Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Jūnijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
"Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību"
NOSLĒDZIES UZŅĒMĒJDARBĪBAS UN MŪŽIZGLĪTĪBAS VEICINĀŠANAS PROJEKTS
2013.gada martā beidzas Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadiem līdzfinansētā Zemgales plānošanas reģiona projekta Nr. LLIII-175 „Konkurētspējīga uzņēmējdarbības caur sadarbību” ieviešana, kurā viens no partneriem ir arī Kurzemes Plānošanas reģions.
 
Uzskatāms, ka šis projekts un tā galvenais mērķis - veicināt konkurētspējīgu uzņēmējdarbību pierobežas reģionos Latvijā un Lietuvā, tādējādi novēršot šķēršļus tās attīstībai, aktivējot uzņēmējdarbības vidi un nodrošinot ilgtspējīgus risinājumus mūžizglītības iestāžu un uzņēmēju sadarbību pārrobežā – tikai apstiprinājis, ka plānošanas reģioniem ir liela nozīme uzņēmējdarbības un mūžizglītības attīstības veicināšanā Latvijā kopumā.

Gan uzņēmēji, gan mūžizglītības iestāžu pārstāvji apliecina, ka plānošanas reģioni ir līdz šim iztrūkstošais, bet tik ļoti nepieciešamais saistošais ķēdes posms, lai izpētītu, aktualizētu, plānotu attīstību, kā arī dzīvē realizētu atbalstu un savstarpējo sasaisti un starp uzņēmējdarbības vidi un tās attīstībai nozīmīgo izglītību, kā arī nodrošinātu līdzsvaru starp piedāvājumu un pieprasījumu šajā sfērā.
 
Projekta ietvaros Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu pasūtījis un kontrolējis pētījuma par mūžizglītības piedāvājumu un esošās situācijas uzņēmējdarbībā novērtējuma izstrādi.

Tāpat izveidota uzņēmumu datu bāze, jeb lietišķo kontaktu krātuve, kas izvietota Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā.

Šajā datu bāzē, aizpildot pavisam vienkāršu anketu, ikvienam uzņēmējam iespējams paust savu viedokli par uzņēmējdarbību ietekmējošiem faktoriem, kā arī reģistrēties un meklēt partnerus Kurzemes, Zemgales, kā arī Lietuvas tirgos.

Savukārt izglītības iestādēm šajā datu bāzē iespējams publicēt informāciju par savu kursu piedāvājumu, tādejādi šo informāciju pa tiešo nododot datu bāzē esošajiem uzņēmumiem. Tāpat tika sagatavota brošūra par atbalsta centriem un projekta rezultātiem 3 valodās 2200 kopijās.
 
Protams, ne maznozīmīga projekta ietvaros bija iespēja investēt infrastruktūras attīstībā: Kurzemē vismaz 15 novadi būs ilgtermiņa ieguvēji, jo vairāki pieaugušo izglītības centri saņēmuši aprīkojumu inovatīvu mācību metožu pielietošanai: Liepājas Universitātei veikts apmācību telpu remonts un aprīkojuma iegāde (krēsli, galdi, projektori, datori, tāfele, kopētājs); Talsu PIC - mācību telpas un konferenču zāles renovācija, kā arī iegādāts biroja aprīkojums; Ventspils Augstskolai nodrošināta apmācību telpu rekonstrukcija un renovācija, biroja aprīkojuma iegāde un mobilās tulkošanas sistēmas iegāde; Kuldīgas novada domei - 15 portatīvo datoru, digitālās tāfeles un digitālā projektora iegāde.
 
Kā jau iepriekš ziņots, projekta kopējās attiecināmās izmaksas – LVL 508290,91 (EUR 723 236,92), Latvijas-Lietuvas programmas līdzfinansējums ir – LVL 432047,27 (EUR 614 751,38), t.i. 85% no Projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, savukārt projekta vadošais partneris un partneri sniedz 15% līdzfinansējumu.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zanda Zeidaka
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģiona administrācija
Tālr.: +371 67331492
e-pasts: info@kurzemesregions.lv
Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadiem līdzfinansētā projekta Nr. LLIII-175 „Konkurētspējīga uzņēmējdarbības caur sadarbību” ietvaros, Kurzemes Plānošanas reģions izdevis brošūru par projekta partneru teritorijām un projekta rezultātiem.

Brošūras elektroniskā versija apskatāma šeit>>
TIEK VEIDOTA KURZEMES - ZEMGALES - ZIEMEĻLIETUVAS UZŅĒMUMU UN MŪŽIZGLĪTĪBAS IESTĀŽU LIETIŠĶO KONTAKTU BĀZE


Kurzemes Plānošanas reģions sadarbībā ar biedrību Tehnoloģiju attīstības forums uzsāk jaunas uzņēmumu datu bāzes veidošanu un ierakstu vākšanu šai datu bāzei.

Tās mērķis ir apzināt ekonomiski aktīvos uzņēmumus, kā arī palīdzēt uzņēmējiem veidot lietišķos kontaktus, meklēt sadarbības partnerus, kā arī iegūt plašu informāciju par nepieciešamajām uzņēmējdarbības atbalsta aktivitātēm, tai skaitā mūžizglītības piedāvājumu Kurzemē, Zemgalē un Ziemeļlietuvā.
 
Datu bāzē informācija par uzņēmumiem tiks iekļauta bez maksas, tādēļ aicinām uzņēmējus būt atsaucīgiem un aktīviem – pievienot datu bāzē informāciju par savu uzņēmumu, aizpildot anketu, uzspiežot uz saiti: http://new.kurzemesregions.lv/

Ar Jūsu – uzņēmēju un mūžizglītības institūciju – palīdzību ceram gan pašlaik, gan arī turpmāk caur datu bāzi apzināt uzņēmējdarbības kopējo situāciju Kurzemē un Zemgalē (pēc ievadītajiem datiem un anketu rezultātiem). Tāpat datu bāze tiek veidota kā palīginstruments uzņēmējiem, lai veidotu lietišķos kontaktus – meklējot sadarbības partnerus uzņēmējdarbības attīstīšanai, partnerus kopīgai projektu ieviešanai, kā arī informācijas iegūšanai par dažādu izglītojošu pasākumu piedāvājumu Kurzemē, Zemgalē un Lietuvā.
 
Jau iepriekš pateicamies uzņēmējiem par anketu aizpildīšanu un vērtīgās informācijas sniegšanu!
 
Jau iepriekš ziņots, ka Kurzemes plānošanas reģions rīko dažādas uzņēmējdarbību un mūžizglītību sadarbību veicinošas aktivitātes, ko nodrošina Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Konkurētspējīga uzņēmējdarbības caur sadarbību” LLIII-175 realizācija. Projekta galvenais mērķis ir veicināt konkurētspējīgu uzņēmējdarbību pierobežas reģionos Latvijā un Lietuvā, tādējādi novēršot šķēršļus tās attīstībai, aktivējot uzņēmējdarbības vidi un nodrošinot ilgtspējīgus risinājumus mūžizglītības iestāžu un uzņēmēju sadarbībai pārrobežā. Mērķa sasniegšanai projektā sadarbojas 15 partneri: vadošais partneris – Zemgales plānošanas reģions, partneri no Latvijas - Kurzemes plānošanas reģiona administrācija, Ventspils Augstskola, Talsu novada dome (Pieaugušo izglītības centrs), Liepājas Universitāte, Jelgavas novada dome, Dobeles novada dome, Rundāles novada dome, Kuldīgas novada pašvaldība, kā arī partneri no Lietuvas - Pakroujis biznesa informācijas centrs, Kauņas Tehniskā Universitāte, Šauļu attīstības aģentūra, Šauļu pašvaldības izglītības centrs, Jonišķu biznesa un tūrisma centrs un Rokišķu rajona izglītības centrs.
 
Projekta kopējās attiecināmās izmaksas – LVL 508 290,91 (EUR 723 236,92), Latvijas-Lietuvas programmas līdzfinansējums ir – LVL 432 047,27 (EUR 614 751,38), t.i. 85% no Projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, savukārt projekta vadošais partneris un partneri sniedz 15% līdzfinansējumu.
 
Informāciju sagatavoja:
Zanda Zeidaka
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģiona administrācija
Tālr.: +371 67331492
e-pasts: info@kurzemesregions.lv
DISKUSIJA
"RAŽOŠANAS ATBALSTA INSTRUMENTI KURZEMĒ"
7.DECEMBRĪ, 11.00 - 14.30
VENTSPILS AUGSTSKOLĀ

 
Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013.gadiem līdzfinansēta Projekta Nr. LLIII-175 „Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” ietvaros Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar SIA „AC Konsultācijas” rīko otro apaļā galda diskusiju Kurzemes plānošanas reģionā (Ventspilī) uzņēmējiem, zinātniekiem un citiem uzņēmējdarbības ekspertiem, kā arī interesentiem.

Šīs diskusijas fokusā ir ražošanas atbalsts Kurzemes reģionā.

Diskusijas mērķi ir:

Izstrādāt kopīgu redzējumu par Kurzemei piemērotāko ražošanas attīstību, tai skaitā, vai lielāka atdeve būtu ražošanas atbalsta koncentrēšanai prioritārās nozarēs un lielākajās pilsētās ar labāko resursu pieejamību vai arī plaša nozaru loka atbalstīšanai visā reģionā.

Izstrādāt konkrētas idejas, kā Kurzemes plānošanas reģions kopā ar pašvaldībām var atbalstīt ražošanu.

Aicinām Jūs piedalīties šajā apaļā galda diskusijā, kā arī informēt Jums zināmās personas, kas varētu būt ieinteresētas piedalīties (īpaši uzņēmēji, zinātnes un pētniecības pārstāvji, rūpniecības industriju / nozaru pārstāvji).

Apaļā galda diskusija paredzēta strukturētās prātvētras formātā, kas ietver gan kolektīvu ideju radīšanu, gan dažādu alternatīvu pretnostatīšanu un argumentēšanu, kā arī vienošanos par labākajiem risinājumiem.

Apaļā galda diskusiju vadīs Mārcis Rubenis, „idejuTALKA”.

Lūdzu, apstipriniet savu dalību šajā pasākumā līdz š.g. 5.decembra plkst. 15.00, rakstot uz e-pastu diskusija@kurzemesregions.lv

Apstiprinot savu dalību, lūdzam norādīt:
1) personas vārdu un uzvārdu,
2) uzņēmumu / institūciju un ieņemamo amatu
3) kontakttālruni un e-pasta adresi.

Ceram uz Jūsu atsaucību un drīzu ziņu!

NB! Vietu skaits ir ierobežots. Detalizētu diskusijas norises darba kārtību nosūtīsim personām, kuras būs pieteikušās dalībai diskusijā.

Kāpēc jāpiedalās?
a) Jūsu ekspertīze nepieciešama, lai noteiktu Kurzemei piemērotākos ražošanas atbalsta instrumentus b) Jums ir iespēja ar savām idejām ietekmēt Kurzemes reģionā īstenoto ražošanas atbalsta sistēmu
c) Jums ir iespēja kopīgā radošā darbā un intelektuālu izaicinājumu risināšanā veidot jaunus kontaktus ar Jūsu nozares profesionāļiem.

Neskaidrību gadījumos, lūdzu, sazinieties ar SIA „AC Konsultācijas” pārstāvi Andri Aisteru pa tālruni 67873810 vai e-pastu andris.aisters@ack.lv

Jau iepriekš paldies par atsaucību!

Ar cieņu, Kurzemes plānošanas reģions, SIA „AC Konsultācijas”
 
PĒTĪJUMS PAR MŪŽIZGLĪTĪBU COOP EDU-SHIP PROJEKTA IETVAROS


 
Pabeigta Pētījuma izstrāde par mūžizglītības iestāžu darba efektivitātes un sasaistes ar uzņēmējdarbības vidi uzlabošanu COOP EDU-SHIP projekta ietvaros. Pētījuma ietvaros izstrādātas rekomendācijas mūžizglītības sistēmas attīstībai nākotnē, kas paredz ievērojami palielināt plānošanas reģionu un novadu pašvaldību lomu tajā.
 
Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta „Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur uzņēmēju sadarbību mūžizglītībā", COOP EDU-SHIP ietvaros pēc Zemgales Plānošanas reģiona pasūtījuma sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un citiem projekta partneriem, tika veikts pētījums „Mūžizglītības iestāžu darba efektivitātes un sasaistes ar uzņēmējdarbības vidi uzlabošana pārrobežu reģionos Latvijā un Lietuvā”. Pētījuma ietvaros tika analizēts mūžizglītības piedāvājums, izstrādātas rekomendācijas tā uzlabošanai, analizēta uzņēmējdarbības vide ar akcentu uz mūžizglītības pieprasījumu un izstrādāti ieteikumi tās uzlabošanai. 
 
“Mūžizglītība” ir konceptuāls jēdziens, kas aptver visus izglītības veidus cilvēka mūža garumā. Pētījumā lielākais fokuss veltīts pieaugušo izglītībai kā mūžizglītības un cilvēkresursu attīstības daļai, kuras nozīmīgums arvien pieaug sabiedrības novecošanās un ekonomiski tehnoloģisko izmaiņu dēļ.
 
Pētījuma ietvaros tiek secināts, ka (1) Latvijā trūkst vienota mūžizglītības politikas īstenošanas struktūra; (2) lielākā daļa finansējuma (ESF NVA īstenotie projekti) mūžizglītībai tiek izlietota centralizēti, nesasniedzot pašvaldību līmeni, kuras vislabāk pārzina darbaspēka un uzņēmējdarbības problēmas; (3) ESF NVA īstenoto mūžizglītības projektu ietvaros pašvaldību resurss – PIC, kas saskaņā ar likumdošanu sniedz pieaugušo izglītības pakalpojumus, tiek izmantots neefektīvi, neproduktīvi konkurējot ar privāto sektoru, nevis partnerībā ar to; (4) esošais mūžizglītības piedāvājums ir jāpilnveido, lai tas atbilstu uzņēmēju vajadzībām, jo īpaši vairāk pievēršoties profesionālajām prasmēm.
 
Efektīvai mūžizglītības politikas ieviešanai nepieciešams izveidot mūžizglītības un cilvēkresursu plānošanas vienību Plānošanas reģionos, kas formulētu pašvaldību mūžizglītības, t.sk. pieaugušo izglītības cenu politiku, sniegtu metodisko atbalstu pašvaldību mūžizglītības organizatoriem, pārzinātu izglītības resursus reģionā un ierosinātu uz uzņēmēju vajadzībām orientētu pieaugušo izglītības programmu izveidi. Izglītības iestādes savukārt veidotu šīs pieaugušo izglītības programmas, katra atbilstoši savam profilam atsevišķas to daļas: moduļus vai kursus. Mūžizglītības organizatoru loma pašvaldībās savukārt būtu programmu ieviešanas organizatoriskā vadība: finanšu plānošana, līgumu slēgšana, novērtējumi. Tāpat mūžizglītības organizatori pašvaldībās būtu galvenais kontaktpunkts starp mūžizglītības piedāvājumu un pieprasījumu: viņi pēc plānošanas reģiona metodikas apzinātu uzņēmēju vajadzības un informētu tos par mūžizglītības piedāvājumu viņu darbaspēkam.
 
Pētījumā ieteiktajā mūžizglītības politikas ieviešanas modelī katra institūcija sadarbojas atbilstoši savai lomai, savstarpēji nedublējot funkcijas: plānošanas reģioni atbild par reģionālo politiku, pašvaldības – par pašvaldību darba organizēšanu, savukārt mūžizglītības iestādes īsteno savu profesionālo kompetenci izglītības jomā.
 
Informāciju sagatavoja:
Sia „Dea Baltika”
 
Projekta kontaktpersona Kurzemes Plānošanas reģionā:
Ineta Bērziņa
Projekta Coop Edu-Ship vadītāja
+371 67331492
e-pasts: info@kurzemesregions.lv

Ar ziņojumu par pētījuma "Mūžizglītības iestāžu darba efektivitātes un sasaistes ar uzņēmējdarbības vidi uzlabošana pārrobežu reģionos Latvijā un Lietuvā"  rezultātiem var iepazīties šeit>>

 
RIT SAGATAVOŠANAS DARBI UZŅĒMĒJDARBĪBAS APMĀCĪBU ĪSTENOŠANAI
 
Aizvien lielāku iedzīvotāju interesi izraisa fakts, ka nākotnē augstāko izglītību būs iespējams iegūt, mācoties dažādos neformālās izglītības kursos, apkopojot iegūtos sertifikātus un praktiskās pieredzes ceļā iegūtās zināšanas, galā kārtojot pārbaudījumus. Lai gan sistēmas ieviešanas kritērijus katra augstskola izstrādās atšķirīgus, izglītība, ko iedzīvotāji guvuši kursos, iegūs jaunu vērtību.
 
Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs ir 12.partneris Latvijas- Lietuvas pārrobežu programmas projektā ”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175. Projekta mērķis- sniegt iespēju iedzīvotājiem apgūt uzņēmējdarbības prasmes. Noslēgusies projekta pirmā kārta- veikti renovācijas darbi Kareivju ielā 7, Administratīvā centra trīs zālēs. Jūlijā tiks veikta aprīkojuma iegāde, līdz septembra sākumam renovētās zāles varēs uzsākt apmācību.
 
Projekta ietvaros aptuveni 20 pieaugušo izglītības speciālistu no Zemgales, Kurzemes un Ziemeļlietuvas 18. jūnijā tikās darba gupas sanāksmē Talsu novada muzejā, lai dalītos pieredzē un diskutētu par apmācību programmām. Projekta ietvaros arī tiks iegādātas jaunas datorprogrammas uzņēmējdarbības apmācībai. Savukārt, ievadot Līgo svētku noskaņu, ar saviem gardajiem, visā Latvijā iecienītajiem izstrādājumiem klātesošos cienāja uzņēmumi A/S „Talsu gaļa” un A/S „Talsu piensaimnieks”, kā arī noskaņu papildināja vīnu kolekcijas prezentācija no Dienliliju dārza. Tikai no Latvijas augļiem un ogām  raudzētus mājas vīnus saimnieks jau otrajā paaudzē gatavo aptuveni 40 gadus.
 
Talsu novada Pieaugušo izglītības centra vadītāja Inga Sokolova piedalās vēl divos Interreg projektos, kas saistīti ar uzņēmējdarbības atbalstu. Sadarbībā ar Kurzemes reģiona plānošanas administrāciju piedāvājam piedalīties pieredzes apmaiņas braucienos mūsu mazos un vidējos uzņēmējus - dibināt sadarbības kontaktus, mācīties no somu, zviedru un igauņu partneru pieredzes. Savukārt, sadarbībā ar Latvijas Tehnoloģisko centru un Tehnisko universitāti apgūstam jaunas apmācību programmas un veidus uzņēmēju sagatavošanai praktiskam darbam. Pieaugušo izglītības centrā varat arī vērsties, ja jūsu uzņēmumam nepieciešams tehniskais aprīkojums, bet nezināt, kam jautāt- palīdzēsim!
 
Interese par apmācībām ir liela. Lai gan apmācība sāksies septembrī, jau piesakās interesenti arī no kaimiņu novadiem. Sniegsim iespēju izvēlēties apmācību dienu- piektdienas (pašnodarbinātajiem)  vai sestdienas (ar vai bez priekšzināšanām biznesa veidošanā), katru nedēļas nogali. Tādēļ aicinām gan tos, kam ir tikai vēlēšanās apzināt iespējas biznesa plānošanai, gan interesentus ar priekšzināšanām- esošos un bijušos uzņēmējus un studentus! Tiks pieaicināti arī ārvalstu eksperti. Apmācība- bez maksas!
 
Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs
atbildīgā speciāliste Inga Sokolova
e-pasts: talsupic@apollo.l.,
tālr. 26518464


 
 
 
MŪŽIZGLĪTĪBAS UN UZŅĒMĒJDARBĪBAS ATTĪSTĪBA – ROKU ROKĀ


Visiem zināms, ka Latvijas tautsaimniecības rādītāju uzlabošanai un ekonomikas attīstības nodrošināšanai nepieciešams atbalstīt uzņēmējdarbību.

Arī Kurzemes plānošanas reģions un tā teritorijā esošās pašvaldības saskata uzņēmējdarbības attīstības aktualitāti. Lai arī valsts kopumā un pašvaldības veic nozīmīgas izmaiņas uzņēmējdarbību veicinošas likumdošanas izstrādē, kā arī investē pilsētu un novadu infrastruktūras attīstībā, salīdzinoši niecīga uzmanība līdz šim veltīta cilvēkresursu attīstībai.

Kurzemes un Zemgales plānošanas reģioni saskata iespēju, īstenojot  mūžizglītības aktivitātes, celt uzņēmēju konkurētspēju. Tādēļ uzsākta Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Konkurētspējīga uzņēmējdarbības caur sadarbību” LLIII-175 realizācija, kura mērķis ir uzņēmējdarbības apmācība un pieaugušo izglītības centru infrastruktūras uzlabošana šī mērķa sasniegšanai.

Projekta ietvaros esošajiem un topošajiem uzņēmējiem būs iespējams gūt aktuālas un praktiskas  zināšanas sava uzņēmuma izaugsmei – augstas kvalitātes pieaugušo izglītības kursus, kā arī dalīties pieredzē ar Lietuvas uzņēmējiem sev aktuālu jautājumu risināšanā.
 
Jau pašlaik projekta partneri aktīvi strādā pie mūžizglītības / pieaugušo izglītības pakalpojumu sniedzošo institūciju infrastruktūras uzlabošanas un jaunu, modernu apmācības kursu programmu izstrādes. Piemēram, projekta ietvaros Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs veicis trīs zāļu renovāciju Talsu administratīvajā centrā.

Sekmīgi noslēdzies iepirkums aprīkojuma iegādei, rit darbs pie apmācību programmu pilnveides. „Vēlamies interesentiem piedāvāt aktuālas un praktiskas zināšanas gan pamatdarbības jautājumos, kā arī mārketingā, organizāciju vadībā, kā arī sniegsim informāciju par eksporta iespējām, pieaicinot labākos lektorus- tostarp arī ārvalstu ekspertus,” stāsta Inga Sokolova, Talsu PIC vadītāja.

Savukārt Ventspils Augstskolā Mūžizglītības centra vajadzībām tiek rekonstruēta viena no auditorijām. To paredzēts aprīkot ar modernām mācību tehnoloģijām, tai skaitā mobilo sinhronās tulkošanas sistēmu.

Projekta realizācijas gaitā tiek izstrādāti jauni apmācību moduļi topošajiem uzņēmējiem, kas palīdzēs tiem sagatavoties veiksmīgai ieiešanai un adaptācijai uzņēmējdarbības vidē. Mūžizglītības pakalpojumu sniegšanai paredzētās telpas renovēs, aprīkojumu iegādāsies un apmācību programmas izstrādās vēl arī Liepājas Universitāte un Kuldīgas novada pašvaldības Pieaugušo izglītības centrs.
 
Savukārt Kurzemes plānošanas reģions plāno izveidot uzņēmumu datu bāzi, lai atvieglotu uzņēmumiem atrast sadarbības partnerus. Tāpat tiek izstrādāts pētījums par Mūžizglītības institūciju darba efektivitātes novērtējumu un to sasaistes ar uzņēmējdarbību uzlabošanu. Vēl viena no uzņēmēju aktivizēšanas aktivitātēm būs apaļā galda diskusijas.

Projektā kopumā paredzētas 14 šādas diskusijas – to ietvaros pie apaļā galda tiks pulcēti zinātnieki, uzņēmējdarbības un citu sektoru eksperti un uzņēmēji, lai „prāta vētras” rezultātā rastu praktisku atbalstu un izstrādātu rekomendācijas, kā uzņēmējdarbībā pielietot inovācijas un radošu metodiku jaunu produktu attīstīšanā.

Tāpat notiks arī vairākas pieredzes apmaiņas vizītes starp projekta sadarbības partneriem, trīs videokonferences, uzņēmējdarbības iesācēju apmācības, inovāciju dienas un forums Latvijas un Lietuvas uzņēmējiem un ekspertiem.
 
Jau iepriekš ziņots, ka projekta galvenais mērķis ir veicināt konkurētspējīgu uzņēmējdarbību pierobežas reģionos Latvijā un Lietuvā, tādējādi novēršot šķēršļus tās attīstībai, aktivējot uzņēmējdarbības vidi un nodrošinot ilgtspējīgus risinājumus mūžizglītības iestāžu un uzņēmēju sadarbībai pārrobežā.

Mērķa sasniegšanai projektā sadarbojas 15 partneri: vadošais partneris – Zemgales plānošanas reģions, partneri no Latvijas - Kurzemes plānošanas reģiona administrācija, Ventspils Augstskola, Talsu novada dome (Pieaugušo izglītības centrs), Liepājas Universitāte, Jelgavas novada dome, Dobeles novada dome, Rundāles novada dome, Kuldīgas novada pašvaldība, kā arī partneri no Lietuvas - Pakroujis biznesa informācijas centrs, Kauņas Tehniskā Universitāte, Šauļu attīstības aģentūra, Šauļu pašvaldības izglītības centrs, Jonišķu biznesa un tūrisma centrs un Rokišķu rajona izglītības centrs.
 
Projekta kopējās attiecināmās izmaksas – LVL 508 290,91 (EUR 723 236,92), Latvijas-Lietuvas programmas līdzfinansējums ir – LVL 432 047,27 (EUR 614 751,38), t.i. 85% no Projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, savukārt projekta vadošais partneris un partneri sniedz 15% līdzfinansējumu.



Informāciju sagatavoja:
Ineta Bērziņa
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģiona administrācija
Tālr.: +371 67331492
e-pasts: info@kurzemesregions.lv 
 

VIDEO - KONFERENCE - IESPĒJA IKVIENAM PIEDALĪTIES DISKUSIJĀS PAR JAUO METOŽU PIELIETOJUMU STUDENTU UN TOPOŠO UZŅĒMĒJU APMĀCĪBĀ



Trešdien, 2012.gada 25.aprīlī Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansētā projekta „Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” (nosaukums angļu valodā „Competitive Enterpreneurship By Lifelong Learning and Business Cooperation (COOP EDU-SHIP)”) ietvaros Ventspils Augstskolas (VeA) Mūžizglītības centrā veiksmīgi noslēgusies videokonference par kreatīvu metožu izmantošanu topošo uzņēmēju apmācību procesā.

Gan klātienē, gan otrpus ekrānam tikās VeA, Laurea universitātes (Somija), Kauņas Tehniskās universitātes (KTU) Lietuvā un Ventspils Augsto tehnoloģiju parka pārstāvji, vietējie uzņēmēji, kā arī studenti un citi interesenti.

Videokonferenci atklāja VeA docente un jaunās bakalaura studiju programmas „Valodas un starpkultūru komunikācija” direktore Vita Balama. Dienas pirmajā daļā ekspertus un interesentus uzrunāja Valdis Avotiņš, VeA docents, inovatīvā lekciju kursa „Eksporta menedžments” autors, kas izklāstīja kursa darbības modeli, tā ietvaros nodibināto veiksmīgo sadarbību starp VeA, DnB Banku, Latvijas uzņēmējiem un sabiedriskajām organizācijām un kursa „veiksmes stāstiem”.

Kolēģi no Somijas, Laurea universitātes dalījās pieredzē par studentu iesaisti uzņēmumu dotos reālos uzdevumos, ļaujot studentiem strādāt patstāvīgi, balstoties uz iepriekš iegūtām zināšanām lekcijās. Diskusijas rezultātā eksperti vērsa uzmanību uz vēl lielāku iespējamību studentus iesaistīt praktiskā uzņēmēju problēmu risinājumu meklēšanā.

Konferences otrā dienas daļā uzstājās KTU pieaicinātie eksperti ar savu pieredzi inovatīvās topošo uzņēmēju apmācībās. KTU kolēģi iepazīstināja klausītājus ar praktisko apmācību modeli studentiem, virtuāli modelējot biznesa idejas realizēšanu. Savukārt Baltijas Izglītības tehnoloģiju institūta pārstāvji dalījās pieredzē par studentu uzņēmējspēju veicināšanu, nodrošinot apmācības, konsultācijas un mentoringa atbalstu jaunajiem uzņēmējiem.

Videokonference tika translēta tiešraidē internetā, un to varēja vērot un uzdot jautājumus ikviens interneta lietotājs. Videokonference tika organizēta sadarbībā ar Kauņas Tehnisko universitāti, vienlaikus nodrošinot diskusiju starp pieaicinātajiem ekspertiem Ventspilī, Kauņā un skatītājiem interneta piekļuves lapā.

Video konference tika arī nofilmēta, ierakstītas 4 video prezentācijas un pieejama jebkuram interesentam mājas lapā: http://distance.ktu.lt/transliacija/projektas.

Kopumā konferencei internetā bijuši 299 skatījumi. Savukārt klātienē Ventspilī un Kauņā diskusijā piedalījušies vairāk kā 60 interesentu.

Iegūtā pieredze ļaus pilnveidot gan Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centra, gan arī docētāju darbību un piedāvāt modernākus un efektīvākus apmācības modeļus gan studentiem, gan topošajiem uzņēmējiem.

Jau 2012.gada septembrī tiks uzsākta topošo uzņēmēju apmācības programmas realizācija, kas tiks veidota, balstoties uz gūtajām atziņām. Apmācības tiks finansētas no projekta līdzekļiem.

Intereses gadījumā topošos uzņēmējus aicinām vērsties pie projekta vadītājas, VeA Mūžizglītības centra speciālistes Ginas Jānes, kontakti: 63629650; 29483053; gina.jane@venta.lv vai Kurzemes plānošanas reģiona administrācijā (Ieva Briede, 26076024; ieva.briede@kurzemesregions.lv).
 

 



Esiet laipni lūgti virtuāli piedalīties Ventspils Augstskolas un Kauņas tehnoloģiju universitātes rīkotajā videokonferencē “Interaction of Universities and Business Environmentin Creation of Export Management Knowledge”!

Laiks:  trešdien, 25.aprīlī plkst.10:00

Vieta: Ventspils Augstskola, B korpuss 3.auditorija 

Jūsu iespēja piedalīties konferencē ir, izmantojot linku 
http://distance.ktu.lt/
transliacija/projektas

Videokonference notiek projekta „Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” (Project No LLIII-175 Competitive Enterpreneurship By Lifelong Learning and Business Cooperation (COOP EDU-SHIP)) ietvaros.

Pasākuma dienas kārtību skaīt šeit>>
VEA MŪŽIZGLĪTĪBAS CENTRS DALĪSIES AR PIEREDZI UZŅĒMĒJU APMĀCĪBĀ
 
Nākošpiektdien, 2012.gada 23.martā Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrā projekta „Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” (nosaukums angļu valodā „Competitive Enterpreneurship By Lifelong Learning and Business Cooperation (COOP EDU-SHIP)”) ietvaros notiks pieredzes apmaiņas vizīte, kuras laikā projekta sadarbības partneri no Zemgales, Kurzemes un Ziemeļlietuvas tiks iepazīstināti ar Mūžizglītības centra pieredzi topošo uzņēmēju apmācībā.

Par labās prakses piemēriem un savu pieredzi uzņēmēju apmācībā stāstīs gan Mūžizglītības centra pārstāvji, gan Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) Biznesa inkubatora pārstāvji.

Vizītes ietvaros sadarbības partneri tiks iepazīstināti arī ar pērn Ventspils Augstskolā realizētā projekta „Mūžizglītības pārrobežu kapacitātes paaugstināšana” (5L) ieguvumiem.

Vizītes ietvaros plānots apmeklēt VATP Biznesa inkubatoru un inkubatorā darbojošos uzņēmumu „MWF”,
kas nesen ieguvis galveno balvu Kurzemes rūpnieciskā dizaina izstādē „Elementi”.

Pēc tam viesi dosies uz privāto maizes ceptuvi Ventspilī, ko izveidojusi ventspilniece Ilona Šauriņa pēc VeA Mūžizglītības centra apmācību kursu uzņēmējiem apmeklēšanas. Vizīte noslēgsies ar mācību stundu Amatu mājā.

Projekta ieviešana uzsākta 2011.gada nogalē sadarbībā ar  Kurzemes plānošanas reģionu un Zemgales plānošanas reģionu (vadošais partneris).

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības struktūrfonda 3.mērķa “Eiropas Teritoriālā sadarbība” Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma un tā kopējais budžets ir  EUR 723 236,92  (LVL 508 290,90).

Ventspils augstskolas budžets šajā projektā pārsniedz 75 tūksotošus EUR (ap 53 tūkst. Ls), no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums.

Projekta kopējais ilgums ir 18 mēneši, tas tiks īstenots līdz 2012.gada februāra beigām.

Projektā līdzdarbosies 15 sadarbības partneri no Zemgales, Kurzemes un Ziemeļlietuvas.

Projekta galvenais mērķis ir sniegt atbalstu topošajiem uzņēmējiem, izmantojot mūžizglītības piedāvātās iespējas.


Ventspils Augstskolā projekta ietvaros Mūžizglītības centra vajadzībām tiks rekonstruēta viena no auditorijām. To paredzēts aprīkot ar modernām mācību tehnoloģijām, tai skaitā mobilo sinhronās tulkošanas sistēmu.

Projekta realziācijas gaitā tiks izstrādāti jauni apmācību moduļi topošajiem uzņēmējiem, kas palīdzēs tiem sagatavoties veiksmīgai ieiešanai un adaptācijai uzņēmējdarbības vidē. Plānotas arī vairākas pieredzes apmaiņas vizītes starp sadarbības partneriem, kā arī trīs videokonferences un apaļā galda diskusijas Latvijas un Lietuvas uzņēmējiem un ekspertiem.

Savukārt Kurzemes plānošanas reģions plāno izveidot uzņēmumu datu bāzi, lai atvieglotu uzņēmumiem atrast sadarbības partnerus. Tāpat tiks izstrādāts pētījums par Mūžizglītības institūciju darba efektivitātes novērtējumu un tā sasaistes ar uzņēmējdarbību uzlabošanu.

Iegūtā pieredze un infrastruktūra ļaus pilnveidot Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centra darbību un piedāvāt plašāku un kvalitatīvāku pakalpojumu klāstu.
Sagatavoja:
Agnese Kadika-Skadiņa,
 projekta publisko attiecību speciāliste

Sīkākai informācijai par pasākumu un dienas kārtību lūdzam kontaktēties ar projektu vadītāju Ginu Jāni, kontakti: 63629650; 29483053; gina.jane@venta.lv
 

Kontaktpesona
no Kurzemes Plānošanas reģiona administrācijas:
Ieva Briede
Tālr.: 26076024
e-pasts: ieva.briede@kurzemesregions.lv   
FAKTU LAPA


Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 līdzfinansētais projekts Nr. LLIII-175

Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību
Competitive Entrepreneurship By Lifelong Learning And Business Cooperation


FAKTU LAPA


Mērķis:

Veicināt konkurētspējīgu uzņēmējdarbību pierobežas reģionos Latvijā un Lietuvā, tādējādi novēršot šķēršļus tās attīstībai, aktivējot uzņēmējdarbības vidi un nodrošinot ilgtspējīgus risinājumus mūžizglītības iestāžu un uzņēmēju sadarbību pārrobežā.


Izvirzītie apakšmērķi:
 

- paaugstināt 10 mūžizglītības iestāžu lomu un tehnisko kapacitāti, lai kalpotu uzņēmējdarbības vajadzībām caur pārrobežu pieredzes apmaiņu, investīcijām infrastruktūrā, sadarbības tīklu un pakalpojumu uzlabošanu;

- novērst šķēršļus konkurētspējīgai uzņēmējdarbības attīstībai reģionos, izveidojot nepieciešamo biznesa un izglītības struktūru un paaugstinot reģionālo un vietējo atbalstu potenciālu biznesa attīstībai Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā;

- veicināt sadarbību starp mūžizglītības iestādēm un uzņēmējiem, lai paaugstinātu eksporta un inovāciju potenciālu, tādējādi uzlabojot ekonomisko un darba tirgu situāciju mērķa teritorijās;

- aktivizēt biznesa vidi ar 19 pārrobežu pasākumiem un biznesa apmācībām, iesaistot vairāk nekā 720 uzņēmēju mērķa teritorijā un nodrošinot ilgtspējīgus risinājumus pārrobežu sadarbībai starp Mūžizglītības iestādēm un uzņēmumiem.


Projekta ieviešanas termiņš: 01.09.2011.-28.02.2013.

 

Projekta partneri un finanses:


ERAF finansējums:                  614 751.38 EUR


Partneru līdzfinansējums:        108 485.54 EUR


KOPĀ:             723 236.92 EUR
 

  1. Zemgales Plānošanas reģions (LV) – 46 105,24 EUR
  2. Kurzemes plānošanas reģions (LV) – 45 483,00 EUR
  3. Talsu novada dome (LV) – 91 699,39 EUR
  4. Ventspils augstskola (LV) – 75 212,08 EUR
  5. Jelgavas novada dome (LV) – 39 995,00 EUR
  6. Dobeles novada dome (LV) – 39 970,00 EUR
  7. Rundāles novada dome (LV) – 55 613,60 EUR
  8. Liepājas universitāte (LV) – 26 935,00 EUR
  9. Kuldīgas novada pašvaldība (LV) – 40 000,00 EUR
  10. Pakroujis biznesa informācijas centrs ( LT) – 29 969,00 EUR
  11. Šauļu attīstības aģentūra ( LT) – 77 889,08 EUR
  12. Šauļu pašvaldības izglītības centrs ( LT) – 40 155,53 EUR
  13. Jonišķu biznesa un tūrisma centrs ( LT) – 22 582,00 EUR
  14. Rokišķu rajona izglītības centrs ( LT) – 39 450,00 EUR
  15. Kauņas Tehnoloģiju universitāte ( LT) – 52 178,00 EUR

 

Mērķa grupas:


(1) Reģiona iedzīvotāji, kuri ir potenciālie uzņēmēji;

(2) Jaunie uzņēmēji, kuriem nav pietiekošu zināšanu uzņēmējdarbības vadīšanā un plānošanā;

(3) Esošie uzņēmēji (MVU, mikro), kuriem nepieciešama palīdzība konkurētspējas un eksporta potenciāla veicināšanā;

(4) Mūžizglītības iestāžu administrācija un pasniedzēji;


Projekta darba pakas:

 

1. Biznesa atbalsta struktūras infrastruktūras un aprīkojuma attīstības aktivitātes:
 

  • uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūras un mūžizglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošana (telpu renovācija; rekonstrukcija);
  • uzņēmējdarbības atbalsta un mūžizglītības iestāžu telpu vajadzībām nepieciešamā aprīkojuma iegāde;
  • mobilo mācību klašu izveidošana;
  • nepieciešamās tehniskās dokumentācijas izstrāde uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūrai.

 

2. Mūžizglītības iestāžu kapacitātes un lomas paaugstināšana uzņēmējdarbības atbalsta jomā:
 

  • pētījums par mūžizglītības institūciju efektivitātes paaugstināšanu darbā ar uzņēmējiem, ietverot ārzemju pieredzi (konkurētspēja, inovācijas, eksports) un uzņēmējdarbības analīze projekta teritorijā;
  • pētījuma prezentācija, rekomendācijas;
  • jaunu programmu iegāde biznesa apmācībās;
  • mūžizglītības institūciju darbinieku pieredzes apmaiņas uz Latviju, Lietuvu partneru institūcijām;
  • programmu adaptācija, izglītības programmu apmaiņa.

 

3. Mūžizglītības iestāžu un uzņēmumu sadarbības pasākumi pārrobežā inovatīvai uzņēmējdarbībai un uzņēmējdarbības vides veicināšana:
 

  • potenciālo uzņēmēju apmācības;
  • uzņēmēju aktivizēšanas pasākumi: 1) apaļā galda diskusijas jaunu produktu/pakalpojumu meklējumos, pieaicinot zinātniekus, starpnozaru speciālistus; 2) inovāciju dienas LV, LT; 3) konkurss par lielāko ieguldījumu darbinieku izglītošanā; 4) konferences;
  • pārrobežu sadarbības tīkla izveide ( biznesa atbalstu institūciju sasaiste);
  • video konferences – Ventspilī, Kauņā;
  • projekta brošūra „Uzņēmējdarbības Atbalsta centri un mūžizglītības programmu piedāvājums uzņēmējdarbībai pārrobežā” latviešu, lietuviešu un angļu valodās.

 

Paredzamie rezultāti:


-  izveidotas 1 Biznesa atbalsta struktūra. 10 objektos novērsti šķēršļi konkurētspējīgas uzņēmējdarbības attīstībai  (infrastruktūra);13 mūžizglītības centri saņēmuši aprīkojumu mācību metožu pielietošanai.

- izstrādāts pētījums par pieaugušo izglītības institūciju efektivitātes paaugstināšanu darbā ar uzņēmējiem, uzņēmējdarbības piedāvājums. Iegādātas 20 programmas

- apmācīti 720 potenciālie un esošie uzņēmēji. Veiktas 4 pieredzes apmaiņas vizītes uz LT, LV mūžizglītības iestādēm

- noorganizēti 19 uzņēmēju aktivizēšanas pasākumi. Izveidots pārrobežu sadarbības tīkla ( biznesa atbalstu institūciju sasaiste).

-  sagatavota brošūra par atbalsta centriem un mūžizglītības piedāvājumu 3 valodās 2200 kopijās.


 

TIKS VEICINĀTA UZŅĒMĒJDARBĪBAS UN MŪŽIZGLĪTĪBAS SASAISTE





Ar 2011. gada 1.septembri oficiāli uzsākta Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadiem līdzfinansētā Zemgales plānošanas reģiona projekta Nr. LLIII-175 „Konkurētspējīga uzņēmējdarbības caur sadarbību” ieviešana, kurā viens no partneriem ir arī Kurzemes Plānošanas reģions.


Projekta galvenais mērķis ir veicināt konkurētspējīgu uzņēmējdarbību pierobežas reģionos Latvijā un Lietuvā, tādējādi novēršot šķēršļus tās attīstībai, aktivējot uzņēmējdarbības vidi un nodrošinot ilgtspējīgus risinājumus mūžizglītības iestāžu un uzņēmēju sadarbību pārrobežā.


Mērķa sasniegšanai projektā sadarbojas 15 partneri:
vadošais partneris – Zemgales plānošanas reģions, partneri no Latvijas – Kurzemes plānošanas reģiona administrācija, Ventspils Augstskola, Talsu novada dome (Pieaugušo izglītības centrs), Liepājas Universitāte, Jelgavas novada dome, Dobeles novada dome, Rundāles novada dome, Kuldīgas novada pašvaldība, kā arī partneri no Lietuvas – Pakroujis biznesa informācijas centrs, Kauņas Tehniskā Universitāte, Šauļu attīstības aģentūra, Šauļu pašvaldības izglītības centrs, Jonišķu biznesa un tūrisma centrs un Rokišķu rajona izglītības centrs.


Projektā tiek ieviestas četras darba pakas

1. Projekta vadība un koordinēšana;
2. Mūžizglītības centru tehniskās kapacitātes paaugstināšana;
3. Mūžizglītības lomas paaugstināšana uzņēmējdarbības attīstīšanā;
4. Inovatīvas uzņēmējdarbības vides attīstības veicināšana.


Ieviešot šo projektu Kurzemē vismaz 15 novados tiks novērsti šķēršļi konkurētspējīgas uzņēmējdarbības attīstībai  (infrastruktūras uzlabošana) un 15 pieaugušo izglītības centri būs saņēmuši aprīkojumu inovatīvu mācību metožu pielietošanai:
Liepājas Universitātei – apmācību telpu remonts un aprīkojuma iegāde (krēsli, galdi, projektori, datori, tāfele, kopētājs);
Talsu PIC – mācību telpas un konferenču zāles renovācija, kā arī biroja aprīkojuma iegāde;
Ventspils Augstskolai - apmācību telpu rekonstrukcija un renovācija, biroja aprīkojuma iegāde un mobilās tulkošanas sistēmas iegāde;
Kuldīgas novada domei – 15 portatīvo datoru, digitālās tāfeles un digitālā projektora iegāde.


Tāpat tiks izstrādāts pētījums par pieaugušo izglītības institūciju efektivitātes paaugstināšanu darbā ar uzņēmējiem, iegādātas 21 programmas un adaptētas 23 programmas Latvijā un Lietuvā, noorganizēti 23 uzņēmēju aktivizēšanas pasākumi (apaļā galda diskusijas, video konferences, inovāciju dienas, u.c.), izstrādāts pētījums par mūžizglītības piedāvājumu un esošās situācijas uzņēmējdarbībā novērtējums, izveidota uzņēmumu datu bāze un sagatavota brošūra par atbalsta centriem un mūžizglītības piedāvājumu 3 valodās 2200 kopijās.


Projekta kopējās attiecināmās izmaksas – LVL 508290,91 (EUR 723 236,92), Latvijas-Lietuvas programmas līdzfinansējums ir – LVL 432047,27 (EUR 614 751,38), t.i. 85% no Projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, savukārt projekta vadošais partneris un partneri sniedz 15% līdzfinansējumu.
 

Informāciju sagatavoja:
Ineta Bērziņa
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģiona administrācija
Tālr.: +371 29535697
e-pasts: info@kurzemesregions.lv