Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Maijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
"Profesionālās izglītības pilnveidošana atbilstoši darba tirgus prasībām"

NOSLĒDZIES PROJEKTS "PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS PILNVIEDOŠANA ATBILSTOŠI DARBA TIRGUS PRASĪBĀM"




 




 

PĒTĪJUMS "PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS ATBILSTĪBA DARBA TIRGUS VAJADZĪBĀM"


Projekta ievaros izstrādāts pētījums „Profesionālās izglītības atbilstība darba tirgus vajadzībām”.

  • Ar pētījumu var iepazīties ŠEIT>>
     
  • Ar pētījuma pielikumiem var iepazīties ŠEIT>>
     
  • Ar "Profesionālas izglītības iestāžu prakses vadlīnijām" var iepasīzties ŠEIT>>
KONFERENCE "SADARBĪBA - PRIEKŠNOTEIKUMS PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS KONKURĒTSPĒJĪGAI ATTĪSTĪBAI LATVIJĀ UN LIETUVĀ"
 
Kurzemes plānošanas reģions ir vadošais partneris Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā LLIV- 265 „Profesionālās izglītības pilnveidošana atbilstoši darba tirgus prasībām”/VocEdu, kura ietvaros 8 profesionālās izglītības iestādes no Latvijas (Liepājas valsts tehnikums, Ventspils un Jelgavas tehnikumi, Kuldīgas, tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Laidzes, Cīravas, Saldus, Skrundas profesionālās vidusskolas)sadarbībā ar 4 profesionālās izglītības iestādēm Lietuvā no Kauņas, Paņevežiem un Skuodasuzlaboja praktisko apmācību materiāli – tehnisko bāzi tādās izglītības programmās kā  „Lauksaimniecības tehnika” , „Autotransports” , „Tērpu stila speciālists”  , „Būvnieks”, „Kokizstrādājumu izgatavošana”, „Ēdināšanas pakalpojumi”,  „Metinātājs” un „Elektriķis”, Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģija” iegādājoties modernu tehniku un aprīkojumu, kas ļauj audzēkņiem iegūt prasmes un iemaņas, ko sagaida darba devēji.
 
Š.g. 3.jūnijā Liepājā notiek konference „Sadarbība – priekšnoteikums profesionālās izglītības konkurētspējīgai attīstībai Latvijā un Lietuvā”, kurā plānojam diskutēt par sadarbības nozīmi starp profesionālās izglītības iestādēm un darba devējiem, kā arī profesionālās izglītības lomu darba tirgus un jauniešu bezdarba problēmu risināšanā.

Projekts VocEdu ir izveidojis stabilus sadarbības kontaktus starp profesionālās izglītības iestādēm Latvijā un Lietuvā un noslēdzot projektu, vairāk kā 20 profesionālās izglītības iestādes parakstīs kopīgu Sadarbības deklarāciju, kas paredz turpināt ilgtermiņa sadarbību izglītību programmu veidošanā, mācību tehniskās bāzes attīstībā, skolotāju kvalifikācijas celšanā, audzēkņu apmaiņā, kā arī kopīgu iniciatīvu Eiropas savienības programmas līdzfinansētu projektu ieviešanā.  
 
Aicinām Jūs piedalīties projekta noslēguma konferencē!
  
Konferences darba programmu skatīt ŠEIT>>

Konferences prezentācijas skatīt ŠEIT>>
ZIŅU LAPA (NEWSLETTER)

Ziņu lapa par projekta rezultātiem 2. atskaites periodā 01.11.2012 – 30.04.2013.
TURPINĀS APMĀCĪBAS PRAKŠU VADĪTĀJIEM
 
Apgūstot profesiju, katram jaunietim ir svarīgi iegūt praktiskās darba iemaņas reālā darba vidē.  Svarīgi, lai praksei nav tikai formāla pieeja, bet gan audzēknim tā ir iespēja  pilnvērtīgi iepazīt izvēlēto darba vietu un iegūt prasmes un iemaņas kas atbilst darba tirgus vajadzībām. 

Turpinās pētījuma „Pētījums par profesionālās izglītības atbilstību darba tirgus vajadzībām, sadarbības modeļa izstrāde un apmācību organizēšana prakšu vadītājiem” izstrāde, kura ietvaros uzsākušās apmācības Kurzemes reģiona profesionālo izglītības iestāžu un uzņēmumu prakšu vadītājiem.

Galvenās apmācību tēmas:

 
  • Darba drošība un civiltiesiskā atbildība darbā ar praktikantu, līgumi u.c. juridiskas tēmas;

  • Praktikantu darba organizēšana uzņēmumā (praktikanta pieņemšana praksē (līguma noslēgšana), efektīva darba organizācija, apmaksas veids);

  • Praktikanta iepazīstināšana ar darba drošības un iekšējās kārtības noteikumiem;
  • Pusaudžu un jauniešu vecuma īpatnības (psiholoģija); Dažādu vecumposmu specifiskās īpatnības, vajadzības, vērtības un intereses;

  • Vērtību nozīme jaunieša profesijas izvēlē un darbā. Kā noskaidrot praktikanta vērtības un veidot attiecības un sadarbību  ar jauno darbinieku,  balstoties uz viņa vērtībām.
  • Kas ir motivācija un stimulācija? Kā veicināt jaunieša darba motivāciju?
  • Racionālo, tiesisko, sociālo, ekonomisko un psiholoģisko iespēju risinājumi jauniešu prakses laikā.
  • Praktikanta ievadīšana darbā. Kas jaunajam darbiniekam ir jāzina, jāprot pirmajā dienā, pirmajā nedēļā un pirmajā mēnesī. Kas ir jāizdara prakses vadītājam un darba devējam? Kā veidojas jaunā darbinieka adaptācija darba vidē? Kādi faktori ietekmē adaptāciju?
  • Sadarbības iespējas (skola, jaunietis, darba devējs) un labās prakses piemēri. Kopējie ieguvumi;
  • Skolas prakses programmas saskaņošana ar profesijas standartu un darbavietas amata aprakstu;
  • Labie prakses piemēri prakšu nodrošināšanai.


Veiksmīgai apmācību norisei piesaistītas zinošas lektores: Sandra Pallo-Enika un Dace Eglīte.

Pirmās apmācības notika 2013.gada 18.septembrī Saldū, kurās piedalījās 20 dalībnieki no Saldus un Skrundas Profesionālajām vidusskolām un prakšu uzņēmumiem.  Mācībās dalībnieki arī diskutēja par jautājumiem, kas būtiski gan prakses vadītājam nosūtot praksē izglītojamo, gan arī par prakses norises gaitu un uzņēmēju vajadzības, piem. kādām kompetencēm jābūt prakses vadītājam, cik lielā mērā audzēknim jāiesaistās prakses uzņēmuma darbībā, kā ieinteresēt uzņēmumus pieņemt praktikantus u.c. jautājumi par prakses uzraudzību novērtēšanu, veselības apdrošināšanu un psiholoģiskajām neatbilstībām starp praktikantu, izglītības iestādi un uzņēmumu.

 

Nākamās apmācības norisināsies: 01.10. Cīravas Profesionālajā vidusskolā,  02.10. Liepājas Tehnikumā, 15.10. Laidzes Profesionālajā vidusskolā, 16.10. Ventspils Tehnikumā, 23.10. Kuldīgas Tehnoloģiju un Tūrisma Profesionālajā vidusskolā.

Interesentus aicinām pieteikties uz epastu: Inga.Berzina@kurzemesregions.lv
ZIŅU LAPA (NEWSLETTER)

Ziņu lapa par projekta rezultātiem 1. Atskaites periodā 02.04.2012 – 30.10.2012.
APTAUJA PROFESIONĀLO IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU PEDAGOGIEM

Lūdzam Jūs piedalīties Kurzemes plānošanas reģiona pasūtītajā pētījumā „Pētījums par profesionālās izglītības atbilstību darba tirgus vajadzībām, sadarbības modeļa izstrāde un apmācību organizēšana prakšu vadītājiem”, kas tiek realizēts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013. gadam līdzfinansēta projekta Nr. LLIV-265 ietvaros.

Aptaujas mērķis ir izvērtēt esošo situāciju profesionālās izglītības iestādēs, noskaidrot pedagogu viedokli par iespējām, kā veicināt profesionālās izglītības attīstību atbilstoši darba tirgus prasībām. Aptauju pēc Kurzemes plānošanas reģiona pasūtījuma veic NK Konsultāciju birojs sadarbībā ar Latvijas Universitātes pētniekiem.

Aptauja ir konfidenciāla. Aptaujas rezultāti tiks atspoguļoti vienīgi apkopotā un vispārinātā veidā. Jūsu viedoklis ir ļoti svarīgs un nozīmīgs priekšlikumu izstrādei profesionālās izglītības pilnveidei Kurzemes plānošanas reģionā. Anketas aizpildīšana ilgst aptuveni 15 minūtes.
 
Aptaujas anketa profesionālo izglītības iestāžu pedagogiem (ID 55887)





APTAUJA PROFESIONĀLO IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU AUDZĒKŅIEM

Lūdzam Jūs piedalīties Kurzemes plānošanas reģiona pasūtītajā pētījumā „Pētījums par profesionālās izglītības atbilstību darba tirgus vajadzībām, sadarbības modeļa izstrāde un apmācību organizēšana prakšu vadītājiem”, kas tiek realizēts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013.gadam līdzfinansēta projekta Nr. LLIV-265 ietvaros.

Aptaujas mērķis ir izvērtēt esošo situāciju profesionālās izglītības iestādēs un attīstības iespējas. Aptauju pēc Kurzemes plānošanas reģiona pasūtījuma veic NK Konsultāciju birojs sadarbībā ar Latvijas Universitātes pētniekiem.

Aptauja ir konfidenciāla. Aptaujas rezultāti tiks atspoguļoti vienīgi apkopotā un vispārinātā veidā. Jūsu viedoklis ir ļoti svarīgs un nozīmīgs priekšlikumu izstrādei profesionālās izglītības pilnveidei. Anketas aizpildīšana ilgst aptuveni 15 minūtes.

Aptaujas anketa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem (ID 43874)





APTAUJA PROFESIONĀLO IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU ABSOLVENTIEM

Lūdzam Jūs piedalīties Kurzemes plānošanas reģiona pasūtītajā pētījumā „Pētījums par profesionālās izglītības atbilstību darba tirgus vajadzībām, sadarbības modeļa izstrāde un apmācību organizēšana prakšu vadītājiem”, kas tiek realizēts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013.gadam līdzfinansēta projekta Nr. LLIV-265 ietvaros.

Aptaujas mērķis ir izvērtēt profesionālās izglītības atbilstību darba tirgus prasībām un attīstības iespējas. Aptauju pēc Kurzemes plānošanas reģiona pasūtījuma veic NK Konsultāciju birojs sadarbībā ar Latvijas Universitātes pētniekiem.

Aptauja ir konfidenciāla. Aptaujas rezultāti tiks atspoguļoti vienīgi apkopotā un vispārinātā veidā. Jūsu viedoklis ir ļoti svarīgs un nozīmīgs profesionālās izglītības pilnveidošanai. Anketas aizpildīšana ilgst aptuveni 8 minūtes.

Aptaujas anketa profesionālo izglītības iestāžu absolventiem (ID 21999)




 
APTAUJA DARBA DEVĒJIEM

Lūdzam Jūs piedalīties Kurzemes plānošanas reģiona pasūtītajā pētījumā „Pētījums par profesionālās izglītības atbilstību darba tirgus vajadzībām, sadarbības modeļa izstrāde un apmācību organizēšana prakšu vadītājiem”, kas tiek realizēts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013.gadam līdzfinansēta projekta Nr. LLIV-265 ietvaros.

Aptaujas mērķis ir noskaidrot, cik aktīvi notiek uzņēmēju sadarbība ar profesionālajām izglītības iestādēm esošās un potenciālās sadarbības formas, atbilstību darba tirgus un pašvaldību prasībām. Aptauju pēc Kurzemes plānošanas reģiona pasūtījuma veic NK Konsultāciju birojs sadarbībā ar Latvijas Universitātes pētniekiem.

Aptauja ir konfidenciāla. Aptaujas rezultāti tiks atspoguļoti vienīgi apkopotā un vispārinātā veidā. Jūsu viedoklis ir ļoti svarīgs un nozīmīgs priekšlikumu izstrādei profesionālās izglītības pilnveidošanai Kurzemes plānošanas reģionā un Jelgavas pilsētā, Jelgavas, Ozolnieku un Dobeles novadā. Anketas aizpildīšana ilgst aptuveni 15 minūtes.
 
Aptaujas anketa darba devējiem (ID 49777)

 
 
Sīkāka informācija:
Ināra Kantāne - 
Inara.Kantane@lu.lv, tālr. 29491763
Biruta Sloka – Biruta.Sloka@lu.lv, tālr. 29244966
 
APAĻĀ GALDA DISKUSIJAS AR DARBA DEVĒJIEM METĀLAPSTRĀDES NOZARĒ

2013. gada 19. februārī Ventspils Prāmju terminālī notika Ventspils Tehnikuma organizēta diskusija par profesionālās izglītības saturu un kvalitāti, uz kuru tika aicināti metālapstrādes un mašīnbūves uzņēmumi.

Video materiālu skatīt šeit>>

 
PĀRROBEŽU SADARBĪBAS VIZĪTE KULDĪGĀ

Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma profesionālā vidusskola 14.martā uzņēma savus partnerus no Lietuvas - Panevežu profesionālās izglītības centra pedagogus, lai turpinātu darbu pie automehāniķu mācību programmas pilnveidošanas atbilstoši darba tirgus prasībām abās valstīs. 

Video materiālu skatīt šeit>>

 
SACENSĪBAS "JAUNAIS PAVĀRS 2013"

Skrundas profesionālā vidusskola 12.martā organizēja sacensības „Jaunais pavārs 2013'' kopā ar partneriem no Kauņas pārtikas skolas Lietuvā.


Video materiālu skatīt šeit>>

 
ATVĒRTO DURVJU DIENA

 

Cīravas profesionālā vidusskola 13.martā organizēja Atvērto durvju dienu, lai informētu potenciālos audzēkņus par piedāvātajām skolas profesionālās izglītības programmām.

Video materiālu skatīt šeit>>

 
APAĻĀ GALDA DISKUSIJA

21.septembrī Kuldīgā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta VocEdu partneris - Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma profesionālā vidusskola organizēja apaļā galda diskusiju, lai stiprinātu skolas sadarbību ar darba devējiem, kā arī izzinātu darba devēju vajadzības attiecībā uz jauno speciālistu sagatavošanu automehāniķu specialitātē. 


Ar video sižetu par notikušo pasākumu var iepazīties šeit>>

 
PROJEKTS NR. LLIV - 265  
"PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS PILVEIDOŠANA ATBILSTOŠI
DARBA TIRGUS PRASĪBĀM"



Programma

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2007 – 2013

Projekta numurs

LLIV-265

Projekta nosaukums

Profesionālās izglītības pilnveidošana atbilstoši darba tirgus prasībām

Projekta īsais nosaukums

VocEdu

Projekta nosaukums angļu valodā

Improvement of vocational education according to the needs of labour market
VocEdu

Projekta mērķi

Projekta mērķis: Veicināt profesionālās izglītības attīstību atbilstoši darba tirgus prasībām un nodrošināt konkurētspējīgu un kvalitatīvu profesionālās izglītības pieejamību reģionā

Specifiskie mērķi:

1) stiprināt sadarbību starp profesionālo izglītību un darba tirgu, uzlabojot izglītības programmas atbilstoši darba tirgus prasībām;
2) uzlabot skolotāju profesionālo kvalifikāciju, organizējot meistarklases, apmācības, kopīgas pieredzes apmaiņas;
3) uzlabot praktisko apmācību bāzi profesionālajās skolās;
4) vecināt profesionālās izglītības prestižu un skolēnu piesaisti profesionālajām skolām
 
Projekta partneri

Vadošais partneris – Kurzemes plānošanas reģions

Partneri no Latvijas  - 8 profesionālās izglītības ietādes:

Cīravas arodvidusskola
Jelgavas Amatniecības vidusskola
Kuldīgas tehnoloģijas un tūrisma profesionālā vidusskola
Liepājas Valsts tehnikums
Laidzes profesionālā vidusskola
Saldus profesionālā vidusskola
Skrundas profesionālā vidusskola
Ventspils profesionālā vidusskola

Partneri no Lietuvas  - 4 profesionālās izglītības iestādes, 1 augtskola un 2 reģiona attīstības aģentūras:

Panevežu profesionālās izglītības centrs
Panevežu uzņēmējdarbības konsultāciju centrs
Kauņas pārtikas skola
Kauņas tehniskā universitāte
Kauņas celtniecības apmācību centrs
Šauļu reģiona attīstības aģentūra
Skuodas lauksaimniecības tirdzniecības un pakalpojumu skola
 
  
Projekta partneru izvietojums



 

 
Projekta budžets

999 214,95 EUR - ERAF līdzfinansējums
176 332,05 – Nacionālais līdzfinansējums
1 175 547 EUR – Kopā
55,69% - 654 685 EUR no kopējā budžeta plānoti skolu aprīkojumam un iekārtām

Projekta  ieviešanas laiks

2012.gada 2.aprīlis – 2014.gada 1.februārim.

Projekta plānotie nozīmīgākie rezultāti Kurzemē

 
  • uzlabotas izglītības programmas un mācību metodiskie materiāli, to satura izstrādē iesaistot uzņēmējus un nozaru profesionālās organizācijas un stiprinot sadarbību starp profesionālajām skolām un darba tirgu;
 
  • paaugstināta pasniedzēju profesionālā kvalifikācija, stiprināta sadarbība un pieredzes apmaiņa ar Lietuvas profesionālās izglītības iestādēm;
 
  • celts profesionālās izglītības prestižs unpieejamība Kurzemes reģionā;
 
  • uzlabota profesionālo skolu praktisko apmācību bāze – izveidojot apmācību darbnīcas un laboratorijas ar modernu, mūsdienīgu aprīkojumu, kas nodrošina audzēkņu praktisko iemaņu iegūšana atbilstoši darba tirgus prasībām:

Cīravas arodvidusskola – pilnveidota apmācību programma „Lauksaimiecības tehnika” un iegādāts traktors un arkls praktisko apmācību nodrošināšanai.

Kuldīgas tehnoloģijas un tūrisma profesionālā vidusskola – pilnveidota izglītības programma „Autotransports” un iegādāts praktisko apmācību aprīkojums vieglo un kravas automašīnu remontdarbu veikšanas apmācībām.

Liepājas Valsts tehnikums – pilnveidota izglītības programma un izstrādāti mācību metodoloģiskie materiāli  „Šūto izstrādājumu ražošanas tehnoloģijas” un iekārtota šūšanas darbnīca praktisko apmācību nodrošināšanai.

Laidzes profesionālā vidusskola – pilnveidota apmācību programma „Būvnieks” un iekārtotas praktisko apmācību darbnīca apmešanas, flīzēšanas, krāsošanas, sausās būves darbu apmācībām.

Saldus profesionālā vidusskola – pilnveidota izglītības programma „Kokizstrādājumu izgatavošana” un aprīkota darbnīca praktisko apmācību nodrošināšanai.

Skrundas profesionālā vidusskola – pilnveidota izglītības programma „Ēdināšanas pakalpojumi” un izstrādāti mācību metodiskie materiāli. Aprīkota praktisko apmācību laboratorija ēdiena gatavošanas un servēšanas apmācību nodrošināšanai.

Ventspils profesionālā vidusskola – izstrādātas Modulārās apmācības programmas „Metinātājs” un „Elektriķis” un aprīkotas elektriķu un metinātāju praktisko apmācību darbnīcas. 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Aiga Petkēvica
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģiona administrācija
Tālr.: +37128650278
e-pasts:aiga.petkevica@kurzemesregions.lv