišķīgi izgaismotajiem baloniem, fotografēties pie tiem, aprunāties ar ekipāžām un uzzināt visu interesējošo par skaisto balonu sportu. Pasākumu kuplinās muzikāli akcenti.

Jāuzsver, ka balonu pacelšanās vietas gan 3., gan 4. jūlijā būs atkarīgas no vēja virziena, un pilnīgi precīzi būs zināmas dažas stundas pirms lidojumiem, tomēr pasākuma organizatori jau iepriekš ir vienojušies par četrām pacelšanās vietām, kuras atrodas dažādās pilsētas pusēs un kuras pasākuma norises laikā būs pilotu rīcībā.
Informācija par precīzām balonu pacelšanās vietām tiks izziņota stundu pirms lidojuma un būs atrodama Saldus novada pašvaldības mājas lapā, sociālajos tīklos, kā arī tiks izvietota pie pašvaldības administratīvās ēkas, Striķu ielā 3. Jāatgādina, ka gaisa balonu sacensības norisināsies tikai sacensībām piemērotos laika apstākļos. Tāpat Saldus novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt pretimnākošiem un atsaucīgiem, ļaujot gaisa balonu pilotiem nosēsties savos īpašumos.

Svētku programma ŠEIT>>

Uz tikšanos Saldū!

Informāciju sagatavoja
Laura Liepiņa
p/a „Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs”
Tel.: 29479192
E-pasts:tic@saldus.lv, laura.liepina@saldus.lv
www.saldus.lv


 

IZVĒRTĒ LIEPĀJAS LĪDZDALĪBU BALTIJAS PILSĒTU SAVIENĪBĀ
 

Lai pārrunātu Liepājaslīdzšinējolīdzdalību Baltijas pilsētu savienībā (Union of the Baltic Cities), uz tikšanos sanāca Liepāju pārstāvošie dalībnieki, lai izvērtētu līdzdalību komisiju darbā, kā arī pārrunātu turpmākos plānus.
 
Liepāja patlaban tiek pārstāvēta visās Baltijas pilsētu savienības darba koordinējošās komisijās: Plānojošās pilsētas, Ilgtspējīgās pilsētas, Drošās pilsētas, Jauneklīgās pilsētas, Viedās un plaukstošās pilsētas, Kultūras pilsētas, Sociāli iekļaujošās un veselīgās pilsētas.
 
Ilgtspējīgu pilsētu komisija, ko pārstāv Vides nodaļas vadītāja Dace Liepniece, ir viena no aktīvākajām Baltijas pilsētu savienības komisijām, kas savā darbībā īsteno dažādus ar vidi saistītus projektus gan ūdens apsaimniekošanas, gan ilgtspējīgas attīstības, enerģētikas un transporta jomā. Liepāja ir aktīva šīs komisijas dalībpilsēta un ir pārstāvēta komisijas vadībā (D. Liepniece ir komisijas līdzpriekšsēdētāja). Šobrīd Liepāja ir iesaistījusies sadarbības projektā „Atjaunojošā ekonomika Baltijas jūras reģionā”, kā mērķis ir apzināt pilsētu iespējas nodrošināt savu funkciju īstenošanu, maksimāli taupot resursus, attīstot cirkulārās ekonomikas principu jeb „no šūpuļa līdz šūpulim” un turpināt šo darbu, attīstot jaunus projektus ar investīciju piesaisti pilotprojektu īstenošanā.
 
Savukārt Drošo pilsētu komisijā aktīvi līdzdarbojas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš, kurš uz turpmākajiem diviem gadiem vienbalsīgi tika ievēlēts par komisijas vadītāju. Komisija darbojas ar mērķi iesaistīt un izglītot iedzīvotājus par drošības jautājumiem, paplašināt sadarbību un veicināt pieredzes apmaiņu. Patlaban, lai veicinātu iedzīvotāju informētību un iesaistīšanos drošības jautājumos, tiek īstenots projekts „Citizens for Safety”.
 
Sociāli iekļaujošās un veselīgās pilsētas pārstāv Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova. Liepājas turpmākā līdzdalība saskatāma, līdzdarbojoties starptautiskos veselības veicināšanas tīklos, veicinot savstarpējo partnerību starp dalībvalstīm, kā arī apgūstot papildu finansējumu, īstenojot dažādus projektus.
 
Kultūras pilsētu komisiju pārstāv Kultūras pārvaldes Starptautisko sakaru un kultūrpolitikas projektu vadītājs Atis Egliņš-Eglītis, kas Liepājas līdzdalību Baltijas pilsētu savienībāredz radošo industriju attīstības virzienā, kā arī vēl citu ar kultūru saistītu projektu realizēšanā, daloties un iegūstot citu dalībvalstu pieredzi.
 
Jauneklīgo pilsētu pārstāvji,  Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš un Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Kristīne Niedre-Lathere, turpmāko sadarbību Baltijas pilsētu savienībā redz, lai papildinātu skolu inventāru, kā arī sadarbībā ar Jauniešu māju un izglītības iestādēm īstenojot vienotus projektus.
Arī pārējo komisiju dalībnieki Liepājas dalību redz partnerības projektu īstenošanā starp vairākām valstīm, tādejādi piesaistot papildu līdzekļus.

UBC (Baltijas pilsētu savienība) apvieno vairāk kā 100 pilsētas no 10 Baltijas jūras reģiona valstīm. Tā dibināta 1991. gadā Gdaņskā, lai veicinātu Rietumeiropas (Vācijas, Skandināvijas) un Austrumeiropas pilsētu sadarbību.
 
Liepāja ir Baltijas pilsētu savienības dalībniece kopš 1992. gada. Liepāja līdzdarbojas arī Baltijas valstu savienības pilsētu valdē.
 
Informāciju sagatavoja:
Dace Ķēde, Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv
                                         
                                                                                                           
SALDŪ ATKLĀTS MĀRA ČAKLĀ SKVĒRS

Pašā Saldus centrā atklāja Māra Čaklā svēru. Tā vidū atrodas Kārļa Īles veidotā strūklaka „Medus piliens”, kas tapusi iedvesmojoties no M.Čaklā dzejas.
 
Līdz šim šajai teritorijai nebija oficiāla nosaukuma. Tā tika dēvēta par Līgo skvēru vai Strūklakas laukumu.
 
  

Māra Čaklā skvēra atklāšanas pasākums notika dzejnieka un publicista Māra Čaklā dzimšanas dienā – 16. jūnijā. Pie skvēra uzstādīta Māra Čaklā skvēra norāde, ko svinīgajā pasākumā simboliski atklāja Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa. Pasākuma iniciatori bija Saldus Rotari kluba pārstāvji. Pasākumā piedalījās arī Māra Čaklā svēra norādes autors Egils Mednis, M.Čaklā radinieki un citi interesenti.

Latviešu dzejnieks un publicists Māris Čaklais dzimis 1940. gada 16. jūnijā, Saldū. Ar M. Čaklā dzeju ir tapuši neskaitāmi daudz skaņdarbu. Visvairāk dziesmas ar M. Čaklā vārdiem komponējis Imants Kalniņš. Bet arī citus uzrunājusi M. Čaklā dzeja, to vidū - Pēteris Vasks, Raimonds Pauls, Imants Zemzaris, Valdis Zilveris, Ēriks Ķiģelis, Uldis Stabulnieks un citi.
 
Saldus novads – medus piliens Kurzemē!

Informāciju sagatavoja
Zane Sproģe
p/a „Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs”
Tel.: 36807444
E-pasts:tic@saldus.lv, zane.sproge@saldus.lv
www.saldus.lv
Saldū, 2015. gada 18. jūnijā
 
PROJEKTA "REVERWAYS" UETVAROS ATTĪSTA ŪDENSTŪRISMU
 
Līdz ar peldošās laivu piestātnes uzstādīšanu Liepājas ezerā, Ezermalas ielā, ir noslēgušies Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013. gadam projektā „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīvā tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” (Riverways) plānotie labiekārtošanas darbi.
 
Piestātne izveidota, lai aktīvā tūrisma cienītājiem, zvejniekiem un citiem interesentiem nodrošinātu piekļuvi Liepājas ezeram un uzlabotu laivu ielaišanas iespējas ezerā. Peldošo laivu piestātni piegādāja un uzstādīja IK „Logistika impex”, kas darbus veica par 8 674 eiro bez PVN.

Tāpat projekta „Riverways” ietvaros tika veikti Cietokšņa kanāla krasta sakopšanas darbi. Aptuveni 10 metru platā joslā no krasta izcirsti krūmi, no kanāla izcelti kritušie koki un  posmā no Grīzupes ielas līdz kanāla ietekai jūrā (kopumā 8 km garā krasta teritorijā) savākti atkritumi. Šos darbus veica SIA „Arsa1”.
 
Projekta realizācijas laikā Cietokšņa kanāla krastā ir atjaunotas divas atpūtas vietas (pie redāna un Ziemeļu fortiem) un izveidota jauna atpūtas vieta pie Grīzupes ielas. Tāpat projekta ietvaros ir izvietoti divi informācijas stendi (atpūtas vietā pie Grīzupes ielas un Ziemeļu fortos) un norādes zīmes. Šos darbus veica uzņēmums SIA „Taku meistars”.
Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas līdzfinansētā projekta „Riverways” īstenošana tāpat ir nodrošinājusi pilsētas laivošanas maršruta „Cietokšņa kanāls” attīstību un popularizēšanu gan iedzīvotāju, gan pilsētas viesu vidū.
 
Projekta „Riverways” Liepājai atvēlētais budžets bija 34 719 eiro, no kuriem 83% jeb 28 816,77 eiro finansēja Eiropas Savienība un 5 902,23 eiro – Liepājas pašvaldība.
 
Projektā bija iesaistījušies 39 partneri – Kurzemes, Vidzemes un Rīgas plānošanas reģioni un tajos esošās pašvaldības, kā arī pašvaldības no Igaunijas.
 
Projekta „Riverways” mērķis vērsts uz ūdenstūrisma apstākļu attīstības uzlabošanu un ūdenstūrisma konkurētspējas Latvijā un Igaunijā paaugstināšanu, jaunu tūrisma produktu izstrādāšanu, atpazīstamības nodrošināšanu jau esošajiem tūrisma produktiem, kā arī ūdenstilpņu krastos esošo atpūtas vietu attīstīšanu.
                                 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Dace Ķēde, Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv 

IZSLUDINĀTS LIEPĀJAS MAZO UN VIDĒJO KOMERSANTU PROJEKTU KONKURSS
 

No 21. aprīļa līdz 18. maijam Liepājā reģistrētie uzņēmumi aicināti iesniegt projektus pilsētas mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) projektu līdzfinansēšanas konkursam 2015. gadam.

Kopējais mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) projektu līdzfinansējums 2015. gadam ir 32 000 EUR.  Konkursa nolikums paredz, ka vienam projektam ir iespējams saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50%, bet ne mazāk par 2 500 EUR (projekts vismaz par 5 000 EUR) un ne vairāk kā 10 000 EUR.

Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu līdzfinansēšanas konkurss ir mērķtiecīgs pašvaldības atbalsta instruments uzņēmējdarbības attīstībā jau devīto gadu. Lai šī atbalsta programma atbilstu uzņēmējdarbības šī brīža aktualitātēm, konsultējoties ar uzņēmēju pārstāvošām organizācijām, šogad tika veidots jauns projektu līdzfinansēšanas konkursa nolikums. Liepājas pašvaldības līdzfinansējuma konkurss mazajiem un vidējiem komersantiem sniedz vēl papildu iespēju attīstīt uzņēmumu un dažādot tā sniegtos produktus un pakalpojumus. Savukārt pilsētai tas nozīmē nodarbinātības palielināšanos. Aicinu uzņēmējus izmantot iespēju un īstenot savas idejas, piesaistot pašvaldības līdzfinansējumu līdz pat 10 000 EUR,” aicina Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.
 
Šogad MVK projektu konkursā netiek noteiktas konkrētas nozares, bet uzsvars tiek likts uz: 
 • jaunu darba vietu radīšanu;
 • jaunu pakalpojumu vai produktu radīšanu un attīstīšanu;
 • projekta ilgtspēju.

Projektu pieteikumus var iesniegt līdz 2015. gada 18. maijam plkst. 17.00:
 • Liepājas domē, Rožu ielā 6, Attīstības pārvaldē (116. kabinetā) un Apmeklētāju pieņemšanas centrā (APC);
 • Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Torņa iela 4 , korpuss 2A, 201. telpā, tālrunis: 67503392.

Mazo un vidējo komersantu līdzfinansēšanas konkursu organizē Liepājas domes Attīstības pārvalde, kas arī nodrošinās kontroli par līdzekļu un aktivitāšu izlietošanu atbilstoši noslēgtajam līgumam un projekta pieteikumam.
 
Veidojot MVK  projektu līdzfinansēšanas konkursu 2015. gadam, Liepājas dome irkonsultējusies ar Liepājā pārstāvētām uzņēmējdarbības veicinošām un atbalstošām iestādēm – Kurzemes Biznesa inkubatoru, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Darba devēju konfederāciju un Liepājas Direktoru padomi.
 

Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu līdzfinansēšanas konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapas iespējams lejupielādēt šeit:
 
Konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapu var saņemt arī personīgi Liepājas pilsētas domes APC un Attīstības pārvaldē. Nolikumu un pieteikuma veidlapu var saņemt arī elektroniski, piesakot pa tālruni 63404802 vai e-pastu: liepaja@dome.liepaja.lv.
 
Projektu konkursa pieteikumus vērtēs ekspertu komisija pēc sekojošiem kritērijiem:
 • nodarbinātības veicināšana;
 • projekta ilgtspēja;
 • infrastruktūras attīstība;
 • kvalitatīvu pakalpojumu vai produktu attīstība;
 • ilgtermiņa ieguldījums atbilst Liepājas pilsētas attīstības programmā 2014.–2020. gadam prioritāri definētām nozarēm;
 • nodrošināta profesionāla projekta īstenošana un kvalitāte;
 • projekta argumentācija.
 
Uzziņai
Mazo un vidējo komercsabiedrību līdzfinansēšanas konkurss:
 • 2007. gadā – pieteikti 22 projekti, atbalstīti 12 projekti par kopējo summu 39 500 Ls;
 • 2008. gadā – pieteikti 23 projekti, atbalstīti 19 projekti par kopējo summu 43 780 Ls;
 • 2009. gadā – pieteikti 29 projekti, atbalstīti 11 par kopējo summu 36 500 Ls;
 • 2010. gadā – pieteikti 7 projekti, atbalstīti 4 par kopējo summu 10 000 Ls;
 • 2011. gadā – pieteikti 14 projekti, atbalstīti 7 par kopējo summu 11 650 Ls;
 • 2012. gadā – pieteikti 16 projekti, atbalstīti 6 par kopējo summu 9 650 Ls;
 • 2013. gadā – budžetā paredzēts finansējums 13 952 Ls apmērā Liepājas pludmales infrastruktūras labiekārtošanai;
 • 2014. gadā – pieteikti 7 projekti, atbalstīti 6 par kopējo summu 26 800 EUR.

Sīkāka informācija par konkursu:
Liepājas pilsētas domes Attīstības pārvalde
Tālr.: 6 34 04755
E-pasts: arnis.vitols@dome.liepaja.lv
 
Informāciju sagatavoja:
Dace Ķēde, Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv 
LIEPĀJA ATZĪMĒ 390.DZIMŠANAS DIENU
 
Ik gadu marts gan Liepājai, gan katram liepājniekam ir īpašs mēnesis. Gaisā virmo svētku sajūta un Liepājas pilsēta cenšas iepriecināt gan liepājniekus, gan pilsētas viesus, piedāvājot apmeklēt kādu no īpaši Liepājas dzimšanas dienai organizētajiem pasākumiem. Arī šogad Liepāja ir parūpējusies par to, lai ikviens Liepājas dzimšanas dienas mēnesī atrastu sev tīkamu pasākumu un būtu gatavs līksmām, kopīgām svinībām.
 
Lai sveiktu visus Liepājas iedzīvotājus  gaidāmajā pilsētas dzimšanas dienā, par tradīciju kļuvis pirmsvētku nedēļā iedzīvotājiem dāvināt Liepājas karoga krāsu lentītes. Arī šogad iedzīvotāji ir aicināti greznoties ar sarkanzaļajām lentītēm, lai kopīgi radītu svētku sajūtu. Pilsētas izdaiļošanā aicināti piedalīties arī uzņēmumi, iespēju robežās rotājot skatlogus Liepājas karoga krāsās.
 
Par godu Liepājas 390. dzimšanas dienai, no piektdienas, 13. marta, pilsētas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā (darba dienās no plkst. 8.30 – 17.00) ikviens liepājnieks un Liepājas viesis var saņemt pie apģērba piespraužamu lentīti pilsētas karoga krāsās. Savukārt 18. martā – Liepājas dzimšanas dienā – lauva Liepiņš parūpēsies, lai iedzīvotāji saņem savu svētku simbolu, dāvinot sarkanzaļo lentīti dažādās pilsētas vietās. 
 
18. martā, Liepājas 390. dzimšanas dienā, liepājnieki un pilsētas viesi sabiedriskajā transportā – pilsētas maršruta autobusos un tramvajos – varēs pārvietoties bez maksas. Bezmaksas braucieni sabiedriskajā transportā ir pašvaldības dāvana iedzīvotājiem svētkos, lai liepājnieki šajā svinību dienā varētu nokļūt uz pilsētas centru un atpakaļ, apmeklēt svētku pasākumus, atzīmēt Liepājas dzimšanas dienu draugu lokā u.c.
 
Liepājas dzimšanas dienā – 18.martā – norisināsies vairāki pasākumi veltīti Liepājas jubilejai. No pulksten 10.00 līdz 16.30 fotostudija „SBArt”, projekta „Es esmu Liepāja” rīkotāji un „Grobiņas ziedi” ielūdz liepājniekus uzņemt savu Liepājas dzimšanas dienai veltītu fotogrāfiju. Projekta „390 minūšu fotomaratons” ietvaros ikviens, kurš atnāks ciemos uz fotostudiju Avotu ielā 4 tiks nofotografēts svētku noskaņā iekārtotā studijā. Visas safotografētās bildes būs iespēja iegūt sev dāvanā digitālā formātā.
 
Vecāki kopā ar mazajiem liepājniekiem tiek aicināti uz pasākumu „Katram Liepājas putnam savu māju”, kas 18.martā pulksten 13.00 norisināsies Rožu laukumā. Pasākuma laikā tiks gatavoti putnu būrīši un izvietoti tuvākās apkārtnes kokos sadarbībā ar Liepājas pilsētas Komunālo pārvaldi. Tāpat pasākuma ietvaros būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, izdekorēt pilsētu ar pašu apgleznotiem putniem, baudīt deju kolektīvu, hip-hop, ritma grupas un pūtēju orķestra ar meitenēm – mažoretēm uzstāšanos, piedalīties erudīcijas konkursā un zibakcijā.
 
18.martā pulksten 19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā apbalvošanas ceremonijā „Goda un Gada liepājnieks 2014” Liepāja teiks paldies liepājniekiem, kuri var lepoties ar pamanāmu, nozīmīgu un sabiedrībā novērtētu veikumu Liepājas labā 2014. gadā. Šī gada pasākuma tēma ir balta lapa. Balta lapa uz kuras var rakstīt savu stāstu, labos darbus un to piepildīt tik krāsainu un brīnumainu kāda ir mūsu Liepāja un 2014. gadā nominantu veiktie darbi. Goda liepājnieks par saviem nopelniem saņems Goda zīmi, kurā redzams Liepājas ģerboņa lauva liepu lapu vainagā un mazāku, ikdienā nēsājamu piespraudi. Savukārt Gada liepājnieki saņems sudraba piespraudes liepu lapas formā.
 
Visi simfoniskās mūzikas cienītāji ir laipni gaidīti uz Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu, kas šogad no 18.marta līdz 21.martam notiks Liepājā un būs kā dāvanai pilsētai dzimšanas dienā.  Ieskaņas koncerts „Jaunās zvaigznes” būs skatāms un klausāms 18.martā plkst. 19.00 Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolā, savukārt atklāšanas koncerts „Manai Liepājai!”, „Muzikālās rotaļlietas” un noslēguma koncerts norisināsies Liepājas Latviešu biedrības namā. Pianisma zvaigžņu festivāla apmeklētājus priecēs Liepājas Simfoniskais orķestris, Mei Ji Fu (Malaizija), Antoņina Suhanova (Latvija), Sjajiņa Vana (Ķīna), Lisa Smirnova (Austrija), Laura Mikola (Somija), kā arī vairākas Emiļa Melngaiļa LMV absolventes un audzēknes. Diriģenti: Jānis Ivuškāns (Latvija), Andress Mustonens (Igaunija), Atvars Lakstīgala (Latvija).
 
Savukārt 20. un 21. martā Liepājas Olimpiskajā centra arēnā pulksten 19.00 norisināsies Liepājas 390 gadu dzimšanas dienai īpaši veidots, vērienīgs pasākums - koncertuzvedums „Es esmu Liepāja”. Koncertuzvedumu „Es esmu Liepāja” kopīgi veido ievērojams skaits Liepājas personību. Gaidāmā notikuma mērķis ir vienuviet sakausēt gan spēcīgos Liepājas simbolus, personības un mūziku, gan veicināt jaunus radošus procesus. Koncertuzvedumā „Es esmu Liepāja” piedalīsies mūziķi Igo, Uldis Marhilēvičs, Jānis Strazds, Zigfrīds Muktupāvels, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Edgars Silacērps, Ainars Virga, Fēlikss Ķiģelis, Edijs Šnipke, Normunds Kalniņš, postfolk grupa “Zari”, TDA „Rucavietis”, koris “Laiks” un daudzi citi Liepājas mūziķi un mākslinieki.
 
Liepāja ir padomājusi arī par sportiskiem un aktīvu dzīvi mīlošiem iedzīvotājiem. 21.martā ikviens interesents ir aicināts nūjot pārgājienā „No robežas līdz robežai”. Maršutu plānots sākt no Liepājas dienvidu robežas pie Pērkones kanāla un doties līdz enkuram Liepājas austrumos. Pulksten 10.30 laukumā pie Liepājas dienvidu robežas zīmes sāksies pulcēšanās  un reģistrēšanās pārgājiena distancēm. Nūjot gribētāji var reģistrēties līdz 20. martam 16 km un 11 km posmiem pa tālruņiem 27077950 un 26462030 vai e-pastu: nujoarveju@inbox.lv  norādot vārdu, uzvārdu, izvēlēto distanci un auguma garumu centimetros, ja nepieciešamas nūjas.
 
Tiem, kuri Liepāju vēlas izstaigāt ne tik raitā solī, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs ir sagatavojis ekskursiju ciklu „Liepājas ainiņas”, kas norisināsies pulksten 11 katrā marta sestdienā. 14.martā un 28.martā gides Marinas Vikaines pavadībā iespējams doties ekskursijās „Kur tie lepnie kungi mita..” un „Ar graudu maisiem līdz ostai”, savukārt 21.martā gids Gunārs Silakaktiņš vadīs ekskursiju „No pakārtā miliča līdz Siena tirgum”. Pieteikšanās ekskursijām rakstot uz e-pastu info@liepaja.travel vai zvanot pa tālruni 29402111.
 
Visa marta garumā liepājniekus un Liepājas visus priecēs divas Liepājas 390 gadu dzimšanas dienai veltītas foto izstādes. Foto izstāde „....saknes jau vējš neizplēš....” būs skatāma Liepājas Latviešu biedrības namā. Foto izstādē būs apskatāmi 35 Liepājas pilsētas mūziķu portreti. Turpretī mākslinieces Jekaterinas Karpovas veltījums Liepājai svētkos – foto izstāde "Liepājas tramvaja stāsts” – būs viena no Liepājas spilgtākā simbola – tramvaja – attēlojums un tā laika gaitā saglabātais vēsturiskais veidols. Šo izstādi iespējams apskatīt kafejnīcā „Darbnīca”.
 
Notikumiem bagāts būs ne tikai marts, Liepāja liepājniekus un pilsētas viesus turpinās pārsteigt visa gada garumā.
Lai Liepājai un liepājniekiem spilgti un izdevušies svētki! Papildus informāciju par Liepājas dzimšanas dienas pasākumiem var meklēt www.liepajaskultura.lv, kalendars.liepaja.lv  un www.liepaja.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Liepājas Kultūras pārvalde
sadarbībā ar
Liepājas domes Sabiedrisko attiecību
un mārketinga daļu

                                                                                                                                                     
VĒL TRĪS STUDENTI SAŅEMS STIPENDIJU "MEDUSMAIZE"

4. februārī uz interviju ar Saldus novada pašvaldības stipendijas “Medusmaize” stipendiātu izvērtēšanas komisiju ieradās pieci jaunieši, kuri jau bija pieteikušies stipendijai, bet iepriekšējā pieteikšanās reizē to nesaņēma – Edgars Pavārs, Annija Gončarova, Elizabete Lībiete, Laura Andersone un Solvita Roze.

Pēc pretendentu izvērtēšanas komisija lēma par stipendijas “Medusmaize” piešķiršanu RSU Medicīnas fakultātes studentei Laurai Andersonei, Ventspils Augstskolas Vadības zinību fakultātes studentam Edgaram Pavāram un RTU Vadības fakultātes studentei Solvitai Rozei.

Atkārtota iespēja pieteikties stipendijai radusies, jo divas no stipendijas “Medusmaize” saņēmējām nav nokārtojušas saistības un pārtraukušas savu studiju procesu, savukārt, par stipendijas izmaksas pārtraukšanu trešajai studentei komisija lēma, jo jauniete nebija izpildījusi savas saistības pret LU Fondu un Saldus novada pašvaldību un nebija uzrādījusi veiksmīgus mācību rezultātus.

Jāpiebilst, ka Saldus novada stipendijas „Medusmaize” tika izveidota 2013. gadā un tās mērķis ir finansiāli atbalstīt Saldus novada pašvaldības jauniešus izglītības pieejamībai ikvienā Latvijas augstskolā. Stipendijas apmērs ir 142.00 euro mēnesī, un, nokārtojot visas saistības, jaunietim ir iespēja stipendiju saņemt visu bakalaura studiju laiku.


Informāciju sagatavoja
Laura Liepiņa
p/a „Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs”
Tel.: 29479192
E-pasts:tic@saldus.lv, laura.liepina@saldus.lv
www.saldus.lv
Saldū, 2015. gada 5. martā
 
VAR PIETEIKTIES LĪDZFINANSĒJUMA SAŅEMŠANAI MIKRORAJONU PAGALMU LABIEKĀRTOŠANAI
 
Liepājas dome jau trešo gadu pēc kārtas izsludinājusipieteikšanos mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai, kas iedzīvotājiem ļaus labiekārtot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apkārtni un uzlabot apkārtējo dzīves vidi, transporta kustību, bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas un vides pieejamību, izmantojot pašvaldības līdzfinansējumu.

Projektu iesniegumu iesniegšanas beigu termiņš – 2015. gada 26. maijs.
 
Programmas īstenošanai 2015. gadā pašvaldības budžetā sākotnēji paredzēti EUR 50 000. Tā kā tā ir ilgtermiņa programma, turpmākā budžeta plānošana notiks atkarībā no māju īpašnieku un apsaimniekotāju aktivitātes izvērtējuma.
 
„Mikrorajona labiekārtošanas programma, kas uzsākta 2013. gadā, apliecina, ka iedzīvotāji ir gatavi sakārtot savu tuvāko apkārtni, ierīkojot bērnu rotaļu laukumus, apgaismojumu, automašīnu stāvvietas, ietves, soliņus un apstādījumus savu namu iekšpagalmos. Iedzīvotāju lielā atsaucība apliecina, ka šī programma pilsētas iedzīvotājiem ir nepieciešama arī turpmāk. Paldies māju iedzīvotājiem, namu apsaimniekotājiem un projektu rakstītājiem, kuri veltījuši savu laiku un līdzekļus kopīgam mērķim – daudzdzīvokļu namu pagalmu sakārtošanai. Aicinu arī šogad liepājniekus piedalīties pašvaldības līdzfinansētajā programmā, lai kopīgiem spēkiem Liepāju veidotu arvien skaistāku un sakoptāku,” programmas būtību komentē domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.
 
Uz līdzfinansējumu var pretendēt, ja daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopējā platība ir vienāda vai lielāka par 1000 kvadrātmetriem un dzīvokļu īpašnieku kopība mājas pārvaldīšanas tiesības nodevusi dzīvokļu īpašnieku biedrībai vai dzīvokļu īpašnieku pilnvarotai personai un savākti vairāk kā puse no mājas iedzīvotāju parakstiem.
 
Projekta iesniegums papīra formā jāiesniedz Liepājas pilsētas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Rožu iela 6, Liepāja, LV–3401) līdz 26. maijam (ieskaitot).
 
Līdzfinansējumu piešķirs šādām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanas aktivitātēm:
· 100% apmērā no būvuzraudzības veikšanas izmaksām, ja būvuzraudzību veic pašvaldības izvēlēts būvuzraugs,
·  90% apmērā no apgaismojuma jaunbūves, rekonstrukcijas vai renovācijas izmaksām,
· 80% apmērā no brauktuves, ietves vai stāvlaukuma esošā seguma izlases remonta izmaksām (remonts, kuru veic atsevišķiem brauktuvju, ietvju vai stāvlaukumu posmiem nolūkā likvidēt esošos defektus),
· 75% apmērā no brauktuves, ietves vai stāvlaukuma jaunbūves, rekonstrukcijas vai renovācijas izmaksām,
·  65% apmērā no citam daudzdzīvokļu dzīvojamajai mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtojumam (bērnu rotaļu laukuma, soliņu un atkritumu urnu, atkritumu konteineru laukumu, zālienu un apstādījumu, sporta laukumu, veļas žāvētavu, velosipēdu novietņu jaunbūvei, rekonstrukcijai vai renovācijai),
· 50% apmērā no būvprojekta vai tam pielīdzināma dokumenta izstrādes un autoruzraudzības izmaksām.
 
Divu vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopības, kuru piesaistīto zemesgabalu robežas ir savienotas, var vienoties par kopīgu projekta iesniegšanu. Šādā gadījumā līdzfinansējuma apmērs tiek palielināts par 10%.

Tāpat līdzfinansējums par 10% tiek palielināts, ja projekta iesniedzējs daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā veic (ir uzsākti būvdarbi) vai ir veicis dažādus energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus.

Pirms projekta iesniegšanas plānoto izmaksu aprēķins (tāme) jāsaskaņo ar SIA „Komunālā pārvalde” (Uliha ielā 44) ceļu nozares vadītāju Mārtiņu Jākobsonu (mob.tālr. 26162882, e-pasts: martins.jakobsons@kpliepaja.lv).
 
Zemesgabali tiks labiekārtoti pēc Būvvaldē iesniegtas un saskaņotas labiekārtojuma skices vai projekta. Šādā veidā paredzēts risināt automašīnu stāvvietu, operatīvā un komunālo pakalpojumu transporta kustības jautājumus iekšpagalmos, uzlabot vides pieejamību, pilnveidot bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas, risināt zemesgabalu apgaismojuma jautājums u.tml.

Ar saistošajiem noteikumiem var iepazīties un iesnieguma veidlapu var lejupielādēt domes mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Projekti”.
 
Jautājumu un konsultāciju gadījumā rakstīt uz e-pastu aivars.kanka@dome.liepaja.lv vai zvanīt pa tālruni 63404717. Konsultācijas var saņemt arī Liepājas domē, 151. telpā.
 
Informācijai:

2013. gadā atbalstīti un ieviesti 20 projekti, kas ietvēra 21 zemesgabala labiekārtošanu. Pašvaldības līdzfinansējums programmas īstenošanai 2013. gadā – EUR 403 013,74.
 
2014. gadā atbalstīti un ieviesti 26 projekti, kas ietvēra 34 zemesgabalu labiekārtošanu. Pašvaldības līdzfinansējums programmas īstenošanai 2014. gadā bija EUR 855 558,77, savukārt kopējais projekta finansējums bija EUR 1 060 199,32.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Dace Ķēde, Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv

            
IZSTĀDES "RAŽOTS LIEPĀJĀ" LAIKĀ VARĒS APMEKLĒT SEMINĀRUS PAR UZŅĒMĒJDARBĪBU

Ņemot vērā iepriekšējo izstāžu dalībnieku un apmeklētāju pozitīvās atsauksmes, arī šogad izstādes „Ražots Liepājā” laikā, 6. un 7. martā, uzņēmējiem un citiem interesentiem būs iespēja apmeklēt vairākus seminārus, paneļdiskusijas un konsultācijas.
 
6. martā uzņēmēji un citi interesenti Liepājas Olimpiskā centra (LOC) Tango zālē bez iepriekšējas pieteikšanās aicināti apmeklēt šādus seminārus:

· plkst. 11.00 – pēdējo 50 gadu viena no veiksmīgākajām biznesa vadības stratēģijāmLean”.
Biznesa efektivitātes asociācijas valdes loceklis Uldis Piekuss iepazīstinās ar biznesa stratēģiju„Lean”, kā mērķis ir, izmantojot pēc iespējas mazāk resursu, radīt lielāku vērtību klientam un palielināt savu konkurētspēju. U. Piekuss dos ieskatu „Lean” domāšanas principos, kā arī iepazīstinās, ar kādiem instrumentiem šo stratēģiju var pielietot savā uzņēmumā, un kādi ir ieguvumi to pielietojot.
 
· plkst. 14.00 – seminārs „Komunikācijas prasmes”.

Radio Skonto programmu direktors ar 25 gadu pieredzi radio un reklāmas jomā Valdis Melderis dalīsies ar savu pieredzi, kādas komunikācijas prasmes palīdz un kas jāievēro, komunicējot ar saviem klientiem.
 
·  plkst. 16.00 – paneļdiskusija „Izaicinājumi reģiona ekonomikas attīstībai”.

Diskusija un pieredzes apmaiņa par tradicionālo tautsaimniecības nozaru konkurētspējas celšanu, perspektīvo nozaru attīstību, investoru piesaisti, nodarbinātību, izglītību, demogrāfiju un ģeopolitisko situāciju. Moderators Valdis Melderis.
 
Tāpat izstādes pirmajā dienā Kurzemes Biznesa inkubators (KBI) jaunu ideju autoriem un uzņēmējiem piedāvā apmeklēt astoņu mentoru individuālās konsultācijas, lai no pieredzējušiem nozaru speciālistiem saņemtu padomus par pārdošanu, radošo domāšanu biznesā, finanšu plānošanu un piesaisti, mārketingu, dizainu un vēl citām tēmām. 
 
Ar mentoriem iespējams iepazīties mājaslapas www.kbi.lv sadaļā „Mentorings”. Vienas individuālās sesijas laiks ir 30 minūtes. Sesiju skaits ir ierobežots. Pieteikšanās ilgs līdz 28. februārim, rakstot uz e-pastu: info@kbi.lv un iekļaujot īsu idejas vai uzņēmuma aprakstu un izvēlēto mentoru, kā arī īsi aprakstot pārrunājamo jautājumu. KBI organizētās mentoru konsultācijas notiks no plkst. 12.00–15.00 LOC Saules zālē. 
 
Savukārt izstādes otrajā dienā, 7. martā, no plkst. 11.00 līdz 14.00 Rožu zālē notiks seminārs „Enerģijas diena Liepājā”, kurā tiks runāts par to, kā samazināt izmaksas par apkuri un karsto ūdeni, elektroenerģijas patēriņa samazināšanas iespējām, videi draudzīgu transportu un citiem jautājumiem. Plašāka semināra „Enerģijas diena Liepājā” programma skatāma mājaslapā www.razotsliepaja.lv.
 
Savukārt no plkst. 13.00 līdz 14.30 LOC Saules zālē notiks seminārs „BOSI – uzņēmēja gēns”. „BOSI” metodes pamatā ir padziļināta uzņēmēju izpratne un atziņa, ka katram uzņēmējam ir savas stiprās un savas vājās puses, kuras atstāj izšķirošu iespaidu uz biznesa attīstību. „BOSI” Baltijas reģiona vadītājs Jānis Skrūzkalnspastāstīs, kas ir uzņēmēja gēns un kā tas var strādāt jūsu interesēs, kā arī ar piemēriem no dzīves par to, kā vislabāk izmantot savu uzņēmēja gēnu.
 
Ikviena interesenta dalība semināros, paneļdiskusijās un konsultācijās, tāpat kā apmeklētāju ieeja izstādē, būs bez maksas.
 
Aktuālākajai informācijai sekojiet līdzi izstādes mājaslapā www.razotsliepaja.lv.
 
Izstādi „Ražots Liepājā” organizē Liepājas pilsētas pašvaldība. Izstādi atbalsta Liepājas Speciālā ekonomiskā zona, Liepājas osta, Liepājas Olimpiskais centrs, Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs un Kurzemes Biznesa inkubators.
 
Papildu informācija pa tālruni 63404770 vai dome@dome.liepaja.lv.
 
Kā jau iepriekš ziņots, 6. un 7. martā Liepājas Olimpiskajā centrā jau trešo reizi notiks lielākā vietējo uzņēmēju izstāde „Ražots Liepājā”, kuru aicināts apmeklēt ikviens interesents, lai iepazītu vairāk kā 190 Liepājas pilsētas un apkārtējo novadu uzņēmumus, to piedāvāto produkciju un pakalpojumus.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Dace Ķēde,
Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv;
tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv 
LIEPĀJĀ ATSĀKS VIENAUDŽU IZGLĪTĪBAS PROGRAMMU VIDUSSKOLU AUDZĒKŅIEM

Ceturtdien, 19. februārī, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas 10.–12. klases audzēkņiem notiks pirmā vienaudžu izglītības programmas lekcija, kuru vadīs Liepājas domes Vides un veselības daļas veselības veicināšanas konsultants Armands Treimanis.
 
Iesaistoties vienaudžu izglītotāju apmācībās, jauniešiem tiek sniegta iespēja izglītoties seksuāli reproduktīvās veselības jomā, paaugstināt savu pašapziņu un attīstīt komunikācijas prasmes saskarsmē ar citiem jauniešiem. Tāpat jauniešiem ir iespēja realizēt sevi interesentā, saistošā un reizē arī atbildīgā darbā ar citiem jauniešiem.
 

Programmu pabeigušie jaunieši kļūs par vienaudžu izglītotājiem, kas sniedz informāciju un palīdz saviem vienaudžiem pieņemt patstāvīgus lēmumus, kas var palīdzēt novērst iespējamo uzvedības risku. Galvenais mērķis ir informācijas sniegšana, iemaņu un prasmju pilnveidošana, veicinot attieksmes un uzvedības maiņu.
 
„Jauniešu veselības veicināšana ir viena no Liepājas pilsētas veselības veicināšanas prioritātēm, tādēļ arī turpmāk atbalstīsim šādas un līdzīgas iniciatīvas,” norāda Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale.
 
Vienaudžu izglītības programmā paredzētas trīs lekcijas, kas notiks 19. un 26. februārī, kā arī 5. martā. Šajās lekcijās padziļināti tiks pārrunāti dažādi ar veselības veicināšanu saistīti jautājumi, tajā skaitā, atkarību jautājumi, seksuāli reproduktīvā veselība, vīrusinfekcijas, HIV un AIDS, ģimenes plānošana u.c.
Vienaudžu izglītības programma tiek turpināta pēc vairāk kā trīs gadu pārtraukuma, kad programmas ietvaros lekcijas notika vairākās Liepājas pilsētas skolās.
 
Uzziņai:

Vienaudžu izglītība ir kvalitatīva neformālās izglītības metode, ko var izmantot, izglītojot dažādas mērķauditorijas, īpaši jauniešus, par dažādām tēmām. Vienaudžu izglītība ir process, kā laikā apmācīti un motivēti jaunieši izglīto savus vienaudžus par jautājumiem, kas viņiem ir aktuāli un nozīmīgi, piemēram, par seksuāli reproduktīvo veselību, savstarpējām attiecībām, HIV un AIDS, STS u. c.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Tolmačova, Vides un veselības daļas projektu vadītāja
e-pasts: elina.tolmacova@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404745
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv      
SĀKUSIES PIETEIKŠANĀS IZSTĀDEI "RAŽOTS SALDŪ"

Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos trīs gadus, Saldus novada pašvaldība rīko izstādi “Ražots Saldū”, kuras laikā apmeklētājiem ir iespēja vienuviet iepazīt, nogaršot, aplūkot un iegādāties vietējos produktus, bet uzņēmējiem – parādīt, reklamēt un tirgot savus ražojumus un pakalpojumus.

Tāpat kā citos gados, arī šoreiz Saldus novada uzņēmēji, biedrības, iestādes un pagastu pārvaldes ir aicinātas bez maksas piedalīties izstādē, bet aprīkojums (galdi, stendi) ir jānodrošina pašiem.

Izstāde “Ražots Saldū” šogad norisināsies vienu dienu – 28. martā no plkst. 9:00 līdz 15:00, un to kuplinās kultūras pasākumi, degustācijas, atrakcijas bērniem un pieaugušajiem.

Dalībniekiem un interesentiem lūgums pieteikties līdz šī gada 20. martam, aizpildot pieteikuma anketu (to var meklēt Saldus novada mājas lapā www.saldus.lv), kura elektroniskā formātā nosūtāma uz e-pasta adresi tic@saldus.lv vai personīgi iesniedzama Saldus TIKS centrā, Striķu ielā 3.

Papildu informācija, zvanot pa tālr. 63807444 vai 26848301.
NEVALSTISKĀS ORGANIZĀCIJAS AICINĀTAS PIEDALĪTIES PROJEKTU KONKURSĀ

Liepājas dome izsludinājusi nevalstisko organizāciju (NVO) projektu līdzfinansēšanas konkursu, kurā aicinātas piedalīties visas Liepājas NVO. Konkursa pieejamais līdzfinansējums šajā gadā ir EUR 28 000.
 
Uz pašvaldības līdzfinansējumu var pretendēt projekti, kuri:

·  paredz sabiedriski nozīmīgu programmu, projektu un pasākumu īstenošanu Liepājas pilsētā un atbilst konkursa mērķiem;
·  piesaista ievērojamus vietējos resursus un brīvprātīgos sabiedriski nozīmīgos projektos;
·  īsteno neformālās izglītības programmas dažādām iedzīvotāju sociālajām grupām;
·  piedāvā brīvā laika pavadīšanas dažādošanas un kvalitātes uzlabošanas iespējas;
·  veicina jauniešu nodarbinātību, profesionālo orientāciju un karjeras izvēles iespējas;
·  īsteno idejas, kas palīdz veidot sociāli atbildīgus liepājniekus;
·  veicina drošas un sakārtotas vides veidošanos Liepājas pilsētā;
·  nodrošina vai piedāvā jaunus sociālos pakalpojumus noteiktai sociālai iedzīvotāju grupai;
· iesaista cilvēkus ar invaliditāti un rada viņiem pieejamu vidi, pakalpojumus un informāciju atbilstoši universālā dizaina principiem;
·  veicina integrācijas procesus Liepājas pilsētā;
·  ir cita lielāka projekta sastāvdaļa (līdzfinansējums lielāka finansējuma piesaistei).
 
Plānotajām projekta aktivitātēm jānotiek Liepājas pilsētā vai ieguvējiem no projekta rezultātiem jābūt Liepājas pilsētas iedzīvotājiem.
 
Projektā pieprasītā līdzfinansējuma apmērs nedrīkst būt mazāks par 100 EUR un lielāks par 2500 EUR, nepārsniedzot 70% no projekta kopējām izmaksām.
 
Projektus nepieciešams iesniegt līdz š.g. 27. februārim plkst. 16.00 Liepājas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6, kā arī tos nosūtīt elektroniski uz e-pasta adresi nvo@dome.liepaja.lv.
 
Nevalstisko organizāciju projektu līdzfinansēšanas konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapas iespējams lejupielādēt Liepājas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, sadaļā „Sabiedrība” – „NVO Liepājā” šeit.
 
Informācijai:
2014. gadā īstenoti 25 projekti par kopējo summu 106 077,15 (26 % domes finansējums, 74% NVO piesaistītais līdzfinansējums). Iepriekšējā gadā projekti īstenoti dažādās jomās – sociālā iekļaušana, sociālo prasmju apgūšana, veselīgs un aktīvs dzīvesveids, veselības veicināšana, sports un brīvais laiks, neformālā izglītība, kultūra un māksla, starp kultūru dialogs, uzņēmējdarbības pamati un noziedzības profilakse.
 
Kopā projektos 2014. gadā tika iesaistīti 4874 cilvēki, sasniedzot dažādas mērķauditorijas – bērnus, jauniešus, pieaugušos, invalīdus, ģimenes, bezdarbniekus un seniorus.

Pašvaldība projektu konkursu organizē no 2003. gada. Šogad tas notiks jau 13. reizi. 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Dace Ķēde, Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv

                                                                                                                                                     
AR IZSTĀDI UN IZGLĪTOJOŠĀM LEKCIJĀM LIEPĀJĀ  UZSĀKS VESELĪBAS VEICINĀŠANAS PASĀKUMU GADU
 
Uzsākot veselības veicināšanas gadu, 14. un 15. janvārī Liepājas pašvaldības Vides un veselības daļas darbinieki sadarbībā ar Slimību kontroles un profilakses centru (SPKC) organizēs informatīvas un izglītojošas lekcijas Liepājas skolu sociālajiem pedagogiem un vadītājiem. Tāpat 14. janvārī tiks atklāta fotoizstāde „Esmu brīvs!”, kas veltīta smēķēšanas profilaksei.
 
14. janvārī plkst. 15.00 Liepājas Izglītības pārvaldes zālē ar sociālajiem pedagogiem tiksies Vides un veselības daļas veselības veicināšanas konsultants ārsts Armands Treimanis, lai pārrunātu atkarību izraisošo vielu lietošanas atpazīšanas un profilakses jautājumus. Tāpat arī Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas departamenta speciāliste Solvita Kļaviņa-Makrecka 14. un 15. janvārī tiksies ar skolu sociālajiem pedagogiem un direktoru vietniekiem audzināšanas darbā, lai iepazīstinātu ar pedagoģiskajā procesā un skolas dzīvē izmantojamiem SPKC sagatavotajiem drukātajiem un internetā pieejamajiem informatīvajiem un izglītojošajiem materiāliem par dažādiem veselības veicināšanas jautājumiem.
 
14. janvārī plkst. 16.00 Liepājas Olimpiskā centra foajē tiks atklāta ceļojošā fotoizstāde „Esmu brīvs!”, kurā Latvijas sabiedrībā zināmi cilvēki dalās savā pieredzē, kas viņus ir motivējis atmest smēķēšanu.
 
„Ar šo pasākumu kopumu simboliski uzsākam jauno gadu veselības veicināšanā pilsētā. Veselības ministrija šo gadu pasludinājusi par onkoloģijas profilakses gadu, tāpēc gada garumā vērsīsim uzmanību uz dažādiem onkoloģisko saslimšanu riska faktoriem un profilakses pasākumiem. Smēķēšana, kā zināms, ir viens no visredzamākajiem dzīves kvalitāti ietekmējošiem un dažādu saslimšanu riska faktoriem, kuru novērst var paša lēmums,” stāsta Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale.
 
Fotoizstādē skatāmi astoņi fotogrāfa Andra Arhomkina veidotie sabiedrībā zināmu cilvēku portreti. Viņi ir spējuši pieņemt svarīgu lēmumu savā dzīvē – pateikt skaidru „Nē!” cigaretēm. Fotoizstādē „Esmu brīvs” piedalījušās tādas personas kā modes māksliniece Šeila Vanaga, žurnāla „Vides Vēstis” galvenā redaktore Anitra Tooma, mūziķis Intars Busulis, aktrise Agnese Zeltiņa, LNT žurnāliste Ieva Mārtiņa, Radio SWH dīdžejs un grupas „Labvēlīgais Tips” solists Andris Freidenfelds, žurnālists Ansis Bogustovs un LTV raidījuma „De Facto” redaktore Inga Šņore.
 
Katram no viņiem ir savs, atšķirīgs dzīvesstāsts, bet viņus visus vieno viņu gribasspēks un labais piemērs, ko viņi rāda saviem bērniem un apkārtējiem, atsakoties no tabakas savā dzīvē. Izstādes atklāšanā piedalīsies arī Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kurš stāsta: „Es ceru, ka šī izstāde būs iedvesmojums arī daudziem liepājniekiem izvērtēt savus ieradumus un atmest smēķēšanu. Pēc savas pieredzes zinu, ka tas nav viegli, jo pats kopš skolas gadiem nepavadīju ne dienu bez cigaretes. Taču nu jau vairāk nekā desmit gadu manā dzīvē smēķēšanai nav vietas, un tā bija mana apzināta izvēle. Gluži vienkārši pienāca brīdis, kad es sāku pievērst uzmanību tam, ko smēķēšana nodara manai pašsajūtai, saskarsmei ar apkārtējiem, manu ikdienu, un izlēmu, ka es to vairs nevēlos. Šī izstāde ar dzīvesstāstiem iedvesmo un parāda, ka atmest smēķēšanu ir iespējams.”
 
Fotoizstāde tapusi Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra veidotās kampaņas „Ja smēķē Tu – smēķē Tavs bērns” ietvaros” un tās mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz pasīvās smēķēšanas kaitīgumu, it īpaši bērnu klātbūtnē. Viņi ir mammas un tēti saviem bērniem, sievas un vīri saviem dzīvesbiedriem un viņi ir brīvi, brīvi no tabakas. Šis lēmums ir bijis būtisks ne tikai viņu, bet arī viņu līdzcilvēku veselībai, jo, kamēr viņi smēķēja, kaitīgajām vielām bija pakļauta visa ģimene.
 
Foto izstāde Liepājas Olimpiskajā centrā būs apskatāma līdz 1. februārim.
 
Informāciju sagatavoja:
Ineta Stadgale
Vides un veselības daļas vadītāja
e-pasts: ineta.stadgale@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404747

 
PAR GADA KULTŪRAS DARBINIEKU KĻUVA EZERNIECE LIENE ŠTEINBERGA

Piektdien, 5. decembrī, notika Saldus novada Kultūras darbinieku svētki. Pasākumā pulcējās kultūras jomai piederīgie - kultūras darba organizatori, bibliotekāri, mākslas un mūzikas skolu pedagogi un muzeja darbinieki.

Pasākuma laikā notika kultūras darbinieku sveikšana apaļās darba jubilejās, sumināti jaunie darbinieki kultūras darba jomā, kā arī nosaukts Kultūras darbinieks 2014. Šogad šo pagodinājumu saņēma Ezeres kultūras nama vadītāja un kultūras dzīves dvēsele Ezerē Liene Šteinberga. Kopš 2005. gada pasākumu atbalsta A/S „SEB banka”, piešķirot naudas balvu gada Kultūras darbiniekam.
 

2014. gadā L. Šteinberga kultūras jomā paveikusi daudz! Piedalījusies projekta „Es bij’ meita” izstrādē un realizācijā, kura laikā tapa kora „Kaprīze” karogs. Aktīvi darbojas nevalstiskajās organizācijās „Mūsu ligzda” un „Koris „Kaprīze””. 2013. gadā biedrības „KIT” atbalstītais projekts „Tirgus andeles un lustes iz vecāsmātes pūralādes” ieviests kā vietējā tradīcija un ļoti veiksmīgi turpinājās arī četras reizes šogad, turklāt, ar īpašu kultūras programmu. L. Šteinberga kā brīvprātīgā darbojas arī Ezeres novadpētniecības materiālu krātuves „Ezeres muitas nams” uzturēšanā. 2014. gadā L. Šteinberga ieviesa jaunu tradīciju - jaunā gada sagaidīšanas pasākumu Ezeres kultūras namā, atjaunoja stipro ģimeņu vakaru Ezeres pagastā. Brīvajā laikā dzied sieviešu korī un vokālajā ansamblī, darbojas amatierteātrī un sieviešu klubiņā. Viņa rīko ekskursijas Ezeres iedzīvotājiem Latvijas un Lietuvas robežās.

Goda nosaukumam vēl tika izvirzīti: J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja vecākā speciāliste vēstures jautājumos Ilze Haruna; Saldus mūzikas skolas Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļas skolotāji - Uldis Kuncis, Artūrs Maculēvičs, Tālis Zujs un Jānis Milzers; Apvienotās Jaunlutriņu un Šķēdes pagasta Ošenieku bibliotēkas vadītāja Dace Kalniņa.

Īpašs prieks par to, ka kuplajam kultūras darbinieku pulkam pievienojas jauni, tādēļ sirsnīgi sveica astoņus darbiniekus, kuri šogad sākuši strādāt Saldus novada kultūras iestādēs. Tie ir: Linda Medne, Lutriņu pagasta kultūras darba organizatore, Līva Apriķe, Vadakstes pagasta bibliotēkas bibliotekāre, Mārtiņš Bērtulis, Saldus mūzikas skolas skolotājs, Andris Mickēvičs, Jaunlutriņu pagasta kultūras darba organizators, Sintija Krūza, Zvārdes pagasta kultūras darba organizatore, Sarmīte Kaufmane, Zirņu pagasta kultūras darba organizatore, Simona Radoviča, Saldus mūzikas skolas skolotāja un Laura Liepiņa, p/a „Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs” direktore.

Ar Kultūras ministrijas Atzinības rakstu un Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības rakstu tika sveikta Vēsma Krūmiņa, Saldus mākslas skolas direktore.

Šogad apaļas darba jubilejas atzīmēja 12 kultūras jomas speciālisti, kurus apbalvoja ar Saldus novada domes Atzinības un Pateicības rakstiem: J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece Inese Gruša (10 gadu darba jubileja J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā), Saldus pilsētas bibliotēkas galvenā metodiķe Aija Pelīte (10 gadu darba jubileja Saldus pilsētas bibliotēkā), Nīgrandes pagasta Kalnu bibliotēkas vadītāja Ieva Kalvāne (10 gadu darba jubileja Kalnu bibliotēkā), Šķēdes pagasta bibliotēkas vadītāja Egita Zasa (20 gadu darba jubileja Šķēdes pagasta bibliotēkā), Saldus mūzikas skolas skolotāja Diāna Demitere (25 gadu darba jubileja Saldus mūzikas skolā), Saldus pilsētas bibliotēkas administratīvā darba nodaļas vadītāja Agita Cenkure-Lilienšteina (25 gadu darba jubileja Saldus pilsētas bibliotēkā), Saldus mākslas skolas direktore Vēsma Krūmiņa (30 gadu darba jubileja Saldus mākslas skolā), Saldus mākslas skolas skolotāja Anna Dobele (30 gadu darba jubileja Saldus mākslas skolā), Saldus mākslas skolas skolotāja Zigrīda Buzoverova (30 gadu darba jubileja Saldus mākslas skolā), Saldus mūzikas skolas direktora vietniece mācību darbā Iveta Gaile (30 gadu darba jubileja Saldus mūzikas skolā), Saldus mūzikas skolas skolotāja Solveiga Freisa (30 gadu darba jubileja Saldus mūzikas skolā), Saldus mūzikas skolas skolotāja Natālija Loča (35 gadu darba jubileja Saldus mūzikas skolā).

Pasākums kopumā bija kā pateicība par veiksmīgi aizvadīto kultūras darba gadu. Kultūras darbiniekus sveica mūžam aktīvie un atraktīvie akordeonistu ansambļa „Akords” dalībnieki, pasākuma pirmo daļu vadīja režisors, aktieris un improvizators Jurijs Djakonovs, savukārt, Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra pirmo vijoļu koncertmeistars Raimonds Ozols savā īpaši harizmātiskajā priekšnesumā aizkustināja visus pasākuma dalībniekus.

Informāciju sagatavoja
p/a „Saldus TIKS centrs” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Sproģe
RŪĶI RŪĶOJAS SALDŪ
 
Ikviens, kurš vēlas gūt Ziemassvētku sajūtu, decembrī aicināts uz Saldu, lai Kapelleru nama Rūķu mājā kopā ar Auss pakalna rūķu meitiņu gatavotos Ziemassvētkiem. 

Rūķu mājas mazie un lielie apmeklētāji varēs gan piedalīties rūķu skolas mācību stundā un uzzināt neskaitāmas aizraujošas lietas par rūķu dzīvi, gan iejusties rūķa ādā un paši savām rokām izveidot kādu brīnišķīgu Ziemassvētku dāvaniņu saviem vismīļākajiem cilvēkiem. Protams, ka Rūķu mājas Ziemassvētku stāsts nav iedomājams bez gardām piparkūkām un smaržīgas tējas, ar ko varēs mieloties ikviens Rūķu mājas apmeklētājs. 

Piedāvājums paredzēts gan grupām, gan ģimenēm, gan citiem interesentiem. Rūķu māja atvērta no 7. decembra līdz 21. decembrim. Grupas ciemos pie Auss pakalna rūķu meitiņas aicinātas doties darba dienās no plkst. 9.00 - 17.00 (iepriekš piesakoties), ģimenes ar bērniem un citi interesenti aicināti Rūķu māju apmeklēt sestdienās un svētdienās plkst. 13.00 un plkst. 15.00. Vairāk informācijas par piedāvājumu www.saldus.lv vai pa tālr. 29443117.

Decembrī ikviens sirsnīgi gaidīts Kapelleru nama Rūķu mājā Saldū, Striķu ielā 7!

Informāciju sagatavoja:
p/a “Saldus TIKS centrs” speciālisti
Tālr.: 63807443
E-pasts: tic@saldus.lv
www.saldus.lv
Saldū, 2014. gada 24. novembrī
 

AICINĀM PIEDALĪTIES ZĪMĒJUMU KONKURSĀ "ZIEMASSVĒTKU NOSLĒPUMS LIEPĀJĀ"

 

Turpinot iesākto tradīciju, kad Liepājas pilsētas vizuālā tēla un Ziemassvētku noskaņas radīšanā tiek iesaistīti bērni un jaunieši, no 24. novembra līdz 10. decembrim tiek izsludināts zīmējumu konkurss „Ziemassvētku noslēpums Liepājā”.
 
Zīmējumam par Ziemassvētku un Jaunā gada svinēšanu Liepājā un īpašo svētku noskaņu pilsētā jābūt veidotam krāsainā izpildījumā uz A4 formāta lapas. Tas var būt izpildīts jebkurā tehnikā, izņemot datortehniku. Zīmējumā bērni aicināti rakstīt arī savu vēlējumu Liepājai un liepājniekiem Ziemassvētkos un Jaunajā gadā.
 
Atbilstoši konkursa devīzei, aicinām bērnus nedaudz pasapņot un uzzīmēt, kas ir tas īpašais Ziemassvētku noslēpums, kas svētku gaidīšanu Liepājā padara tik īpašu un brīnumainu.

Konkursā var piedalīties bērni un jaunieši līdz 16 gadu vecumam. Iesūtītie darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās: pirmsskolas izglītības iestāžu grupa, 1.–3. klašu grupa, 4.–6. klašu grupa, vecāko klašu grupa.
 
Darbus līdz 10. decembrim plkst. 17.00 var iesniegt Liepājas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6. Zīmējuma otrā pusē jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums, pārstāvētā skola vai bērnudārzs, klase vai grupiņa un sava vai skolotāja kontaktinformācija.

No iesniegtajiem darbiem katrā vecuma grupā tiks izvēlēti vairāki zīmējumi, kuri kā svētku apsveikumi tiks izvietoti uz vides stendiem pilsētā, kā arī tiks izveidoti kā apsveikuma kartiņas un publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā „Katram Liepājniekam” svētku numurā. Kā katru gadu, no konkursā iesniegtajiem darbiem tiks veidota izstāde domes vestibilā.

Neskaidros jautājumus par konkursu lūdzam uzdot, rakstot uz e-pastu info@dome.liepaja.lv vai zvanot pa tālruni 63404743 (Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa).
 
Informāciju sagatavoja:
Dace Ķēde, Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv

 

IKVIENS MĪĻI GAIDĪTS UZ ADVENTA LAIKA IESKAŅAS PASĀKUMIEM

 

Jau atkal ir klāt gada gaišāko svētku –  Ziemassvētku – gaidīšanas laiks. Tradicionāli Pirmās Adventes nedēļā pilsētā tiek organizēti Adventa laika ieskaņas pasākumi, uz kuriem mīļi aicināts ikviens liepājnieks, lai kopā vienotos šajā pārdomu laikā un rastu svētku noskaņojumu.
 
Piektdien, 28. novembrī, plkst. 16.00 ikviens aicināts pie veco ļaužu nama, Ganību ielā 135/141, lai veidotu svētku rotājumus un izrotātu Adventa vainagu. Pēc tam Sv. Meinarda baznīcā, Ganību ielā 120, varēs baudīt koncertu un noklausīties mācītāja uzrunu.
 
Sestdien, 29. novembrī, plkst. 17.00 pilsētas centrā, blakus Rožu laukumam, notiks Adventa laika ieskaņas pasākums un pirmās Adventes sveces iedegšana. Pasākumā visus priecēs koris „Laiks” un metālpūšamo instrumentu ansamblis „Amber Sound Brass”. Tāpat pasākuma apmeklētāji varēs sasildīties, dzerot aromātisku un garšīgu tēju un izbaudot cienastu. Pasākuma gaitā daudzus jaukus pārsteigumus sagādās SIA „Ūdensputni”.
 
Savukārt baznīcu draudzes vienosies kopīgā gaismas ceļā, nākot katram no savas draudzes nama un uz galveno svētku vietu pilsētas centrā – Rožu laukumu un lielo Adventa vainagu – nesot gaismas lukturīšus un svecītes.
 
Svētdien, 30. novembrī, plkst. 15.00 Karostā, laukumā pretī Ģenerāļa Baloža ielai 1, aicinām iedzīvotājus uz Adventa laika ieskaņas pasākumu un uz Ziemassvētku egles iedegšanas svētkiem. Pasākuma laikā būs atvērtas darbnīcas rotājumu gatavošanai, kā arī sagādāts cienasts un silta tēja. Par svētku sajūtas radīšanu parūpēsies „Chemin neuf” centrs, Liepājas krievu baptistu draudze „Evaņģēlija gaisma” un SIA „Ūdensputni”.
 
„Svētais Augustīns savā laikā teica, ka cilvēka sirds ir nemiera pilna, līdz kamēr tā atrod savu mieru Dievā. Adventa laiks ir miera meklēšanas laiks. Mēs iededzinām Adventa sveces, lai šo sveču gaismiņas palīdzētu mums apjaust mūsu meklējumus no tumsas uz gaismu, no nemiera uz mieru, līdz sagaidām gaismas un prieka pilnos Ziemsvētkus. Tie ir svētki, kad mēs visi – lieli un mazi – ceram, ka kaut kas no Ziemsvētku lielā prieka, no šīs debesu gaismas un miera, kas ir augstāks par visu saprašanu, ielīs arī mūsu sirdīs. Iedegsim arī savās mājās svecītes Adventa vainagā, un darīsim to ar apziņu un ar ticību, ka, līdzīgi kā katrā Adventa svētdienā, mēs iededzam nākamo svecīti un gaisma Adventa vainagā pieņemas spēkā, tā arī mēs pieaugam Dieva atziņā un Viņa atklāsmē, līdz pilnā mērā sastapsim Dievu, kā Viņš atklājies Jēzū Kristū, kas ir patiesā Gaisma,” novēl Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers.
 

Adventa laika ieskaņas pasākumus organizē Reliģisko lietu komisija kopā ar Liepājas draudzēm. Pasākumu atbalsta Liepājas pilsētas dome, SIA „AdGuru”, Kultūras pārvalde, SIA „Ūdensputni” un SIA „aeprint.lv”.
 
Tāpatsvētdien, 30. novembrī, visas dienas garumā notiks arī citas Ziemassvētku ieskaņas aktivitātes, kas plkst. 16.00 noslēgsies ar koncertuzvedumu „Gaismas apmirdzēti” un pilsētas galvenās egles rotājumu iedegšanu Rožu laukumā. Plašāka informācija skatāma Kultūras pārvaldes mājaslapā.
 

 
Informāciju sagatavoja:
Dace Ķēde,
Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv 
AKCIJA "IK DIENU MEDUS KAROTI VIENU"
 
Saldus novada pašvaldībā turpinās akcija “Ik dienu medus karoti vienu”.

Pagājušajā gadā, atsaucoties bitenieka Jāņa Vainovska ierosinājumam, lai popularizētu Saldus novadu kā medus pilienu Kurzemē, tika uzsākta akcija „Ik dienu medus karoti vienu”.

Tās laikā pašvaldības viesiem un sadarbības partneriem pie tējas vai kafijas cukura vietā tiek piedāvāts medus.
 

Tā kā interese un atsaucība bija liela, šī veselīgā tradīcija tiek turpināta.
Šogad medus tika iegādāts no Nīgrandes pagasta Ēberliņu dravas. 

Informāciju sagatavoja
Maija Rjabova          
p/a „Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs”
Tel.: 63807444
E-pasts:tic@saldus.lv, maija.rjabova@saldus.lv
www.saldus.lv
SALDUS NOVADA PAŠVALDĪBA IZSLUDINA PIETEIKŠANOS STIPENDIJAI "MEDUSMAIZE"
 
Līdz 2014. gada 1. oktobrim notiek pieteikšanās Saldus novada pašvaldības stipendijai, aizpildot on-line anketu Latvijas Universitātes Fonda mājas lapā www.fonds.lv .

Stipendija paredzēta ikvienam vismaz vienu gadu Saldus novada pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētam 12. klases vai profesionālās vidusskolas absolventam (absolvēšanas gads - 2014.g.), kurš ir reģistrējies pilna laika klātienes studijām jebkurā no Latvijas augstskolām jebkurā bakalaura studiju programmā 2014./2015.ak.g. Pretendents drīkst strādāt algotu darbu. Pretendents nedrīkst vienlaikus būt LU Fonda vai citu mecenātu stipendiju ieguvējs.

Stipendijas apjoms ir EUR 1 420 akadēmiskajā gadā.

Stipendijas komisija: Saldus novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dubra, divi pārstāvji no Saldus novada pašvaldības, LU Akadēmiskā departamenta direktors Ojārs Judrups, LU kanclera finanšu konsultants Pāvels Fricbergs, LU Fonda izpilddirektore Laila Kundziņa-Zvejniece.

Prasības stipendijas pretendentiem

Pretendēt drīkst personas, kuras:

· Ieguvušas vidējo izglītību, uzsākušas mācības LR augstskolā un nav vecākas par 24 gadiem;
· Uzrādījušas labas sekmes, absolvējot 12.klasi - vidējā atzīme ir 8 balles un augstāk;
· Studē akreditētā augstskolā – akreditētā studiju programmā Latvijā;
· Spēj argumentēti pamatot savu motivāciju stipendijas saņemšanai;
· iesaistījušās sabiedriskās aktivitātēs Saldus novadā vidējās izglītības iegūšanas laikā;
· Vidējās izglītības iestādes vai profesionālās vidusskolas absolventa īpašie sasniegumi un/vai nopelni valsts vai novada līmenī tiek uzskatīti par priekšrocību pie stipendiāta noteikšanas.
 
2013. gadā Saldus novada pašvaldība pirmo reizi piešķīra stipendiju “Medusmaize”. Stipendijas mērķis ir finansiāli atbalstīt Saldus novada jauniešus izglītības pieejamībai ikvienā Latvijas augstskolā, kā arī veidot Saldus novada atpazīstamību Latvijā un piederības sajūtu novada  iedzīvotāju vidū.

2013. gadā Saldus novada pašvaldības stipendiju “Medusmaize” ieguva Elīza Bula, Elza Burve un Valdis Dravnieks.

Informāciju sagatavoja
Maija Rjabova
p/a „Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs”
Tel.: 63807444
E-pasts:tic@saldus.lv, maija.rjabova@saldus.lv
www.saldus.lv

 
KOMISIJA IZVĒRTĒ SAKOPTĀKĀS NĪCAS NOVADA VIENSĒTAS
           
Katru otro gadu tiek organizēts konkurss "Sakoptākā Nīcas novada viensēta", rosinot iedzīvotājus rūpēties un būt atbildīgiem par sava īpašuma kopšanu. Augustā vērtēšanas komisija - Inga Skrode, Gunta Vecpils, Agita Rusmane, Sintija Jurķe, Dace Vecbaštika - apmeklēja 11 sētas.
           
Tieši tādēļ, ka pieteikto dārzu nebija daudz, komisijai bija īpaši grūti izvērtēt, pie tam, skatītie dārzi bija ļoti atšķirīgi - vairāk lauku sētas, nevis daiļdārzi. Vērtētājas secināja, ka modē nāk retro stils. Neskatoties uz to, ka šīs vasaras svelme no saimniekiem prasa ļoti daudz rūpju, visi bija centušies un katrā dārzā ir kas sevišķs, tādēļ visu skatīto sētu saimnieki septembrī tiks aicināti uz konkursa noslēguma pasākumu. Pasniegs 3 galvenās balvas: "Goda dārzs", "Daiļdārzs" un "Senatnīga lauku sēta", kā arī balvas nominācijā "Lapene dārzā". Sākotnēji bija plānots īpaši sumināt tikai vienas lapenes saimniekus, taču katra bija ar kaut ko īpaša, tādēļ nolēma godalgot trīs.

Tiek apsvērta doma turpmākajos konkursos izveidot īpašu goda dārzu nomināciju. „Nav māksla dārzu izveidot, bet gan noturēt līmenī daudzu gadu garumā, un dārzs taču mainās katru gadu,” pamato komisijas priekšsēdētāja Inga Skrode. Jādomā arī, kā vairāk pamudināt cilvēkus pieteikties konkursiem.
           
Nākošgad tiks organizēta tradicionālā Nīcas Dārzu diena, kad apmeklētāji varēs skatīt privātdārzus, bet 2016. gadā atkal rīkos viensētu konkursu.
 
  

Konkursa nolikumu skatīt ŠEIT>>

Vairāk informācijas:

Inga Skrode, komisijas priekšsēdētāja - 26562508


 
Gunita Šime,
Nīcas novada sabiedrisko attiecību speciāliste
63489484, 29105652
gunita.sime@nica.lv
www.nica.lv 
BĒRNĪBAS SVĒTKI SALDŪ
 
Saulainā 26. jūlija rītā Saldus novadā tika atzīmēti jau otrie Bērnības svētki.

Šoreiz pie kūmām tika 16 bērni.

Diena sākās Saldus pilskalna skatu laukumā, kur pulcējās visi dalībnieki. Tālāk pa pilsētas ielām skaisti izpušķotās automašīnās visi brauca uz svētku norises vietu- pašvaldības ēku Avotu ielā.

Svētkus vadīja Čučumuižas Rūķi - krustmāmiņa Kristīne, rūķītis Taustiņš un mazais nebēdnis rūķītis Kikī.
Svinīgajā daļā vecākiem izsniedza apliecību par to, ka bērnam ar šo dienu ir krustvecāki. Katrs mazais
goda viesis tika šūpots izpušķotās šūpolēs, par katru krustmāmiņa Kristīne pastāstīja īpašu stāstu.

Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, kura pilda arī Goda kūmas pienākumus, vēlēja vecākiem starp ikdienas pienākumiem vienmēr atrast laiku, ko pavadīt ar bērniem. Jo darbi pagaidīs, bet bērni izaug ļoti ātri, un laiks, kuru veltām sev tuvajiem un mīļajiem, ir nenovērtējams.
 
 

Pēc svinīgās daļas bērnības svētku dalībnieki kopā ar Čučumuižas rūķiem pulcējās kopējai fotogrāfijai.

Informāciju sagatavoja
Maija Rjabova
p/a „Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs”
Tel.: 63807444
E-pasts:tic@saldus.lv, maija.rjabova@saldus.lv
www.saldus.lv
Saldū, 2014. gada 29. jūlijā

 
PAR GODU SALDUS NOVADA PIECGADEI TAPUSI GRĀMATA

Piektdien, 25. jūlijā, J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja pagalmā svinīgi tika atklāta grāmata “Saldus novads”.

Grāmatas autores Ieva Ančevska un Ilze Haruna lasītājam ļāvušas ielūkoties Saldus novada vēsturē, pastāstot par katru pagastu, kā arī  aprakstījušas būtiskākos notikumus novada pastāvēšanas laikā. Šī grāmata ir noderīgs informatīvais materiāls ikvienam, kurš interesējās par savas tautas un valsts vēsturi.
 
  

Kā atvēršanas svētkos minēja Saldus tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra direktore Laura Liepiņa, autores izcēlušas visu skaisto, seno, labo, bet tajā pašā laikā arī moderno, ar ko katrs varam lepoties.

Pateicību grāmatas autorēm, pagastu pārvaldēm, iestādēm un visiem, kuri piedalījās grāmatas veidošanā, pauda Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa. Grāmata atgādina, ka daudz šajos gados ir paveikts, bet ir vēl daudz ieceru un plānu.

Autores uzsvēra, ka, apceļojot pagastus, ir bijusi iespēja satikt daudz jauku, uzņēmīgu cilvēku, kuri kopj savu vēsturi, piedalās tās veidošanā un nesavtīgi iegulda laiku un līdzekļus, lai dzimto vietu padarītu skaistāku un pamanāmāku.

Viens no iemesliem, kādēļ tapa grāmata, bija atgādināt lasītājam, ka ir daudz iemeslu būt lepniem, ka Saldus novadā ir ko redzēt un darīt.

Grāmatu ir iespējams iegādāties Saldus Tūrisma informācijas centrā, kā arī J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā.

Informāciju sagatavoja
Maija Rjabova
p/a „Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs”
Tel.: 63807444
E-pasts:tic@saldus.lv, maija.rjabova@saldus.lv
www.saldus.lv
Saldū, 2014. gada 28. jūlijā
BERNĀTOS PULCĒSIES DEJOTĀJI NO VISAS LATVIJAS

Šovasar ciemiņus no visas Latvijas – tautas deju dejotājus - uzņem vidējās paaudzes kolektīvs „Nīca” un jauniešu kolektīvs „Rietumvējš”. 26. jūlijā Nīcas novada Bernātos pie atpūtas bāzes „Draudzība” notiks 14. vidējās paaudzes deju kolektīvu vasaras satikšanās festivāls „Soļi smiltīs”. Festivāla lielkoncerts sāksies pulksten 18.00.
           
Festivāls dibināts 1999. gada vasarā ar mērķi veicināt, popularizēt un attīstīt tautas deju nozari Latvijā, kā arī attīstīt tautas deju kolektīvu māksliniecisko izaugsmi.  Tā ir iespēja starpposmā starp lielajiem Deju svētkiem dejotājiem satikties, dejot un atpūsties. Festivāls nav tikai dejošana, tiek organizētas arī sportiskās aktivitātes, kur savā starpā sacentīsies deju kolektīvu dalībnieki, latvju rakstu veidošana pludmales smiltīs un orientēšanās pa Bernātu dabas parka takām ar kontrolpunktu meklēšanu.

Nīcas novads festivālu organizēs pirmo reizi, pārņemot stafeti no Pāvilostas. Festivāls vairākas reizes ir rīkots Jūrmalā, kā arī Liepājā, Rēzeknē un Pāvilostā. Šogad pasākumā piedalīsies 30 kolektīvi ar 600 dejotājiem no visas Latvijas: Aizputes, Alojas, Džūkstes, Garkalnes, Gaviezes, Jelgavas, Jūrmalas, Kabiles, Kandavas, Krimuldas, Laidzes, Lieģiem, Liepājas, Limbažiem, Rīgas, Robežniekiem, Siguldas, Skultes, Slampes, Smārdes, Tumes, Valdemārpils, Vandzenes, Ventspils, Vērēmiem, Vērgales un, protams, Nīcas.

Pulksten 18.00  visi tiek aicināti apmeklēt deju lielkoncertu, kur tiks izdejotas skaistākās latviešu tautas dejas. Daļu no tām vienlaicīgi izdejos vairāki kolektīvi, veidojot krāšņus deju rakstus pēc koncerta virsvadītājas, tautas deju kolektīva „Nīca” vadītājas Marutas Puķītes horeogrāfijas, bet koncerta noslēgumā visi vienosies kopīgā dejā „Pie jūriņas maliņā” un turpat aiz kāpas šalkos jūra un viļņos atspoguļosies saulriets.
 

Dalības maksa koncertā: pieaugušajiem – EUR 4.-, bērniem (no 7-16 gadiem) – EUR 2.-. Līdzi vēlams ņemt segu, sēdēšanai, un lukturīti, atceļam. Būs norādes uz automašīnu stāvvietām un pasākuma vietu.

Agija Kaunese,
Nīcas kultūras nama direktore,
tālr.26302528

PAPLAŠINOTIES UZŅĒMUMAM, LIEPĀJĀ ATVĒRS JAUNU RAŽOTNI, RADOT 200 DARBA VIETAS
 

Uzņēmumu SIA „Cotton Club” un AS „Sanitars” vadītāji pēc tikšanās Liepājas domē vienojās par turpmākas sadarbības veidošanu jaunas ražotnes atvēršanai Liepājā, nākotnē radot papildus aptuveni 200 darba vietas.
 
 
 
Turklāt „Cotton Club” šī gada laikā paplašinās savu ražošanu A/S „Lauma” telpās, papildus darbā pieņemot līdz 40 darbiniekiem.
 
Uzņēmēji ir izstrādājuši jaunas ražotnes projektu, kas paredz izveidot vienu no lielākajām un modernākajām kokvilnas higiēnas preču ražotnēm Eiropā. Paredzēts, ka līdz 2015. gada septembrim tā uzsāks darbu, radot darba vietas aptuveni 200 cilvēkiem.
 
„Ilgstošās sarunās ar uzņēmumu „Cotton club” izdevies Liepājai piesaistīt jaunu investoru no Itālijas – kompāniju „Sanitars”. Šādas investīcijas rada nozīmīgu potenciālu darbvietu radīšanai, eksportam, augstākai pievienotajai vērtībai. Sadarbojoties ar itāļu uzņēmumu „Sanitars”, tiek saskatīta iespēja Liepājā izveidot jaunu ražotni ar unikālāko ražošanas sistēmu Eiropā, radot 200 jaunas  darba vietas,” pēc tikšanās ar uzņēmumu vadītājiem sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.
 
Uzņēmuma „Cotton club” prezidents Maralbeks Gabdsatarovs sarunā ar itāļu uzņēmuma „Sanitars” vadību, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu un Latvijas Investīciju attīstības aģentūras direktoru Andri Ozolu atzina, ka sākotnēji par labu investīcijām Liepājā izlemts dēļ pilsētas labā ģeogrāfiskā novietojuma un atrašanās vietas tuvu ostai, kas sniedz ērtas eksporta iespējas, līdz ar to ļaujot samazināt loģistikas izmaksas. Kā zināms, SIA „Cotton club” 2013. gadā izveidoja kokvilnas higiēnas preču ražotni, radot ap 90 darba vietām.
 
Kā sarunā uzsvēra itāļu uzņēmuma „Sanitars”līdzīpašnieks un  kvalitātes vadītājs Dr. Andrea Lorenzotti, ražotnes izveidei svarīgs ir gan infrastruktūras nodrošinājums, cilvēku darbaspēks, kā arī pašvaldības ieinteresētība un atbalsts. Tieši sarunu gaitā ar uzņēmumu, kas Liepājā jau strādā, un ar pašvaldību var secināt, kādas priekšrocības ir izvēlētajai vietai uzņēmuma attīstībai.
 
Kā norādīja uzņēmēji, turpmākai ražošanas attīstībai nepieciešama augsta elektroenerģijas kapacitāte. Līdz ar to ar AS „Sadales tīkli” tika pārrunāti iespējamie risinājumi, lai varētu uzlabot elektroenerģijas pieslēgumu ražojošo uzņēmumu teritorijās.
 
Uzņēmums „Cotton Club”, kurš dibināts 2000. gadā, ir vadošais vates izstrādājumu un higiēnas līdzekļu ražotājs, kā arī viens no lielākajiem kosmētikas līdzekļu ražotājiem Krievijā. Tā ražotnes ir izvietotas Krievijā, Turcijā, Ķīnā un Latvijā, nodrošinot darbavietas vairāk kā 2000 darbiniekiem. Liepājas ražotne, kas izveidota 2013. gadā, ir pirmā, kas izvietota Eiropas Savienības teritorijā. „Cotton Club” savu produkciju piegādā vairāk nekā 600 klientiem visos Krievijas reģionos, Ukrainā, Baltkrievijā, Kazahstānā, Moldovā, Polijā, Latvijā un citās valstīs.
 
Uzņēmums „Sanitars” dibināts 1971. gadā un ir vadošais kokvilnas vates un spilventiņu ražotājs Itālijā. Uzņēmums ir viens no progresīvākajiem uzņēmumiem Eiropā, savā darbībā izmantojot un arvien ieviešot modernās tehnoloģijas un inovācijas. Pašreizējā uzņēmuma produkcijas kapacitāte ir 35 tonnas kokvilnas materiāla dienā un 80 miljoni vates spilventiņu iepakojumi gadā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Dace Ķēde, Liepājas pilsētas Domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv

 
 
NOSLĒDZ LĪGUMU UN AICINA UZ PRESES KONFERENCI
 
Kuldīgas kultūras centrs 8.jūlijā noslēdzis līgumu ar LR Kultūras ministriju par projekta “Vides manu-faktūras” īstenošanu ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta finansiālu atbalstu, projektu līdzfinansē Kuldīgas novada pašvaldība.

No 14.-18.jūlijam, sadarbojoties Latvijas, Norvēģijas, Islandes un Lietuvas māksliniekiem, Kuldīgas vecpilsēta pārtaps par skatuvi daudzveidīgām mūsdienīgām kultūras aktivitātēm, kuras tiks veidotas radošās apmaiņas rezultātā. Projekta centrālās aktivitātes ar nosaukumu “Vides manu-faktūras” lieliski papildinās Kuldīgas pilsētas festivāla „Dzīres Kuldīgā 2014”  programmu.

Projekta „Vides manu-faktūras” mērķis ir izveidot Kuldīgas un Kuldīgas sadraudzības pilsētas Norvēģijā - Drobakas vēsturiskās mazpilsētas par skatuvi starpdisciplinārām mūsdienīgām kultūras aktivitātēm, kuras tiks veidotas radošās apmaiņas rezultātā, tādējādi sekmējot mazpilsētu kultūrvides dinamiku. Projekta centrālās aktivitātes būs 2 radošās vides akcijas – viena šī gada jūlijā Kuldīgā, otra - septembrī Drobakā.

Visi pasākumi tiks veidoti kā brīvdabas norises, atklājot jaunas, vēl neiepazītas, netradicionālas pasākumu norises vietas. Kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja vērot neparastus ārvalstu un Kuldīgas mākslinieku darbus. Precīzu norises laiku un vietu jāmeklē festivāla programmā www.kuldiga.lv un drukātajās info lapās, kuras projekta norises laikā varēs saņemt Kuldīgas kultūras centrā.

Radošās norises tiks veidotas kā dažādu mākslas nozaru manufaktūras, radot neparastus darbus eksperimentālās mūzikas, mūsdienu mākslas un ielu teātra mākslas jomās. Manufaktūru darbus varēs vērot ceturtdienas naktī un piektdienas dienā Kuldīgas vecpilsētā.
 
Projekts „Vides manu-faktūras” tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšanas un atjaunināšana” neliela apjoma grantu shēmas „Kultūras apmaiņa” finansiālu atbalstu. Projektu līdzfinansē Kuldīgas novada pašvaldība.
 
Pirmdien, 14.jūlijā pl. 15:30 projekta īstenotājs kopīgi ar sadarbības partneriem no Frognas pašvaldības Kultūras nodaļas Norvēģijā, Hitt Husitt jauniešu teātra Islandē un Mākslinieku klubu Lietuvā aicina uz preses konferenci Kuldīgā, Pilsētas dārza terasē.
 
 
I.Zariņa
KKC projektu vadītāja
Tel. 26843858
VĒL TIKAI NEDĒĻA LĪDZ VĒRIENĪGAJAM FESTIVĀLAM "DZĪRES KULDĪGĀ"

Jau deviņpadsmito gadu jūlija trešajā nedēļā – no 17. līdz 20. jūlijam – notiek pilsētas festivāls „Dzīres Kuldīgā”. Atšķirīgs no citu pilsētu svētkiem ir ne tikai nosaukums, bet arī saturs, ar kuldīdznieku veidotiem oriģināliem, netradicionāliem, atraktīviem pasākumiem un svētkiem īpaši veidotām koncertizrādēm.

Četrās festivāla dienās pilsētnieki un Dzīru viesi varēs skatīt un piedalīties vismaz 150 dažādos pasākumos, rodot iespēju atpūsties, izklaidēties un līdzdarboties. Lielākā daļa Dzīru pasākumu ir bez ieejas maksas, bet svētku programma ir tik dažāda, lai nodarbi sev atrastu gan liels, gan mazs.
 
Foto: Ieva Benefelde
 
Ar interesi vienmēr tiek gaidīti tradicionālie pasākumi: svētku atklāšana, Alekšupītes skrējiens un karnevāls, „Dzīru” gājiens, lielā balle un noslēguma koncerts Rātslaukumā. Pasākumi, kurus noteikti ir vērts apmeklēt, jo tos varēs redzēt tikai „Kuldīgas Dzīrēs”:ceturtdien, 17. jūlijā, plkst. 23:30 – dzīru atklāšana un salūts Ventmalā pie Alekšupītes ietekas, kad godināsim veco ķieģeļu tiltu 140. jubilejā – pirmatskaņojumu piedzīvos Valda Zilvera un Jāņa Petera kopdarbs – veltījums Kuldīgas tiltam. Bet ar interesantu uzstāšanos priecēs ielu teātris „Quidams”no Francijas.

Ceturtdienas un piektdienas nakts stundās „Alekšupītes sudraba līkločos” senās Kuldīgas ielās un pagalmos rosīsies dažādu žanru ārzemju un pašmāju mākslinieki: savdabīgs koku duets no franču grupas „Du O des Branches”, beļģu grupa „Cie des Quatre Saisons” ar karuseli „Ceļojošais koks”, „Cie Retouramont” gaisa akrobāti. Vides akcijā „Vecpilsētasfaktūras” kopā ar Kuldīgas jauniešiem darbosies jaunie mākslinieki no Norvēģijas, Islandes, Lietuvas.

Ik gadu, īpaši festivālam, tiek gatavots oriģināls, muzikāls koncertuzvedums, kurā piedalās populāri Latvijas solisti un aktieri. Šogad aprit 110 gadu, kopš Latvijā izdota pirmā skaņuplate. Paredzēts, ka 2014. gadā iznāks aizrautīgā Kuldīgas novada kolekcionāra Ata Gunvalža Bērtiņa 10 gadu rakstītā grāmata „Latviešu skaņuplašu vēsture”. Atzīmējot šos nozīmīgos notikumus Latvijas kultūras dzīvē, 18. jūlijā plkst. 22.00 Kuldīgas pilsētas estrādē izskanēs vērienīgs brīvdabas koncerts „Vinilavaldzinājums”. Koncerta muzikālo materiālu, kurā būs pārstāvētas sava laika liecības – latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi un dziesmas, tautas mūzika, operešu melodijas, dziesmas no kinofilmām, koncertu un salona mūzika, deju mūzika, marši, krievu un čigānu romances, tango, džeza melodijas, atlasīja muzikoloģe Daiga Mazvērsīte un komponists un aranžētājs Juris Vaivods. Koncertā solījis piedalīties arī Raimonds Pauls. Solisti: Normunds Rutulis, Ingus Pētersons, Andris Daņiļenko, Andris Ērglis, Artis Robežnieks, Atis Ieviņš, Vineta Elksne, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa, Ērika Eglija un citi.

Sestdien, 19. jūlijā jau rīta pusē – Amatnieku tirgus lustes 1905. gada parkā, Rātslaukumā, Liepājas un Pils ielās, savukārt plkst. 16:00 – atrakcija, kurā piedalīties ir katra kuldīdznieka goda lieta – „Zelta ikrs” Alekšupītē, bet plkst. 18.00 – tradicionālais ekstrēmais Alekšupītes skrējiens un ūdens karnevāls. „Tāda skrējiena pa upi citur pasaulē nav,” kuldīdznieku pārliecībai piekrīt arī Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Šie abi pasākumi, kas gadu no gada Alekšupītes krastos pulcē simtiem kuldīdznieku un pilsētas viesu, ir neiztrūkstoša atraktīvo „Dzīru”sastāvdaļa.

Sestdienas izskaņā – lielais Dzīru gājiens un svētku balle kopār ar grupām ”Rumbas kvartets” un „Mazā Parīze”. Plkst. 24.00 – svētku salūts.

Svētdien, 20. jūlijā, plkst. 19:00 – Dzīru noslēguma koncerts Rātslaukumā „Čellu Dream Team Kuldīgā”
Svētku „Dzīres Kuldīgā” producente Inta Burnevicasaka: „Dzīres nevar izstāstīt, tās jāpiedzīvo.

Atplaukstiet un dzīrojiet kopā ar mums!” „Dzīres Kuldīgā” ir visatpazīstamākais Kuldīgas kultūras un kultūrtūrisma produkts, par to liecina svētku apmeklētāju un nozares profesionāļu atsauksmes un vērtējums.

Plašāk uzzināsiet www.kuldiga.lv.
 
Ar cieņu,
SIGNETA REIMANE
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kuldīgas novada pašvaldība
Baznīcas iela 1, Kuldīga, LV-3301, Latvija
Tālr.: +371 63350100, Fakss: +371 63341422
Mob.: +371 27020538
signeta.reimane@kuldiga.lv
www.kuldiga.lv
 
VENTSPILS PIEDZĪVOJUMU PARKĀ NORISINĀSIES STARPTAUTISKAIS SUPERMOTOKROSS "VENTBUNKERS" LIELĀ BALVA 2014"

Sestdienas, 19.jūlija, pēcpusdienā jau 17.gadu pēc kārtas Ventspilī norisināsies tradicionālās starptautiskās motokrosa sacensības „”Ventbunkers” Lielā balva 2014”, kuru mājvieta arī šoreiz būs Piedzīvojumu parks.
 
Jūlija trešajā nedēļas nogalē Ventspilī „toni” noteiks motocikli, jo tos varēsim dzirdēt un redzēt visdažādākajos veidos un izpildījumos pasākuma „Kurland Bike meet” ietvaros. Supermotokross būs sportiskākā un azartiskākā svētku daļa.
 
Kā jau ierasts, katru gadu sacensību organizatori Ventspils motoklubs „RODEO” sadarbībā ar pasākuma ģenerālsponsoru a/s „Ventbunkers” un Ventspils pilsētas domi cenšas padarīt šīs sacensības arvien aizraujošākas un daudzpusīgākas kā skatītājiem, tā arī sportistiem. Sacensības tiks atklātas ar sportistu prezentāciju plkst. 16.00 kalna nogāzē.
 
Jau ceturto reizi supermotokrosa sacensības notiks Ventspils Piedzīvojumu parkā, kurā šim pasākumam par godu tiks uzbūvēta speciāli izveidota supermotokrosa trase, kura būs interesanta ar to, ka tiek būvēta katru gadu no jauna un ir unikāla ar savu sarežģīto rokrakstu, neatkārtojamību un pārskatāmību. Šogad mototrase sasniegs kalna virsotni un motocikli ar lēcienu trauksies lejā, pa ceļam šķērsojot tramplīnus un virāžas. Kalna pakājē no Zviedrijas tiks atvesta un uzstādīta „FMX Freestyle Show” rampa jeb tramplīns, uz kuras savu meistarību ekstrēmajos „freestyle” lēcienos ar galvu reibinošo triku „BackFlip Combo” demonstrēs pasaules arēnu un Holivudas grāvējfilmas „The Expendables” (Neiznīcināmie) skatītāju atzinību ieguvušais Skandināvijas sportists –kaskadieris Fredriks Bergrens (Fredrik Berggren). Šogad viņam asistēs vairākkārtējs starptautiski šovu dalībnieks Tobiass Gulbloms (Tobias Gulblom), kurš savu pieredzi un triku arsenālu papildinājis Anglijā. Šogad sportisti savā kolekcijā ir iekļāvuši sarežģītākus trikus un elementus, kā arī, strādājot pārī, ir gatavi parādīt Ventspils publikai kaut ko vēl neredzētu, atraujoties no 25 metru tālās rampas un veicot vairāk nekā 30 metrus tālu lidojumu gaisā.
        
Supermotokrosa sacensību formāts būs īss, dinamisks un tāpēc arī neprognozējams. Trasē sportistiem būs jāpārvar slīpajā kalna reljefā uzbūvēti augsti tramplīni un virāžas, tie būs ātri un kontaktu cīņām bagāti braucieni, kas norisināsies prestižākajās un visprofesionālākajās MX1 un MX2 klasēs, kurās motokrosistiem pusfināla braucienos būs jāizcīna tiesības startēt superfināla braucienos, kur par „”Ventbunkers” Lielo balvu” cīnīsies katras klases ātrākie 20 sportisti. Savu meistarību skatītājiem demonstrēs spēcīgākie Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Krievijas, Beļģijas un Latvijas motokrosisti. Jāpiebilst, ka sacensību dalībnieku sastāvā būs sportisti ar pieredzi un rūdījumu 2014.gada Pasaules čempionātā motokrosā: Roberts Justs, Matiass Plessers, Dāvis Ivanovs, Dāvis Līvs, Ivo Šteinbergs, pieredzējušais Lauris Freibergs, Lietuvas izlases sportisti Neriuss Rukstela un Arunas Gelazninkas, igauņu zvaigznes – Juss Lansoo, Lauri Lehtla, Andre Park, Heido Havam, Juri Triisa, Zviedrijas čempions MX1 klasē Tom Soderstrom un jaunais, agresīvais MX2 klases superkrosa braucējs Eddie Hjortmarker, kā arī šī brīža stiprākie Latvijas sportisti!
 
Vakara programmu vadīs un trasē notiekošās cīņas komentēs Ēriks Fogels, par muzikālo fonu uz lielās skatuves rūpēsies un disko ritmus nodrošinās DJ Japānis. Piedzīvojuma parka piedāvātās atrakcijas bērniem un pieaugušajiem, kā arī atspirdzinošus dzērienus un uzkodas varēs baudīt visa vakara pasākuma garumā. Arī šajā reizē organizatori ir iecerējuši un parūpējušies par to, lai „”Ventbunkers” Lielā balva 2014” Piedzīvojumu parkā būtu īsti sporta un kultūras svētki visai ģimenei, jo pasākuma programma ir veidota tā, lai moto sacensības papildina muzikālas pauzes, konkursi ar vērtīgām balvām, kā arī Freestyle Motoshow!
 
Ieeja pasākumā bērniem un pensionāriem būs par brīvu, pārējiem biļetes cena būs 5 EUR.
Pasākuma dienas kārtība ŠEIT>>
 
Turpmākai informācijai: Arvis Sanders,
Pasākuma organizators, tel. 29210916
E-pasts: arvis_sanders@yahoo.com
 
Ai, Pāvilosta, ai, Pāvilosta, tu jūras mezglā sietā josta!
Ai, Pāvilosta, ai, Pāvilosta, nekādi vēji tevi neizputinās!
/G.Račs/

ULDIS MARHILEVIČS KOPĀ AR DRAUGIEM AICINA UZ PIRMO PĀVILOSTAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLU „ZAĻAIS STARS”
 
Pēc mūziķa Ulda Marhileviča ierosinājuma populāri mākslinieki apvienojušies pirmajam Pāvilostas mūzikas un mākslas festivālam „Zaļais stars”

Zaļā stara parādīšanās saules rietēšanas laikā ir unikāla dabas parādība, kuru iespējams novērot, kad horizonta līnija atrodas tālu un gaiss ir kristāltīrs, šī ir vienreizēja un reti sastopama dabas parādība, tieši tāpēc festivālam ir dots šāds nosaukums. Pastāv leģenda, ka tas, kuram laimēsies ieraudzīt zaļo staru, kļūs laimīgs un sirdsskaidrs un pārvarēs jebkurus maldus un ilūzijas un bez grūtībām spēs izprast savu un citu sirdis.

Festivāls „Zaļais stars” Pāvilostā norisināsies divas dienas - 25. un 26. jūlijā.

Festivāla atklāšana gaidāma Sakaslejas baznīcas dārzā ar īpašu naktskoncertu, kas norisināsies 25.jūlijā plkst. 22:00, tajā savu dalību apstiprinājuši tādi Latvijā mīlēti mākslinieki kā Rēzija Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Ance Krauze, Jānis Pelše, Dzintars Beitāns, meiteņu ansamblis „Dziedošie eņģeļi”, Liepājas zvanu ansamblis ”Campanella” un pats koncerta idejas autors Uldis Marhilevičs.
 
  
 
Līdzekļi no koncerta ieņēmumiem un saziedotā nauda koncerta dienā tiks ziedota Sakaslejas baznīcas apkures un iekštelpu klimata sistēmas ierīkošanai, lai nodrošinātu šī kultūrvēsturiskā mantojuma un 2008.gadā atjaunoto baznīcas ērģeļu saglabāšanu.
 
„Manuprāt, mūsu Valsts saglabājas un pastāv tikai pateicoties cilvēcībai un žēlsirdībai – par to liecina visas ziedojumu akcijas un es ceru, ka mūsu „Zaļais stars” parādīsies katra klausītāja sirsniņā”, cer aktrise un koncerta dalībniece Rēzija Kalniņa.

Festivāla turpinājumā: 26.jūlijā, skaistajā Kurzemes piekrastē – Pāvilostas pludmalē būs vērojamas smilšu skulptūras „Zelta smilšu grauds”. Visas dienas garumā būs iespēja gan baudīt Latvijas un citu valstu smilšu skulptoru veikumu, gan arī pašiem būvēt un iesaistīties smilšu skulptūru tapšanā, paralēli smilšu skulptūrām notiks Kalna ielas amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties Latvijas zemnieku un mājražotāju produkciju, plašā izvēlē būs vietējo amatnieku darinājumi.

Festivāla kulminācijā, 26.jūlijā plkst. 22:00 gaidāms Pāvilostas pludmales lielkoncerts, kas norisināsies uz lielās skatuves pie skatu torņa, tajā Uldis Marhilevičs piedalīties aicinājis Aiju Andrejevu, Anci Krauzi, Ivo Fominu, Tomasu Kleinu, Aivaru Hermani, Ainaru Virgu, Igoru Novikovu, Robertu Zīli, Pāvilostas vējdēlistus un citus dalībniekus.

„Man ir patiess prieks, ka beidzot Pāvilostai ir savs festivāls, kopējs pasākums, kurā var piedalīties arī vietējie kolektīvi un mani draugi, kopā sanākšanas reize, gan tiem, kuri reiz iemīlējušies Pāvilostā, gan tos, kurus gaida tās atklāšanas brīnums”, teic festivāla mākslinieciskais vadītājs un viens no idejas autoriem Uldis Marhilevičs.

"Esmu lepns, ka mans vārda brālis un īstens pāvilostnieks Uldis spēj pulcēt ap sevi Latvijas estrādes lielākās zvaigznes un šoreiz aicinājis mūziķus savās mājās - Pāvilostā, kas vilina ar savu mazpilsētas šarmu, mieru un klusumu, ar atklāto jūru un vēju šalkām. Šoreiz tas ir pirmais festivāls, bet nākotnē raugoties ceram, ka tas kļūs par vienu no Pāvilostas tradicionālajiem svētkiem!" piebilst Pāvilostas domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Festivāla noslēguma koncerts ilgs līdz pusnaktij, kad tā izskaņā visiem kopā dziedot Pāvilostas himnu virs Pāvilostas moliem atmirdzēs svētku uguņošana, bet pēc tās – tautas sadziedāšanās un dejas.
 
„Vasara ir par īsu, lai to tāpat pa tukšo notrallinātu. Ej, satiecies, piedzīvo!”, uzsauc koncerta vadītāja Baiba Sipeniece – Gavare.
 
Biļetes uz festivāla „Zaļais stars” koncertiem nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs

Aicinām biļetes iegādāties laicīgi – tas ir lētāk un izdevīgāk! Interesentiem būs pieejamas teltsvietas.
 
Festivāla producents                                                                           Mākslinieciskais vadītājs
Sandis Mohovikovs                                                                              Uldis Marhilevičs
Tālr. 29131458                                                                                    Tālr. 29239175

VENTSPILĪ IENĀK JĀŅU NOSKAŅA
 

 Pirmssvētku nedēļā Ventspilī ienāk Jāņu noskaņa – pilsētu sapoš un izgrezno Līgo svētkiem. Nesen Pilsētas attīstības komisija atbalstīja pilsētas galvenās mākslinieces Andas Mendriķes piedāvāto pilsētas svētku noformējuma skici.


Rotājumus un svētku dekorāciju elementus iecerēts uzstādīt Rātslaukumā, kur paredzēts izvietot kompozīciju Zirgs ar Jāņu zāļu ratiem, Kuldīgas ielā pie Kārļa ielas skvēra – tur vieta atrasta kompozīcijai Lielie līgotāji, Pārventas centrā, kur gozēsies kompozīcijas Alus kauss un Stabs ar Jāņu vainagu, kā arī Lielajā prospektā paredzēts Jāņu noskaņās izdekorēt vides objektu Venta.
 


Tāpat plānots ar ozollapu vainagiem izpušķot piecas govju skulptūras.

Turpmākai informācijai:
Anda Mendriķe,
 
Ventspils pilsētas galvenā māksliniece
 
Tālr. 636 01138

 

PIRMO REIZI LATVIJĀ JAUNIEŠU VOKĀLI INSTRUMENTĀLO ANSAMBĻU FESTIVĀLU RĪKO NĪCENIEKI
 
5. jūlijā no pulksten 14.00 Nīcas parkā notiks Latvijas jauniešu vokāli instrumentālo ansambļu festivāls „Nīca skan”, kurā uzstāsies 11 mūziķu grupas un notiks citas saistošas aktivitātes, bet vakarā no pulksten 22.00– zaļumballe kā dalībniekiem, tā arī ikvienam apmeklētājam.
 
Ideja organizēt šādu festivālu radās Nīcas vidusskolas grupai „The Spirit”, kas jau 2 gadus ar labiem panākumiem startē Latvijas kolektīvu skatēs. Viņi guvuši pašvaldības un vairāku sponsoru finansiālu atbalstu pasākuma rīkošanai un  sadarbībā ar novada domi, Jauniešu centru un Pieaugušo izglītības centru, steidz risināt organizatoriskos jautājumus.
           
Festivālā piedalīsies dažādu stilu mūzikas izpildītāji visām gaumēm un vecumiem:

“Crazy Strawberry - Liepāja
“Jautrie draudziņi”- Ventspils
“Jautrie draugi”- Ventspils
“The Gurange”- Valka
“Silver Rain”- Liepāja
“Green Neon”- Cesvaine
“DATL” - Gulbene
“Green Step” - Rīga
“Rock Teens” – Venstpils
 
 Piedalīsies arī Ventspils centra sākumskolas zvanu ansamblis, grupa “Peacefull Huligans” un citi.  Zaļumballē spēlēs grupa “Day whitout brake”.
 
Nīcas vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis “The Spirit” darbojas jau otro gadu Andra Ločmeļa vadībā. Grupas sastāvā ir 8 dalībnieki: Amanda Ķūse, Anete Veidele, Sabīne Pūķe, Sintija Tauvēna, Laura Bērziņa, Justīne Siksna, Karīna Nolle un grupas jaunpienācējs Gundars Timbra; sastāvs pēc pirmā darbības gada ir mazliet pamainījies. Grupa veiksmīgi piedalījusies vairākos pasākumos, konkursos un labdarības koncertos. Kolektīva vislielākie panākumi jau otro gadu ir Latvijas Izglītības ministrijas rīkotajā festivālā-konkursā, kur iegūta  3. vieta Latvijas mērogā jauno vokāli instrumentālo ansambļu kategorijā. Grupai nozīmīgs notikums pieredzes gūšanā bija uzstāšanās kopā ar Intaru Busuli.
 
Nīcas grupas mūziķi skaidro: “Latvijā vokāli instrumentālo ansambļu kustība pamazām arvien vairāk attīstās, bet iespējas izpausties un spēlēt ir salīdzinoši mazas. Mēs nonācām pie secinājuma, ka paši varam radīt gan sev, gan  citiem iespēju attīstīties un spēlēt. Tā kopīgi pēc vairāku mēnešu darba nonācām pie idejas par ikgadēja festivāla rīkošanu – “Nīca skan”. Šī festivāla mērķis ir radīt iespēju attīstīties, pilnveidoties, gūt zināšanas un pieredzes apmaiņu grupu vidū. Pasākums plānots, lai tajā varētu piedalīties jauniešu kolektīvi no visas Latvijas. Katrs kolektīvs uzstātos ar 15-20 minūšu programmu, kurā iekļautu pašsacerētu dziesmu, kas dalībniekiem uzliek zināmu grūtības pakāpi.”
           
Šis pasākums gan Nīcā, gan Latvijā būs kas jauns un nebijis. Šī ir neatsverama pieredze jauniešiem gan organizējot, gan arī piedaloties.
 
Gunita Šime,
Nīcas novada sabiedrisko attiecību speciāliste
63489484, 29105652
gunita.sime@nica.lv
www.nica.lv

NEDĒĻAS NOGALĒ LIEPĀJĀ PLAŠAS ATPŪTAS UN IZKLAIDES IESPĒJAS
 

Arī šajā nedēļas nogalē Liepājāir nodrošinātas plašas atpūtas iespējas gan lieliem, gan maziem liepājniekiem un pilsētas viesiem. Ikvienam interesentam atkarībā no savām  interesēm tiek piedāvātas sporta, kultūras, tūrisma un cita veida atpūtas iespējas.

Sestdien, 14. jūnijā, plkst. 12.00 Liepājas Olimpiskajā centrā norisināsies Liepājas čempionāta florbolā finālspēles A un B divīzijas ietvaros. Ieeja skatītājiem – bezmaksas.
 
Savukārt pēcpusdienā, plkst. 16.00, aicinām doties pastaigā uz Gulbju dīķi, kur ar pasaules slavenām instrumentālām kompozīcijām muzicēs saksofonists Alex. Arī turpmāk, vasaras mēnešos, ik sestdienu plkst. 16.00 ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies mazākumtautību nevalstiskās organizācijas vai liepājnieku muzikālās apvienības.
 
Futbola entuziastiem plkst. 16.00 ir iespēja apmeklēt Latvijas futbola 1. līgas čempionātu, kurā spēlēs FK „1625 Liepāja” pret FK „Smiltene/BJSS”. Ieeja – bezmaksas.
 
Tiem, kuri noskaņoti uz aktīvu atpūtu ar pievienoto vērtību, iesakām doties gida vadītā velosipēdu ekskursijā pa Karostu. Pulcēšanās Karostas cietumā. Ekskursijas ilgums – aptuveni pusotra stunda.
 
Sestdienas noslēgumā, plkst. 18.00, Liepājas teātris aicina uz 107. sezonas noslēguma izrādi „Lielais Getsbijs”.
 
Gan sestdien, 14. jūnijā, gan svētdien, 15. jūnijā, plkst. 12.30 ikviens interesents aicināts uz Karostas cietumu, kur notiks publiska lekcija par Karostas kultūras mantojumu, vēsturi, arhitektūru un industriālo mantojumu. Lekciju vadīs Juris Raķis.  Savukārt plkst. 13.15. Karostas cietuma viesi varēs noskatīties kinoseansu.

Svētdien, 15. jūnijā, no plkst. 12.00–13.00 Jūrmalas parkā pie bērnu laukuma notiks bērnu stunda kopā ar ceļojošo leļļu teātri „Maska”, aicinot bērnus uz muzikālo leļļu teātra izrādi „Draudzēsimies”. Arī turpmākajās svētdienās bērni ar vecākiem aicināti uz jautrību ar leļļu teātra izrādēm, rotaļām, dziesmām un citām izdarībām.
 
Savukārt plkst. 18.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles draudze aicina uz bezmaksas pateicības koncertu par Dievnama restaurācijas darbiem, kurā uzstāsies Martinkantorāta koris un orķestris no Sindelfingenas, Vācijas.

Plašāku informācija par izstādēm, koncertiem, atpūtas iespējām kafejnīcās un citām norisēm Liepājā var uzzināt pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv
 
 
Dace Ķēde, Liepājas pilsētas Domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv

 
 
AR PAŠVALDĪBAS LĪDZFINANSĒJUMU LIEPĀJĀ LABIEKĀRTOS 34 DAUDZDZĪVOKĻU NAMU PAGALMOS
 
Īstenojot projektu konkursu par pašvaldības līdzfinansējuma piesaisti teritoriju labiekārtošanai, Liepājas dome šogad namu apsaimniekotājiem un dzīvokļu īpašnieku biedrībām piešķīrusi līdzfinansējumu 855 559 eiro apmērā 34daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu sakārtošanai.
 
Šogad daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu labiekārtošanas konkursā Liepājas domē iesniegti 26 projektu pieteikumi, no kuriem vērtēšanas komisija atbalstījusi visus 26. Vairākos projektu pieteikumos divu vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo mājas vienojušās par kopēju projekta iesniegšanu, tādejādi rodot iespēju labiekārtot 34 daudzdzīvokļu namu iekšpagalmus.
 
Kā norāda Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, liepājnieki šogad ir bijuši ļoti aktīvi, piesakot savus projektus iekškvartālu sakārtošanas programmā. Sākotnēji projektu līdzfinansēšanai pašvaldības budžetā bija atvēlēti nedaudz vairāk par 224 tūkstošiem eiro, taču, ņemot vērā iedzīvotāju lielo atsaucību, 22. maija domes sēdē pieņemts lēmums izdarīt grozījumus pašvaldības 2014. gada budžetā, atvēlot iekšpagalmu sakārtošanas programmai papildu 631 366 eiro.
 
Konkursam iesniegtajos projektos iedzīvotāji visvairāk izteikuši vēlmi izbūvēt apgaismojumu, ietves un automašīnu stāvlaukumus, kā arī iekārtot bērnu rotaļu laukumus un apzaļumot teritoriju.
 
Mikrorajonu labiekārtošanu ir uzsākuši vai tuvākajā laikā plāno uzsākt iedzīvotāji, kas dzīvo Siguldas ielā 19, Siguldas ielā 23, K. Ukstiņa ielā 5A, Dzintaru ielā 91 un Uliha ielā 130, Klaipēdas ielā 59/63, Vītolu ielā 6/10, Mežu ielā 31B, E. Tisē ielā 73, Klaipēdas ielā 122, Mežu ielā 29, Reiņu meža ielā 3 kopā ar Reiņu meža ielu 5, Šķēdes ielā 3 kopā ar Sakņu ielu 7, Toma ielā 12/20, Krūmu ielā 57, Turaidas ielā 6 kopā ar Turaidas ielu 8, A. Klints ielā 6/8 kopā ar Uliha ielu 97/99 un Jūrmalas ielu 24/28, Lauku ielā 56, Kungu ielā 30/34, Rīgas ielā11, Dzintaru ielā 93, Sakņu ielā 6/8, Bāriņu ielā 8/10, E.Tisē ielā 77, O. Kalpaka ielā 105, Autoru ielā 4/6, kā arī Strazdu ielā 10 kopā ar Strazdu ielu Nr. 12 un Nr. 14.

Jau ziņots, ka ar pašvaldības piešķirto līdzfinansējumu iedzīvotājiem ir iespēja sakārtot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apkārtni un uzlabot apkārtējo dzīves vidi, transporta kustību, bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas un vides pieejamību.

Saistošie noteikumi „Par Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai” paredz piešķirt līdzfinansējumu 100% apmērā no būvuzraudzības veikšanas izmaksām, ja būvuzraudzību veic pašvaldības izvēlēts būvuzraugs, 90% apmērā no apgaismojuma jaunbūves, rekonstrukcijas vai renovācijas izmaksām, 80–90% apmērā no brauktuves, ietves vai stāvlaukuma seguma izlases remonta izmaksām (remonts, kuru veic atsevišķiem brauktuvju, ietvju vai stāvlaukumu posmiem nolūkā likvidēt defektus).
 
Divu vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopības, kuru piesaistīto zemesgabalu robežas ir savienotas, vienojoties par kopīgu projekta iesniegšanu, līdzfinansējuma apmēru var palielināt par 10 % (izņemot apgaismojumam un būvuzraudzībai).

Tāpat pašvaldība piešķirs līdzfinansējumu 75–85% apmērā no brauktuves, ietves vai stāvlaukuma jaunbūves, rekonstrukcijas vai renovācijas izmaksām, 65–75% apmērā no citai daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtojuma (bērnu rotaļu laukuma, soliņu un atkritumu urnu, atkritumu konteineru laukumu, zālienu un apstādījumu, sporta laukumu, veļas žāvētavu, velosipēdu novietņu jaunbūvei, rekonstrukcijai vai renovācijai) un 50–60% apmērā no būvprojekta vai tam pielīdzināma dokumenta izstrādes un autoruzraudzības izmaksām.
 
 
Pašvaldība mikrorajona labiekārtošanas programmu īsteno jau otro gadu. 2013. gadā tika labiekārtots 21 daudzdzīvokļu namu iekšpagalms vairāknekā 284 tūkstošu latu (aptuveni 405 tūkst. eiro) apmērā.
 
 
Dace Ķēde,
Liepājas pilsētas Domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv;
tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
 
JAUNĀKĀS AKTUALITĀES PĀVILOSTĀ

AFIŠAS
 
·Sakaslejas baznīcā pirmo reizi BAZNĪCU NAKTS 7.jūnijā sākums plkst.20.00. Šajā vakarā Jums būs vienreizēja iespēja aplūkot senas baznīcas grāmatas (ap 200 gadu vecas), klausīties ērģeļmūziku - ērģelniece S.Jākobsone, opersoliste Evita Zālīte un ģitāriste Ilze Grunte.
Vairāk informācijas ŠEIT>> 

·Pāvilostas vidusskolas 9.klases IZLAIDUMS 14.jūnijā plkst.17:00 Pāvilostas kultūras namā 

·Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena 14.jūnijā Vērgales kapsētā (vairāk pievienotajā informācijā)

·Ziemupes tautas namā no 13.jūnija un visu vasaru skatāma Latvijas Dabas muzeja fotokonkursa “Kukaiņi tuvplānā” izstāde 

·Vērgales muižas laukumā 21.jūnijā plkst.19:00 Liepājas deju apriņķa DIŽKONCERTS 

·Ielīgosim Jāņus Pāvilostā, Upesmuižas parkā 23.jūnijā, plkst.19:00 

·Līgo Vērgalē!Vērgales muižas laukumā 23.jūnijā plkst.22:30 LĪGO ZAĻUMBALLE

·ZVEJNIEKU SVĒTKI PĀVILOSTĀ! 12.jūlijā
Vairāk informācijas ŠEIT>>

·Pirmais Pāvilostas mūzikas un mākslas festivāls “ZAĻAIS STARS”
Vairāk informācijas ŠEIT>>

DAŽĀDI

·Katru trešdienu plkst.20:00 Pāvilostas stadionā aicina visus sportot gribētājus piedalīties kopīgos vingrojumos
Vairāk informācijas ŠEIT>>

·Būs iespēja izņemt skaidru naudu ar Swedbank karti Vērgalē.
Vērgales pagasta pārvaldes kasē, Vērgales pagasta “Pagastmājā”, būs pieejams jauns pakalpojums – izņemt skaidru naudu ar Swedbank karti.
Vairāk informācijas ŠEIT>>
STARPTAUTISKAJĀS MĀCĪBĀS "BALEX DELTA 2014" PILNVEIDOS NAFTAS PIESĀRŅOJUMA SEKU LIKVIDĒŠANAS IEMAŅAS

No 10. jūnija līdz 12.jūnijam Latvijas teritoriālajos ūdeņos notiks starptautiskās mācības „Balex Delta 2014”, kuru mērķis ir pilnveidot iemaņas un sadarbību naftas piesārņojuma seku likvidēšanā jūrā.

To galvenais uzdevums ir pārbaudīt Baltijas jūras reģiona institūciju sadarbību avārijas gadījumā, kā arī katras Baltijas jūras valsts gatavību piedalīties kopīgā naftas piesārņojuma seku likvidācijas operācijā jūrā un piekrastē.

Mācībās piedalīsies desmit specializēti naftas savākšanas kuģi no astoņām ārvalstīm un institūcijām – Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas, kā arī no Eiropas Jūras drošības aģentūras, pārstāvot Eiropas Savienību.

Savukārt Latviju pārstāvēs vairāki Jūras spēku flotiles, Valsts robežsardzes un Ventspils brīvostas kuģi. Tajās piedalīsies arī flotiles Patruļkuģu eskadras Jūras incidentu novēršanas vienība, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Valsts vides dienests.

Mācību scenārijs paredz, ka Baltijas jūrā uz ziemeļiem no Ventspils ostas notikusi tankkuģa un zvejas kuģa sadursme, kuras rezultātā jūrā noplūduši aptuveni 10 tūkstoši tonnu naftas produktu, izraisot ekoloģisku katastrofu jūrā. Turklāt scenārijs paredz, ka daļu naftas produktu neizdosies savākt ar kuģiem jūrā un tie tiks izskaloti krastā, līdz ar to mācību dalībniekiem jāplāno arī vērienīgi naftas piesārņojuma seku likvidēšanas darbi piekrastē, tajā skaitā putnu glābšanas operācija.

Mācību operatīvo fāzi jeb scenārija izspēli jūrā un piekrastē nodrošinās Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests, kas ir atbildīgs par kuģu negadījumu un avāriju un jūrā izlijušās naftas un bīstamo vai kaitīgo vielu noplūdes seku likvidēšanu un ar to saistīto darbu koordinēšanu Latvijas ūdeņos.

Mācības „Balex Delta 2014” rīko Vides aizsardzības ministrija sadarbībā ar Baltijas jūras vides aizsardzības komisiju (Helsinku Komiteju) un Jūras spēku flotili. Mācību norisei līdzi sekos vairāk nekā 30 novērotāju no vairākām starptautiskām organizācijām.

Mācības „Balex Delta” ir gadskārtējas starptautiskās naftas piesārņojuma seku likvidēšanas mācības, kas notiek kādā no Baltijas jūras reģiona valstīm. Pērn tās notika Vācijas teritoriālajos ūdeņos. Savukārt Latvijas atbildības rajonā tās notika 2009. un 2002.gadā.

Šādas mācības kalpo par pamatu tam, lai reāla vides apdraudējuma gadījumā visi atbildīgie dienesti spētu operatīvi un veiksmīgi sadarboties piesārņojuma seku likvidēšanā.
 
Papildu informācija: Mācību „Balex Delta 2009” video: http://youtu.be/plpPs0NwItQ
 
VENTSPILS UN PILSĒTAS VIESU IEVĒRĪBAI!

 
Ventspilnieki un pilsētas viesi klātienē varēs apskatīt 15 starptautiskajās mācībās „Balex Delta 2014” ieaistītos kuģus.

Atvērto kuģu diena notiks ceturtdien, 12.jūnijā, Ventspils ostas promenādē. Kuģi apskatei būs atvērti no plkst.12 līdz plkst.15.

Savukārt sporta mīļotājiem 12.jūnijā no plkst. 9 līdz plkst.12būs iespēja vērot kuģu komandu sacensības airēšanā, kas notiks Ventā gar Ventspils ostas promenādes piestātnēm. Par mācību „Balex Delta” tradīciju kļuvušajās airēšanas sacensībās  piedalīsies Latvijas, Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Vācijas, Zviedrijas un Eiropas Savienības komandu pārstāvji.
 
PRESES UN CITU MASU INFORMĀCIJAS LĪDZEKĻU PĀRSTĀVJU IEVĒRĪBAI! 
 
11.jūnijā notiks mācību „Balex Delta 2014” Viesu un preses diena.

Aizsardzības ministrija nodrošinās autotransportu no Rīgas uz Ventspils ostu un atpakaļ. Vietu skaits ierobežots.

Pieteikšanās dalībai pasākumā, rakstot uz e-pasta adresi prese@mod.gov.lv.
 
 
Informāciju sagatavojusi:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa.
Tālrunis: 67335135, 26435189
E-pasts: prese@mod.gov.lv
 
KOKA SKREJRITEŅA DIP DAP IEPAKOJUMS IEGŪST PRESTIŽO PASAULES IEPAKOJUMA ORGANIZĀCIJAS MĀRKETINGA BALVU

2013. gadā Latvijas Iepakojuma asociācijas rīkotajā konkursā uzņēmuma „MGS FACTORY” skrejriteņa „DIP DAP” iepakojums ieguva GrandPrix par labāko iepakojumu Latvijā (2012), kā arī iespēju piedalīties Pasaules Iepakojuma organizācijas (PIO) rīkotajā ikgadējā starptautiskajā iepakojuma konkursā „World Star 2013”, kurā ieguva prestižo mārketinga specbalvu „Bronzas apbalvojums” un titulu „World Star Winner 2013-2014”.

Uzņēmums no Latvijas konkursā „World Star” tiek nominēts un šādu prestižu mārketinga apbalvojumu saņem pirmo reizi.

„World Star” konkurss ir viens no galvenajiem notikumiem iepakojuma nozares pasaulē. Labāko iepakojumu izvērtēšanu veica tiesneši no 24 iepakojuma asociācijām – tika izvērtēti 249 iepakojuma projekti no 35 valstīm. Tiesneši ņēma vērā tādus kritērijus kā iepakojama funkcijas produkta saglabāšanā un aizsardzībā, lietojamībā, grafika, kvalitāte, kā arī ekonomiskos, tehniskos un vides ietekmes aspektus.

PIO (WPO) prezidents Tomass Šneiders (Thomas Schneider) par mārketinga balvu: „Šī kategorija tika izveidota, lai novērtētu iepakojumus, kas vislabāk parāda, prezentē vai demonstrē zīmola vērtības emocionālā veidā pircējam. Tas ir svarīgi, ja iepakojums ir veids kā zīmols pārsteidz un sajūsmina savu pircēju, piedāvājot atšķirīgu pielietošanas pieredzi; tas veido un nostiprina attiecības starp zīmolu un patērētāju.”

SIA „MGS FACTORY” vadītājs Mareks Gipters atzīst: „Strādājot pie riteņa iepakojuma izstrādes sapratām, ka to nevēlamies vienkāršu – mēs gribam ar „odziņu”. Tad radās ideja, ka iepakojumam varētu dot garāku lietošanas mūžu – izmantot ne tikai kā transporta iepakojumu, bet arī padarīt to atraktīvāku pašam lietotājam – pēc produkta izpakošanas, pārvēršot kasti (izplēšot iepriekš perforētu laukumu uz kastes) par skrejriteņa „DIP DAP” statīvu, jeb „garāžu”. Ar vairāku speciālistu līdzdalību izdevās šo ideju realizēt un esam īpaši lepni par tik augsto novērtējumu tik prestižā konkursā kā „World Star”.” Kastes iepakojumu pēc „MGS FACTORY dizaina izgatavoja SIA „Austra Pak”.
 
  

Latvijas uzņēmums „MGS FACTORY” ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2010. gadā un ražo sava zīmola „DIP DAP” rotaļlietas savā ražotnē Kuldīgā. Uzņēmuma misija ir radīt koka rotaļlietas, kas būtu ne tikai aizraujošas un attīstību veicinošas bērniem, bet arī ar draudzīgām īpašībām gan bērniem gan arī dabai. „MGS FACTORY” rotaļlietu sortimentā ir koka līdzsvara ritenis „DIP DAP” kā arī moduļu koka leļļu māja „DIP DAP”.
MĀRTIŅSALĀ LEPNI PLĪVO ZILAIS KAROGS

30. maijā peldvietā „Mārtiņsala” īpašā pasākumā Kuldīgas Aktīvās atpūtas centra direktors Artis Gustovskis pacēla Zilo karogu.

Klātesošo sirdis priecēja šlāgergrupa „Rumbas kvartets”, atjautības un orientēšanās spēles, koka atrakcijas un kopīgs pikniks pie ugunskura.

Mārtiņsalā Zilais karogs plīvo jau piekto gadu, apliecinot peldvietas izcilo ūdens kvalitāti un sakārtotību. Sākoties pludmales sezonai, teritorijā ir atjaunots informatīvais stends, norādes un ģērbtuves,  ar smiltīm papildināti pludmales volejbola laukums un pludmales zona pie gala laipas.

Oficiālā peldsezona „Mārtiņsalas” peldvietā ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim. Par atpūtnieku drošību ik dienu no pulksten 10.00 līdz 22.00 rūpējas glābšanas dienests.

Kopā šogad Latvijā plīvos 15 Zilie karogi: divpadsmit no tiem peldvietās un trīs – jahtu ostās. Zilais karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, kurš ieguvis atpazīstamību gan iedzīvotāju, pašvaldību, gan vides institūciju vidū. Zilā karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomā.
 
 
   
 
SIGNETA REIMANE,
Kuldīgas novada pašvaldība
Baznīcas iela 1, Kuldīga, LV-3301, Latvija
Tālr.: +371 63350100, Fakss: +371 63341422
Mob.: +371 27020538
signeta.reimane@kuldiga.lv
www.kuldiga.lv
DIAKONIJAS CENTRĀ ATVĒRTS ROKDARBU TIRDZIŅŠ

Trešdien, 28. maijā, Liepājas Diakonijas centra telpās tika atklāts „Domino tirdziņš”, kur  tiks pārdoti rokdarbi, ko ir gatavojuši cilvēki ar īpašām vajadzībām, pirmspensijas vecuma cilvēki un pensionāri.

Tirdziņš būs atvērts darba dienās no plkst. 11.00–15.00. Ikviens mīļi aicināts apmeklēt „Domino tirdziņu”, novērtēt rokdarbnieku darbus un iegādāties tos sev, saviem draugiem un ģimenei.

Tāpat aicinām atsaukties rokdarbniekus, kuri vēlētos savus darbiņus izstādīt un pārdot. Ja Jums ir zināmi cilvēki ar īpašām vajadzībām, pirmspensijas vecuma cilvēki un pensionāri, kuru aizraušanās ir rokdarbi un kuri vēlētos pārdot savus darbus, lūdzam sazināties ar Diakonijas centra darbinieci Inesi Bitenieci, zvanot pa mobilo tālruni 28354740.
 
  


Diakonijas centrs atrodas Friča Brīvzemnieka ielā 54.
 
 
Dace Ķēde,
Liepājas pilsētas Domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: dace.kede@dome.liepaja.lv;
tālr.: 63404743
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv
 

 
VIRS VENTSPILS TEHNIKUMA ĒKĀM PACĒLIES SPĀRU VAINAGS

Virs jaunajām Ventspils Tehnikuma ēkām pacēlies spāru vainags, tādējādi apliecinot, ka būvdarbi Ventspils Tehnikumā sekmīgi virzās uz priekšu. Atbilstoši tradīcijām Ventspils Tehnikuma kolektīvs sagādājis celtniekiem spāru svētku cienastu, ko pieredzējušo pedagogu uzraudzībā sarūpējuši topošie pavāri.

Spāru svētki tradicionāli ir atskaitespunkts, kad apstāties un apskatīties uz to, kas jau ir padarīts un kas vēl jādara.

Tehnikuma vēsturiskajā ēkā
pilnībā pabeigta ūdensvada un kanalizācijas cauruļvadu izbūve, turpinās sienu un griestu apdares darbi, kā arī uzsākta grīdu un ģipškartona sienu izbūve.

Vēsturiskajai ēkai no jauna piebūvētajos korpusos turpinās logu montāža, sienu apdare, jumta segumu izbūve, elektroapgādes un vājstrāvu tīklu montāža, kā arī ventilācijas tīklu izbūve. Uzsākta arī stikloto fasāžu montāža kafejnīcas/restorāna korpusā. Piebūvēs pilnībā samontētas virsgaismas, uzsākta aukstumiekārtu montāža un fasādes siltināšanas profilu montāža.

Savukārt Dienesta viesnīcas jaunbūvei pabeigti sienu mūrēšanas, kāpņu telpu sienu betonēšanas, starpstāvu pārsegumu izbūves un kāpņu montāžas darbi. Turpinās ķieģeļu starpsienu mūrēšana 3. un 4.stāvā, vēdināšanas sistēmas montāža,       karstā ūdens un apkures vadu montāža, kanalizācijas sistēmas montāža, elektroapgādes un vājstrāvu kabeļu izbūve, vājstrāvu kabeļu izbūve un jumta konstrukciju montāža.

Uzsākti arī metālkonstrukciju montāžas darbi viesnīcas galerijai, logu montāža, kā arī stikloto fasāžu alumīnija konstrukciju montāža. Vienlaikus turpinās darbs pie telpu interjera risinājumu izstrādes.
Saskaņā ar noslēgto būvdarbu līgumu ar AS „UPB” būvdarbiem jābeidzas š.g. oktobra sākumā.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks aprīkotas praktisko darbu darbnīcas ar jaunām un mūsdienīgām tehnoloģijām, iekārtām un mēbelēm, tiks izveidots informācijas tīkls un aprīkoti mācību kabineti, un, papildus jau esošajām metālapstrādes, automehānikas, enerģētikas, elektronikas, viesnīcu un restorānu servisa programmām. Ventspils Tehnikumā tiks piedāvātas arī jaunas mācību programmas - būvkonstrukciju galdnieks, ēku iekšējo komunikāciju tehniķis, automehatroniķis, viesmīlis.
 
  

  

Projekta kopējās izmaksas paredzētas 15,5 miljonu eiro apmērā, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 13,3 miljoni eiro (86% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām), kā arī valsts budžeta līdzfinansējums 2,2 miljoni eiro (14% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām).

Ar vēsturiskās ēkas rekonstrukciju saistītiem iepriekš neparedzamajiem būvdarbiem 2013.gada nogalē Izglītības un zinātnes ministrija no sava budžeta līdzekļiem piešķīra līdzekļus turpat 365 tūkstošu eiro apmērā.

Projekta īstenošana paredzēta 22 kalendāro mēnešu laikā pēc līguma noslēgšanas jeb līdz 2015.gada februārim.
 

Turpmākai informācijai: Ineta Burceva
Ventspils Tehnikuma direktores p.i.
Tālr. 636 22663
VENTSPILS 4.VIDUSSKOLĀ NORISINĀSIES EKOSKOLAS AKTIVITĀŠU GADA NOSLĒGUMA PASĀKUMS
           
Ventspils 4.vidusskolā par tradīciju jau kļūst Ekovakars 8.-11.klašu skolēniem, kad pēc rūpīga padarīta mācību darba skolēni kopā atpūšas, sportojot un vakarējot savam priekam.
           
Šogad 28.maija vakarā skolēni spēlēs strītbolu, futbolu un tautas bumbu, gatavos veselīgas vakariņas saviem klasesbiedriem un izvērtēs ikdienā lietotos dzērienus, nosakot tajos cukura daudzumu, bet čipsos noteiks to enerģētisko vērtību.
 
Ar dekupāžas palīdzību skolēni savu veco krūzīti vai bļodiņu pārvērtīs jaunā. Skolēni parādīs arī savu prasmi orientēties, atrodot dažādus nozīmīgus objektus pilsētā. Visas šis aktivitātes atbilst skolas šī gada tēmai – veselīgs dzīvesveids. Lai pasākums noritētu veiksmīgi, aktīvi pasākumā iesaistīsies arī sporta, mājturības un dabaszinību skolotāji.
           
Šogad skola uzdrīkstējusies ar 11.a un 11.c klases skolēnu aktīvu līdzdalību veidot šādu pasākumu – Ekodienu – arī 4.-7.klašu skolēniem, savukārt sešgadīgo apmācības programmas audzēkņi un 1., 2.klašu skolēni dosies Ekopārgājienā ar uzdevumu iepazīt kokus skolas apkārtnē, kā arī pludmales kāpas.
 
Turpmākai informācijai:
I.Bērzniece,
tālr. 26594690
STARPTAUTISKS LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS GLEZNIECĪBAS STUDENTU PLENĒRS KULDĪGĀ
 
No 26.maija līdz 20.jūnijam Kuldīgā notiks Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) glezniecības studentu plenērs. Šogad projekts būs starptautisks, piedaloties mācībspēkiem un studentiem arī no Lietuvas, Igaunijas un Somijas mākslas akadēmijām. Noslēgumā, no 26.jūnija līdz 20.jūlijam Mākslinieku rezidences galerijā Pils ielā 2, Kuldīgā apskatei būs pieejama darbu izstāde.

LMA glezniecības studentu vasaras plenēri Kuldīgā un tās apkārtnē ir vēsturiska tradīcija. Sadarbojoties ar Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidenci, projektā šogad ir iespējama arī starptautisku akadēmiju dalība. Latviju pārstāvēs aptuveni 30 LMA studenti, un radošās meistardarbnīcas vadīs izcili Latvijas gleznotāji, LMA mācībspēki Ivars Heinrihsons, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Aleksejs Naumovs un Andris Vītoliņš. Katru nedēļu projekta dalībniekiem pievienosies starptautiska komanda no ārvalstu mākslas akadēmijām – lektors Petri Hitonens (Petri Hytönen) un 4 studenti no Somijas Universitātes Helsinku Vizuālās mākslas akadēmijas, gleznotāja Pille Johansone (Pille Johanson) un 2 studenti no Tartu Mākslas koledžas, kā arī 4 studenti no Viļņas Mākslas akadēmijas, Grafikas katedras pārstāve, lektore Marija Marceļionīte-Paļuke (Marija Marcelionytė-Paliukė) un māksliniece, laikmetīgās mozaīkas pasniedzēja Ieva Skaurene (Ieva Skauronė).
 
Gleznainā pilsēta Kuldīga ir pateicīga vide ainavu glezniecībai, attēlojot krāšņās pilsētvides, dabas mantojuma un arhitektūras detaļas. Tomēr šogad plenēra ideja ir aicināt katru profesionālo mākslinieku – meistardarbnīcas vadītāju – izvirzīt savu konceptuālu ideju nedēļas darbam ar studentiem, tādējādi nedaudz distancējoties no pilsētas šarmanto ainavu pārsvara noslēguma izstādē. Šī projekta mērķis ir ne tikai veicināt tehnisku iemaņu un glezniecības prasmju pilnveidošanu, bet arī risināt konceptuālus uzdevumus un iegūt pieredzi, strādājot starptautiskā komandā. Tāpat kā pērn, arī šogad projekta norise Kuldīgā būs ieguvums Kuldīgas Mākslas skolas audzēkņiem, kuriem būs iespēja pievienosies LMA studentiem kopīgam darbam plenērā.
 
Projekta norisi atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība. Pērn tika uzsāktas sarunas starp LMA, LR Kultūras ministriju un Kuldīgas novada pašvaldību par ieceri Kuldīgā atvērt LMA filiāli. Ceļā uz filiāles izveidi Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidence un LMA turpinās ciešu sadarbību, nostiprinot Kuldīgu kā LMA studentu prakšu vietu Latvijā. Šogad pilsētā ir paredzēti 4 LMA studentu projekti.
 
Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidence izveidota 2013.gadā ar mērķi veidot Kuldīgas kā Latvijas radošās pilsētas tēlu, veicināt profesionālas mākslas pieejamību reģionos, atbalstīt jaunradi mākslā, kā arī īstenot projektus radošo industriju jomā. 
 

                                                                                Foto:Ilze Supe
 

Signeta Reimane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 63321900, Fakss: +371 63341422
Mob.: +371 27020538
signeta.reimane@kuldiga.lv
VENTSPILS PILSĒTAS PAŠVALDĪBA AICINA SAŅEMT BĒRNA PIEDZIMŠANAS PABALSTU

Š.g. 17. maijā ir stājušies spēkā grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz bērna piedzimšanas pabalsta piešķiršanu par visiem 2014. gadā dzimušajiem Ventspils pilsētā deklarētajiem bērniem. Pabalstu jaundzimušo bērnu vecāki var saņemt, iesniedzot iesniegumu Sociālajā dienestā.
 
Neatkarīgi no tā, vai bērniņš dzimis pirms vai pēc grozījumu stāšanās spēkā, pabalstu var saņemt visi 2014.gadā jaundzimušo ventspilnieku vecāki. Turklāt noteikumi paredz, ka iesniegumu var uzrakstīt un pabalstu var saņemt 6 mēnešu laikā no saistošo noteikumu stāšanās dienas, tātad līdz pat 17.novembrim. Līdz ar to Ventspils pilsētas pašvaldība ir nodrošinājusi, ka tie vecāki, kuri ģimenes pieaugumu šogad jau ir sagaidījuši, bērna piedzimšanas pabalstu varēs saņemt bez steigas un sev vēlamā laikā.
 
Sociālais dienests ir uzsācis iesniegumu pieņemšanu bērna piedzimšanas pabalsta saņemšanai. Pilsētas kreisā krasta iedzīvotāji pabalsta saņemšanai var vērsties Sociālajā dienestā, Raiņa ielā 10, savukārt Pārventas iedzīvotāji iesniegumu par pabalsta saņemšanu var uzrakstīt Sociālā dienesta Pārventas filiālē, Talsu ielā 39. Pabalstu pieprasot, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.
 
Ja abu vecāku deklarētā dzīvesvieta bērna piedzimšanas un pabalsta pieprasīšanas brīdī ir Ventspils pilsēta, kā arī jaundzimušā pirmā deklarētā dzīvesvieta ir Ventspils pilsēta, ģimene var saņemt pabalstu 156,52 eiro apmērā. Savukārt, ja augstāk minētajiem nosacījumiem atbildīs tikai viens no vecākiem un jaundzimušā bērna pirmā deklarētā dzīvesvieta ir Ventspils pilsēta, pabalstu piešķirs 50% apmērā, kas attiecīgi ir 78,26 eiro.
 
Iesniegumu par pabalsta saņemšanu var uzrakstīt Ventspils pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā, Raiņa ielā 10, vienlaikus ar bērna dzimšanas apliecības saņemšanu.
 
Iesnieguma veidlapa pabalsta saņemšanai ir pieejama arī portālā www.ventspils.lv , kā arī Sociālais dienests pieņems iesniegumus, kas būs parakstīti ar drošu elektronisko parakstu un saturēs  laika zīmogu.
 
Paredzams, ka 2014.gadā bērna piedzimšanas pabalstu varētu saņemt vismaz 320 jauno ventspilnieku vecāki.
 
Trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm pabalsta saņemšanas nosacījumi paliek bez izmaiņām.
 
Kā jau iepriekš ziņots, 2013. gada nogalē tika pieņemts politisks lēmums par bērna piedzimšanas pabalsta izmaksas atjaunošanu Ventspils pilsētā visiem jaundzimušo vecākiem neatkarīgi no ģimenes ienākumu līmeņa. Apstiprinot Ventspils pilsētas pašvaldības 2014. gada budžetu, šī pabalsta izmaksai tika paredzēti finanšu līdzekļi. Lai pabalsta izmaksai būtu tiesisks pamats, bija nepieciešams apstiprināt grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos, bet pēc tam grozījumus izvērtēja un par tiesiskiem atzina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
 
Papildu informāciju var saņemt, zvanot pa tālruņiem – 63601210 vai 63663001.
 
Turpmākai informācijai:
Dace Kaņepe,
Ventspils pilsētas Sociālā dienesta vadītāja
tālr. 63601200;
E-pasts: socdienests@ventspils.lv 
VENTSPILĪ NORISINĀSIES MICROSOFT TEHNOLOĢIJU DIENAS
 
Trešdien, 28. maijā, un ceturtdien, 29. maijā, „Microsoft Latvia” sadarbībā ar Ventspils pilsētas domi, Ventspils Izglītības pārvaldi un Ventspils Digitālo centru rīko Microsoft Tehnoloģiju dienas Ventspilī. 
 
Microsoft tehnoloģiju dienas pasākumu atklās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Pasākuma apmeklētājus uzrunās un ar informācijas tehnoloģiju globālās attīstības tendencēm iepazīstinās „Microsoft Latvia” vadītājs Ēriks Eglītis.

Dators, internets, sociālie mediji ir teju katras darbavietas neatņemama sastāvdaļa, tādēļ mūsdienīga izglītība nav iedomājama bez tehnoloģiju lietošanas iemaņām. Jebkura tehnoloģija ir tikai rīks mācību mērķu sasniegšanai, tādēļ ir svarīgi, lai mācībspēkiem tiktu nodrošinātas iespējas izmantot, vadīt, un kontrolēt tehnoloģiju lietojumu izglītībā.
 
Trešdien, 28.maijā, Ventspils Jaunrades namā pulcēsies skolu un pašvaldības pārstāvji, lai tiktos ar vadošajiem speciālistiem no „Microsoft Latvia” un AS „Datorzinību centrs” un iepazītos ar jaunākajām pasaules tendencēm un tehnoloģijām izglītībā, personificēta mācību modeļa veidošanu, izmantojot tehnoloģiju iespējas, jēgpilnu tehnoloģiju izmantojumu studiju procesā un zinātnē, kā arī 21.gadsimta prasmju un kompetenču apguves iekļaušanu mācību saturā.
 
Savukārt ceturtdien, 29.maijā, uz semināru Ventspils Digitālajā centrā tiek aicināti publiskajā sektorā un komercsektorā strādājošie, lai iepazītos ar mūsdienu tehnoloģiskajiem rīkiem, kā, piemēram, Office365 sniegtajām iespējām un funkcionalitāti gan personīgā darba, gan biznesa efektivitātei. Semināra laikā notiks arī jaunāko Windows8 ierīču demonstrācija.
 
Tikšanās ar augsta līmeņa informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares pārstāvjiem ventspilniekiem sniegs ieskatu globālās tehnoloģiju attīstības tendencēs un rosinās uz to īstenošanu savā ikdienā.
 
Pieteikšanās uz semināriem, zvanot pa tālr. 63607607, rakstot uz e-pastu vdc@ventspils.lv vai Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, Ventspilī.
 
Turpmākai informācijai:
Gunta Blumberga
Ventspils Digitālais centrs
Tālr. 636 07607
VENTSPILĪ VIESOSIES HĀRVARDA UNIVERSITĀTES BIZNESA SKOLAS BIZNESA ADMINISTRĀCIJAS MAĢISTRA PROGRAMMAS (MBA) STUDENTU GRUPA
 
Piektdien, 23. maijā, Ventspilī iepazīšanās vizītē ieradīsies grupa Hārvarda Universitātes biznesa skolas biznesa administrācijas maģistra programmas (MBA) studentu 30 cilvēku sastāvā.
 
Grupas sastāvā ir 11 dažādu tautību cilvēki ar ievērojamu pieredzi dažādās jomās – investīciju fondu, privātā kapitāla un riska kapitāla pārvaldītāji Ņujorkā, tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji Silīcija ielejā, Masačūsetas Tehnoloģiju institūta doktori, Rodesa stipendiāti no Oksfordas. 
 
Grupa ir ieradusies Latvijā, lai iepazītu Latvijas cilvēkus, kultūru, dabu, biznesa vidi un mūsu valsts vēsturi.
 
Viesi vizītes laikā tiksies ar Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu un tiks iepazīstināti ar Ventspils pilsētu, ostu un Ventspils Augstskolu.
 
Tāpat viesi apmeklēs mašīnbūves uzņēmumu „Bucher Schoerling Baltic”, Pārventas bibliotēku, Piedzīvojumu parku un Piejūras brīvdabas muzeju, kā arī pavizināsies ar Ventspils Mazbānīti.
 
         
Turpmākai informācijai:
Roberts Skutelis
Ventspils pilsētas domes
Vispārējās nodaļas tulks – ārējo sakaru organizators
Tālr. 636 01126, 28649264
 
VENTSPILĪ VIESOSIES TARTU DOMES UN TARU DZĪVOKĻU BIEDRĪBU SAVIENĪBAS PĀRSTĀVJI

Piektdien, 23. maijā, un sestdien, 24. maijā, Ventspils vizītē ieradīsies Tartu domes un Tartu Dzīvokļu biedrību savienības pārstāvji.

Vizītes ietvaros viesi Ventspils pilsētas domē tiksies ar Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku Didzi Ošenieku, domes Ekonomikas nodaļas vadītāju Laimoni Strujeviču un citiem pašvaldības speciālistiem.

Tāpat viesi apskatīs siltinātās un renovētās ēkas, kā arī mikrorajonos iekārtotos bērnu rotaļu laukumus.
 
           
Turpmākai informācijai:
Karīna Bizņa
Tulks – ārējo sakaru organizators
Ventspils pilsētas dome
Tālr. 63601185, 28797601
 
VENTSPILĪ VIESOSIES IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRE INA DRUVIETE
 
Piektdien, 23. maijā, Ventspilī darba vizītē ieradīsies izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete. Ministri vizītē pavadīs ministrijas parlamentārais sekretārs Andis Geižāns.
 
Viesi Ventspils Augtskolas rektorātā tiksies ar Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu un domes priekšsēdētāja 1. vietnieku infrastruktūras jautājumos Jāni Vītoliņu, kā arī Ventspils Augtskolas rektori Gitu Rēvaldi, Ventspils Augtskolas mācību prorektoru Kārli Krēsliņu, Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldes vadītāju Aldi Slavinski, Ventspils Mūzikas vidusskolas direktoru Andri Grigali un Ventspils Tehnikuma direktores p.i. Inetu Burcevu.
 
Vizītes laikā viesi apmeklēs arī Ventspils Tehnikuma topošās telpas.
 
Vizītes programmu skatīt ŠEIT>>

Turpmākai informācijai:
Roberts Skutelis
Ventspils pilsētas domes
Vispārējās nodaļas tulks – ārējo sakaru organizators
Tālr. 636 01126, 28649264
 
SVĒTKI GROBIŅĀ
 
Latvijā, šķiet nav vietas, kas nerīkotu Pilsētas svētkus. Vairāku gadu laikā svētkos esam spējuši veidot tādu kultūras programmu, kas ļautu grobiņniekiem un pilsētas viesiem satikties, priecāties un ieskatīties savas pilsētas vēsturē. Šogad tos svinēsim no 30.maija līdz 1.jīnijam.

Grobiņa ir senākā rakstos minētā apdzīvotā vieta Latvijas teritorijā - kā Zēburga (Seeburg), kas pieminēta jau 854. gada notikumu aprakstā Rimberta hronikā. Ap 650.-800. gadu tagadējās Grobiņas vietā atradās liela skandināvu apmetne. Šo vēstures faktu rezultātā, kopā ar vēstures restaurācijas klubiem „Livonesis” un „Rodenpoys” dzimis festivāls „Seeburg”. Ar katru gadu uz festivālu ierodas arvien vairāk vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Kaļiņingradas apgabala. Šogad ceram sagaidīt viesus arī no Polijas. Pasākuma laikā notiek seno kaujas mākslas paraugdemonstrējumi, darbojas amatnieku un tirgotāju apmetne. Apmeklētājiem tiekdemonstrēti vikingu perioda ieroči, apbruņojums un stāstīts par cīņu tradīcijām. Visas dienas laikā gan lieliem, gan maziem tiks piedāvāta daudzveidīga atpūtas un izklaides programma – vairākās pilsētas teritorijās norisināsies dažādas kultūras un sporta aktivitātes. Savu māku demonstrēs salmu figūru veidotāji.

Grobiņas ūdenskrātuvē apmeklētājus vizinās vikingu laivas. Tradicionāli festivāls sestdienas vakarā noslēgsies ar Lielās kaujas imitāciju, kurā piedalīsies visi vikingu festivāla dalībnieki.
 
    

  

Svētku ietvaros norisināsies amatnieku, mājražotāju, daiļamata meistaru tirgus. Pircēju piesaistīšanai tirgotāji var papildus piedāvāt radošās darbnīcas un degustācijas. Amatu meistari iespēju robežās pircējiem demonstrēs savas amata prasmes un dalīties ar savām aroda zināšanām. Lai amatniekiem rosīgāka darbība , tirgošanos papildinās ielu muzikanti , pašdarbības kolektīvi un lauku kapellas no Ukrainas, Lietuvas, Vācijas un Latvijas.

Svētku programmu skatīt ŠEIT>>

Informāciju sagatavoja:
Grobiņas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciālists
Valērijs Liepa

 
Pagājušā gada festivāla „Seeborga” noslēguma video>>
 
NĪCĀ NOTIKS "ĢIMEŅU SPORTA SPĒLES 2014"

Lai veicinātu ģimeņu kopābūšanu un veselīgu dzīvesveidu, šogad tiek turpināta tradīcija – rīkot Ģimeņu sporta spēles. Tie 24. maijā notiks „Upeskrastos” – pašvaldības īpašumā līdzās Bārtas upei, netālu no tilta. Tā būs iespēja ne vien jauki pavadīt dienu, bet arī iepazīt projekta ietvaros labiekārtoto, laivošanas tūrismam piemēroto vietu. Pasākumā būs gan netradicionālas ģimeņu sacensības, gan individuālas disciplīnas. Izvēlētā vieta dos iespēju sacensties arī uz ūdens. Pašvaldības deputāti sēdē apstiprināja sporta spēļu balvu fondu, atsaucīgi balvu nodrošināšanā ir arī novada uzņēmēji. Pieteikties pasākumam vēlams iepriekš, taču varēs arī pasākuma dienā.

Sporta spēļu nolikumu skatīt ŠEIT>>

 

 
Informāciju sagatavoja:
Gunita Šime,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
MUZEJU NAKTIS PRIEKULES NOVADĀ PIESAISTA UN UZRUNĀ

Muzeju naktis novadā šogad notika trīs pagastos – Gramzdā, Kalētos un Virgā. Pasākumus par godu šai jaunajai tradīcijai organizēja senlietu krātuvju vadītājas kopā ar pagastu kultūras darba organizatorēm.
17.maija vakarā ar vairāk kā 70 dalībniekiem, Muzeju nakts pasākums sākās Gramzdas evaņģēliski luteriskās baznīcas mūros. Šeit valdīja brīnišķīga noskaņa, ko kuplināja draudzes kora dziedāšana un mācītāja Raita Šēniņa stiprinošie vārdi un aizlūgums. Gramzdas baznīca šogad atzīmē savu 447.dzimšanas dienu un pasākuma dalībnieki ar lielu interesi klausījās Vijas Kluces sagatavoto baznīcas vēstures stāstu. Uz baznīcas starpsienas mūra tika izvietoti bilžu materiāli, kas palīdzēja saprast iezīmētos vēstures notikumus. Muzeja nakts ievada daļu noslēdza draudzes vecākā Vaclova Kadaģa emocionālais stāsts par uzdrošināšanos sākt  baznīcas atjaunošanas darbus.

Turpinājumā visi devās uz Gramzdas senlietu krātuvi, kur apskatīja ekspozīciju. Lielu interesi izraisīja spalvas kāts un tintnīca. Uz lielas afišas katram dalībniekam ar šo rakstāmo bija jāuzraksta savs vārds, tas jaunajai paaudzei likās diezgan grūti. Radošajās darbnīcās gatavojām saspraužu krelles, dāvanu maisiņus, taureņus un citas lietas. Vēlāk devāmies uz bibliotēku, kur skatījām dzintara izstādi. Katram vajadzēja zīmēt Muzeju nakts logu un izveidot netradicionālu grāmatzīmi. Pasākuma norises vietā apmeklētāji saņēma dzintara uzlīmi. Bada pankoku cepējas skolas sētā demonstrēja pankūku cepšanu ar apkārt griežamo pannu. Pasākuma noslēgumā pusnaktī visi devās uz Tautas namu, kur dalībnieki izgatavoja Gramzdas pasākuma piemiņas nozīmes un apskatīja Priekules novada īstākodzintaru -  Dzintras un Modra Dzintaru zīda un keramikas izstādes. Tam sekoja pārsteigums, kas lika pozitīvi paskatīties uz sevi un apkārtējiem, – folkloras kopas „Atštaukas” koncerts. Viešņas pārsteidza gramzdenieku pretī apdziedāšanās Rutas Eidejus vadībā. Muzeju nakts pasākums kopumā bija labi noorganizēts, par ko īpašs paldies Guntai Gruntiņai, Anitai Teterei un Skaidrai Klasiņai, kas pasākumu koordinēja neklātienē.

Kalētos Muzeja nakts sākās plkst.23:00 un noritēja absolūti latvisko tradīciju garā. Godā tika celta Ūsiņa diena, kas simbolizē pavasara beigšanos un vasaras sākšanos. Latvisko tradīciju kopēja Gunta Ziemele, izstāstīja galveno par Ūsiņa dienas tradīciju, to savijot ar Muzeju nakts – dzintara tēmu. To veicināja Kalētos veidotās radošās darbnīcas -  dzintara ziepju liešana un amuletu izgatavošana.

Bija iespēja apmeklēt Dzintara izstādi konferenču zālē. Ūsiņa dienas un pieguļnieku ēdiens ir pantāgs un daudzi šo nosaukumu dzirdēja pirmo reizi. Gaišām un pozitīvām domām apvītadebesīs tika palaista gaismas laterna. Ap pusnakti tika pasludināta spoku stunda un ap Brūzi, parka dīķi, skolas parku pastaigājoties parādījās dažādi luminiscējošiobjekti, kas patika jaunākajai paaudzei. Muižas dīķī tika ielaistas peldošas sveces, kas tumsā radīja burvīgu noskaņu. Vakars turpinājās gan arī ar citu latvisko tradīciju izzināšanu, radošajām darbnīcām un pantāga ēšanu līdz ievilkās un noslēdzās jau dziļā naktī. Pasākumu apmeklēja vairāk kā 70 vietējo iedzīvotāju.

Muzeju nakts Virgas muižā 18.maijā sākās ar senlietu krātuves vadītājas Anitas Klimas pasākuma tēmas-Dzintara apskati no vēstures, praktiskuma, pielietojuma medicīnā un skaistumkopšanā viedokļa, ko papildināja mūsu laikmeta dižgaru dzejas rindas un dziesmas par dzintaru. Zālē, kurā bija sapulcējušies vairāk kā 70 dalībnieku, tika veikts eksperiments, lai pierādītu, ka dzintars ir elektrizēts materiāls. Uzrunu pasākuma dalībniekiem teica novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainars Cīrulis, kas novēlēja pasākuma izdošanos. Vakara gaitā iesaistījāmies radošajās darbnīcās. Pasākums turpinājās pie skolas dīķa ar mistēriju „No varjagiem līdz grieķiem…” Tam sekoja noslēguma tūre Tradīciju nama zālē. Šeit klātesošajiem tika izstāstīti Gramzdas un Kalētu Muzeju nakts stāsti un visa informācija par dzintara izstāžu norisi Priekules novadā.

Pasākumu plāna bukletā Muzeju naktij bija paredzēta īpaša lapa Dzintara izstāžu apmeklējumiem, kur iespiest krātuvju zīmogus. Visas izstādes apmeklējuši 18 novada iedzīvotāji. Virgā notika lielā izloze un galveno balvu EUR 20 no grāmatnīcas „Zvaigzne ABC” izlozēja Virdzeniece Rima Hničova.

Kad laukā bija satumsis mazākie bērni A. Klimas pavadībā devās nakts pārgājienā – meklēt kur nauda žavējas! Bērni atgriezās, atraduši pašu garšīgāko – ēdamo naudiņu. Pasākums noslēdzās ar cienastu un uguņošanu skolas dīķmalā un noteikti paliks atmiņā kā bagāts ceļojums Dzintara vēsturē.

Muzeju naktis ir jauna tradīcija Latvijā, mūsu novadā tās norit jau otro gadu un piesaistīja daudz apmeklētāju. Paldies visiem, kas piedalījās un pasākumu organizatoriem par izdomu, ierosmēm un vēstures informācijas nodošanu jaunajai paaudzei, kas notika interaktīvā veidā. Novēlu, lai mēs nākamajā gadā varētu Muzeju naktis turpināt ar jaunu tēmu, jauniem izteiksmes līdzekļiem un novadnieku atbalstu.
 
  
 
  
Muzeju nakts galvenā auditorija bija bērni un jaunieši, kuri ar entuziasmu iesaistījās dažādās aktivitātēs.


Informāciju sagatavoja:
Daiga Egle, Tūrisma organizatore


 
PRIEKULĒ NOTIEK STARPTAUTISKS SKOLĒNU DRAUDZĪBAS FESTIVĀLS
 
Priekulē no 9. līdz 11.maijam  norisinājās starptautiskais skolu Draudzības festivāls, kurš aizsākts jau 1965.gadā un šogad notika jau 49 reizi. Katru gadu tas norisinās kādā no festivāla sadraudzības pilsētām Latvijā, Lietuvā, Igaunijā vai Krievijā.

Šogad festivāls notika pie mums, Priekulē, kas ļāva viesiem izrādīt, ko prot un dara mūsu iedzīvotāji - no maza līdz lielam. Norisi nedaudz koriģēja laika apstākļi un lielākā daļa brīvā dabā plānoto pasākumu notika Priekules kultūras nama telpās.

Piektdienas pēcpusdienā festivāla dalībnieki iepazinās ar radošās grupas „Saspraude” darbiem, piedaloties Eiropas dienas pasākumos Priekulē „Mūsu krāsas Eiropā”. Bet nedēļas nogali pavadīja kopīgos pasākumos gan Priekules vidusskolā, gan citur pilsētā.

Katras valsts delegācijā ir 30 skolēnu un, lai dotos ceļā skolas pārstāvji piesaista sponsorus. Festivāla dalībnieces no Krievijas Sveta un Kristīna, kuras šinī festivālā piedalās pirmo reizi, atzina, ka piedalīšanās tajā sagādā neaizmirstamas emocijas. Jautātas par to, kā izvēlas skolēnus, kas piedalīsies braucienā, viņas stāsta, ka mācībās jābūt labām sekmēm un jābūt aktīvam. Igauņu jaunietis stāsta, ka bijis festivālā arī Krievijā, un katru reizi šie pasākumi atšķiras. Vairāki igauņu skolēni viņam piebalso, atbildot, ka visdraudzīgākie un vieglāk saprasties esot tieši ar Priekulniekiem.
 
 
Festivāla dalībnieki tradicionālajā svētku gājienā pa pilsētu

Informāciju sagatavoja:
Līga Svara
 
 
PRIEKULES MTB VELOMARATONAM 2014 - REKORDLIELS DALĪBNIEKU SKAITS
 
2.maijā Priekules novadā tika atklāta jaunā tūrisma sezona- notika Priekules novada pašvaldības un Priekules velokluba organizētais MTB velomaratons, kurš šogad piedzīvoja viskuplāko dalībnieku skaitu - 174.

Priekulē sagaidījām 100 sportistus- amatierus, kas veica trases ar laika kontroli. Maratonu 55 km garumā izbrauca 16 dalībnieki,bet pusmaratonā šogad startēja un finišēja- 84. Bērnu maratona dalībnieku skaits pārsniedza visu iepriekšējo gadu rekordus un pulcēja 56 bērnus, kuru sacensības notika četrās grupās.

Velotūrisma braucienu vadīja Priekules velokluba aktīva dalībniece Andra Valuže, tam pieteicās 18 veloentuziasti.

Pēc stundas un 29 minūtēm pirmie finišēja 35 km braucēji - Juris Treimanis un Guntars Sideļskis no Talsiem, trešais- Askolds Gludavs no Dunalkas. Pēc divām stundām un 22 minūtēm finišēja arī 55 km dalībnieki- pirmais finišu sasniedza Zigurds Jureckis no Grobiņas, otrais bija Uldis Cukurs no Liepājas, trešais- Iļja Petriks no Klaipēdas.

Pirmo reizi Priekules MTB velomaratona vēsturē 55 km garo distanci veica arī pirmā un vienīgā sieviešu kārtas pārstāve, rīdziniece Zanda Rutkovska, kas kļuva par absolūto uzvarētāju maratona distancē ar rezultātu 02:48:46.21.

Absolūtā vērtējuma uzvarētājiem tika pasniegti Priekules mākslinieku Kristīnes un Mārtiņa Cukuru veidotie keramikas kausi. Apbalvošanas ceremonijas beigās notika galvenās balvas - velosipēda „Fuji Nevada” un citu balvu izloze. Velosipēdu savā īpašumā ieguva pusmaratona dalībnieks, Juris Lagzdiņš no Bauskas.

Mums tas izdevās un to raksturo lielais dalībnieku skaits. Pasākumā jutām, ka arī turpmāk velomaratonam Priekules novadā ir būt, tas Lejaskurzemē ir vajadzīgs pasākums, jo iegūst arvien lielāku atbalstu un atsaucību. 
 
 
Velomaratona mazākie, 2010.gadā un vēlāk dzimušie dalībnieki
 
Informāciju sagatavoja:
Daiga Egle,
Priekules novada tūrisma organizatore