Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Maijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
"Mana sociālā atbildība"
EIROPAS KOMISIJAS MAJAS LAPA RAKSTS PAR PROJEKTU " MY RESPONSE"

Eiropas Komisijas mājas lapas sadaļā par reģionālo politiku (projektu datu bāze) 2015.gada 19.augustā ievietots raksts „Better quality of life for disabled people in Latvia and Lithuania” par projektu „Mana sociālā atbildība” jeb „My Response”.

Projekts laika periodā no 2012.gada aprīļa līdz 2014.gada maijam tika īstenots ar  Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam finansiālu atbalstu.

Tā ietvaros 8 Latvijas un 5 Lietuvas partneri uzlaboja apkārtējo vidi un dzīves kvalitāti cilvēkiem ar invalditāti, īpašu uzmanību pievēršot Universalā dizaina principiem un to nozīmei sociālā integrācijas uzlabošanā.

Ar projekta starpniecību tika dzīvē īstenotas ANO konvencijas par „Personu ar invaliditāti tiesībām” 19.pantā definētās tiesības:



Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām
19. pants.
Patstāvīgs dzīvesveids un iekļaušana sabiedrībā

Šīs konvencijas dalībvalstis atzīst, ka visām personām ar invaliditāti ir vienlīdzīgas tiesības dzīvot sabiedrībā ar tādu pašu izvēles brīvību kā citiem cilvēkiem, un veic efektīvus un atbilstošus pasākumus, lai atvieglotu personām ar invaliditāti šo tiesību izmantošanu un pilnīgu iekļaušanos un līdzdalību sabiedrības dzīvē, tostarp nodrošinot, ka:

a) personām ar invaliditāti vienlīdzīgi ar citiem ir iespējas izvēlēties dzīvesvietu un to, kur un ar ko tās dzīvo, un ka tām neliek dzīvot kādos noteiktos apstākļos;
b) personām ar invaliditāti ir pieejami dažādi mājās un dzīvesvietā sniegtie pakalpojumi un citi sociālā atbalsta pasākumi, tostarp personīgā palīdzība, kas nepieciešama, lai dzīvotu un iekļautos sabiedrībā un lai nepieļautu izolēšanu vai nošķiršanu no sabiedrības;
c) plašai sabiedrībai paredzētie sociālie pakalpojumi un objekti ir vienlīdz pieejami arī personām ar invaliditāti un atbilst to vajadzībām.



Rakstu EK mājas lapā skatīt ŠEIT>>
KURZEMĒ NOSLĒDZAS DIVU GADU PROJEKTS PAR VIDES PIEEJAMĪBU



Maijā Kurzemes plānošanas reģions noslēdz divu gadu darbu projektā „My Response”. 

„Projekta mērķis ir bijis šo divu gadu laikā parādīt universālo dizainu kā pieeju, ar kuras palīdzību padarīt ikdienas dzīves apstākļus ērtākus pēc iespējas lielākai iedzīvotāju grupai. Tas ne vienmēr prasa lielus līdzekļus un darbu, bet svaigu skatījumu uz ierastajām lietām. Ceram, ka šo Kurzemes plānošanas reģiona sākto darbu kā labu pieredzi pārņems kolēģi arī citos reģionos,” tā Kristiāns Godiņš, Kurzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītājs.


Projekta laikā izstrādātas divas apmācību programmas un vadīti semināri par cilvēku  ar funkcionāliem traucējumiem vajadzībām un viņu integrāciju sabiedrībā ar universālā dizaina palīdzību. 58 iestādēm Latvijā un 22 Lietuvā sniegtas konsultācijas universālā dizaina principu ieviešanai iestādēs.

Liepājā, Ventspilī un Kuldīgas, Nīcas un Saldus novados un Klaipēdā, Lietuvā, pilotēts pavadoņa-asistenta pakalpojums, kas arī turpmāk būs pieejams šajās pašvaldībās. Īslaicīga uzturēšanās personām ar garīga rakstura traucējumiem (līdz 30 dienām gadā) ir otrs jaunais, pilotētais sociālais pakalpojums, ko arī pēc projekta noslēguma iedzīvotājiem piedāvās Skrundas un Dundagas novados un Jonišķu pašvaldībā Lietuvā.

Ventspilī, Liepājā, Klaipēdā, Jonišķos un Kuldīgas, Dundagas, Nīcas un Saldus novados universālā dizaina pielāgojumi – izbūvēti lifti un pacēlāji, labiekārtotas pludmales, remontētas telpas, iegādāts specializēts aprīkojums vides pieejamības uzlabošanai cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Projekta laikā tapušie mācību materiāli un pētījumi pieejami internetā ŠEIT>>
 
 
  
Cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā uzstādīts pārvietojams pacēlājs baseinā. Ventspilnieki iegādājušies arī 2 mobilos riteņkrēslu pacēlājus, lai iedzīvotājiem riteņkrēslos var palīdzēt pārvietoties gadījumos, kad ēkās nav liftu vai citu speciālu pacēlājmehānismu. Vairāk informācijas par aprīkojumu Ventspils pilsētas domes Sociālajā dienestā.
 
  
 
Liepājā izveidots Latvijā pirmais pludmales komplekss cilvēkiem ar invaliditāti – ērtas ģērbtuves un dušas un tualetes, iegādātas audiobojas, kas ar skaņas signālu neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem ļauj noteikt atrašanās vietu jūrā un droši peldēt, uzstādītas taktilās kartes cilvēkiem ar redzes traucējumiem nokļūšanu līdz pludmalei, izklāta ērta, plata koka laipa nokļūšanai līdz jūrai ar velosipēdiem, riteņkrēsliem, ratiņiem.
 
  
  
Kuldīgas novada Sociālajā dienestā apmeklētāju ērtībām uzstādīts vertikālais pacēlājs.
 
  
    
Dundagas veselības centrā uzlabota sanitāro telpu pieejamība (speciāli rokturi un izlietne, pretslīdes virsma dušas grīdai), kā arī tiek būvēts lifts.
 
  
   
Nīcas novada pašvaldībā 2013.gada rudenī uzstādīts lifts pašvaldības trīs stāvu ēkā.
 
  
               
Skrundas veselības un sociālās aprūpes centrā uzstādīts lifts pacientu ērtākai pārvietošanai, iegādātas 6 funkcionālās gultas u.c.
 
  
        
Saldū pilsētā uzlabota vides pieejamība. 

„My Response” ir Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projekta ilgums 26 mēneši, un tas noslēdzas 2014.gada maijā. Projekta mērķis ir bijis veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā, un tas īstenots kopā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un piecām Lietuvas organizācijām. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Ārniece
Projekta sabiedrisko attiecību speciāliste
 
RĪGĀ ATKLĀJ IZSTĀDI "UNIVERSĀLAIS DIZAINS - IZAICINĀJUMS VAI IESPĒJA?"



Rīt, 1.aprīlī, ES mājas 2.stāvā, Aspazijas bulvārī 28,atklāj izstādi „Universālais dizains – izaicinājums vai iespēja?”, ko kopā ar citiem projekta partneriem veidojuši Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas darbinieki. Ieeja izstādē ir bez maksas, un tā būs apskatāma līdz 11.aprīlim. 

Izstādē apskatāmi prakstiski piemēri no pašvaldībām Kurzemē un Jonišķos un Klaipēdā, Lietuvā, kur divu gadu laikā veikti dažādi vides, informācijas, produktu un pakalpojumu pielāgojumi pēc universālā dizaina principiem, kas nozīmē, ka tie padarīti pieejami pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam.

Piemēram, Liepājā izveidots Latvijā pirmais pludmales pieejamības komplekss cilvēkiem ar invaliditāti, iegādātas audiobojas, kas ar skaņas signālu neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem ļauj noteikt atrašanās vietu jūrā un droši peldēt, un izvietotas 2 taktilās kartes cilvēkiem ar redzes traucējumiem nokļūšanu līdz pludmalei.
 

Nīcas novada pašvaldībā uzstādīts lifts pašvaldības trīs stāvu ēkā.

Ventspilī iegādāti 2 mobilie riteņkrēslu pacēlāji, lai iedzīvotājiem riteņkrēslos palīdzētu pārvietoties gadījumos, kad ēkās nav liftu vai citu speciālu pacēlājmehānismu, un Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā uzstādīts pārvietojams pacēlājs baseinā.

Kuldīgas novada Sociālajā dienestā uzstādīts vertikālais pacēlājs. Pacientu ērtākai pārvietošanai Skrundas veselības un sociālās aprūpes centrā uzstādīts ilgi gaidītais lifts.

Izstādi par universālā dizaina praktiskajiem piemēriem rīko Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.-2013.gadam projekta „My Response” ietvaros.

„Projekta mērķis ir bijis šo divu gadu laikā parādīt universālo dizainu kā pieeju, ar kuras palīdzību padarīt ikdienas dzīves apstākļus ērtākus pēc iespējas lielākai iedzīvotāju grupai. Tas ne vienmēr prasa lielus līdzekļus un darbu, bet svaigu skatījumu uz ierastajām lietām. Ceram, ka šo Kurzemes plānošanas reģiona sākto darbu kā labu pieredzi pārņems kolēģi arī citos reģionos,” tā Kristiāns Godiņš, Kurzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītājs.

Projektu „My Response” Kurzemes plānošanas reģions īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un piecām Lietuvas organizācijām. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgu pieeju un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Tā ilgums 26 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada maijam (ieskaitot). Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Informāciju sagatavoja:                                                                                                                                                                                
Ilze Ārniece
Projekta „My Response” Sabiedrisko attiecību speciāliste
GSM (+371) 29579488
ilze.arniece@kurzemesregions.lv
KONFERENCE "UNIVERSĀLAIS DIZAINS  - IZAICINĀJUMS VAI IESPĒJA?" MATERIĀLI

12.03.2014. Liepājā Kurzemes plānošanas reģions noslēdza divu gadu darbu projektā „My Response”. 

Projekta mērķis ir bijis veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā, un tas īstenots kopā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un piecām Lietuvas organizācijām.


Konferencē Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39, Liepājā, piedalījās sociālo pakalpojumu sniedzēji, nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valsts iestāžu pārstāvji, esošie un topošie arhitekti un plānotāji u.c. interesenti no Latvijas un Lietuvas.

„Projekta mērķis ir bijis šo divu gadu laikā parādīt universālo dizainu kā pieeju, ar kuras palīdzību padarīt ikdienas dzīves apstākļus ērtākus pēc iespējas lielākai iedzīvotāju grupai. Tas ne vienmēr prasa lielus līdzekļus un darbu, bet svaigu skatījumu uz ierastajām lietām. Ceram, ka šo Kurzemes plānošanas reģiona sākto darbu kā labu pieredzi pārņems kolēģi arī citos reģionos,” tā Kristiāns Godiņš, Kurzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītājs.

Konferenci rīko Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.-2013.gadam projekta „My Response” ietvaros. Projektu Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 26 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada maijam (ieskaitot). Projekta ”My Response” mērķis ir veicināt vienlīdzīgu pieeju un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Konferences foto skatīt ŠEIT>>

Informācijusa sagatavoja:                                                                                                                                                                                
Ilze Ārniece
Projekta „My Response” Sabiedrisko attiecību speciāliste
GSM (+371) 29579488
ilze.arniece@kurzemesregions.lv

Konferences prezentācijas ŠEIT>>
LIEPĀJĀ KONFERENCE PAR UNIVERSĀLO DIZAINU UN SABIEDRĪBAS INTEGRĀCIJU
 
Ar konferenci „Universālais dizains – izaicinājums vai iespēja?” Liepājā 12.martā Kurzemes plānošanas reģions noslēdz divu gadu darbu projektā „My Response”. 

Projekta mērķis ir bijis veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā, un tas īstenots kopā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un piecām Lietuvas organizācijām.


Konferencē Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39, Liepājā, piedalīsies sociālo pakalpojumu sniedzēji, nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valsts iestāžu pārstāvji, esošie un topošie arhitekti un plānotāji u.c. interesenti no Latvijas un Lietuvas.

„Projekta mērķis ir bijis šo divu gadu laikā parādīt universālo dizainu kā pieeju, ar kuras palīdzību padarīt ikdienas dzīves apstākļus ērtākus pēc iespējas lielākai iedzīvotāju grupai. Tas ne vienmēr prasa lielus līdzekļus un darbu, bet svaigu skatījumu uz ierastajām lietām. Ceram, ka šo Kurzemes plānošanas reģiona sākto darbu kā labu pieredzi pārņems kolēģi arī citos reģionos,” tā Kristiāns Godiņš, Kurzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītājs.

Projektā laikā izstrādātas divas apmācību programmas un vadīti semināri par cilvēku  ar funkcionāliem traucējumiem vajadzībām un viņu integrāciju sabiedrībā ar universālā dizaina palīdzību. 58 iestādēm Latvijā un 22 Lietuvā sniegtas konsultācijas universālā dizaina principu ieviešanai iestādēs.

Liepājā, Ventspilī un Kuldīgas, Nīcas un Saldus novados un Klaipēdā, Lietuvā, pilotēts pavadoņa-asistenta pakalpojums, kas arī turpmāk būs pieejams šajās pašvaldībās. Īslaicīga uzturēšanās personām ar garīga rakstura traucējumiem (līdz 30 dienām gadā) ir otrs jaunais, pilotētais sociālais pakalpojums, ko arī pēc projekta noslēguma iedzīvotājiem piedāvās Skrundas un Dundagas novados un Jonišķu pašvaldībā Lietuvā.

Ventspilī, Liepājā, Klaipēdā, Jonišķos un Kuldīgas, Dundagas, Nīcas un Saldus novados veikti universālā dizaina pielāgojumi – izbūvēti lifti un pacēlāji, labiekārtotas pludmales, remontētas telpas, iegādāts specializēts aprīkojums vides pieejamības uzlabošanai cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Konferenci rīko Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.-2013.gadam projekta „My Response” ietvaros. Projektu Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 26 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada jūnijam. Projekta ”My Response” mērķis ir veicināt vienlīdzīgu pieeju un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Vairāk informācijas par projektu un konferences programma internetā www.kurzemesregions.lv.

Informāciju sagatavoja:                                                                                                                                                                                 
Ilze Ārniece
Projekta „My Reponse” Sabiedrisko attiecību speciāliste
GSM (+371) 29579488
ilze.arniece@kurzemesregions.lv
AICINA PIEDALĪTIES KONFERENCĒ PAR UNIVERSĀLO DIZAINU

 
Kurzemes plānošanas reģions aicina sociālo pakalpojumu sniedzējus, nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valsts iestāžu pārstāvjus, esošos un topošos arhitektus un plānotājus u.c. interesentus no Latvijas un Lietuvas piedalīties konferencē „Universālais dizains – izaicinājums vai iespēja?” 12.martā Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39, Liepājā.

Konferencē tās runātāji dalīsies pieredzē par divu jaunu, vienotu sociālo pakalpojumu pilotēšanu (pavadonis-asistents un īslaicīgā uzturēšanās cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem), stāstīs par universālo dizainu kā sociālās integrācijas rīku un prezentēs citus projekta ”My Response”rezultātus.

Konferences darba valodas būs latviešu un lietuviešu – prezentāciju laikā nodrošinās sinhrono tulkojumu abās valodās. Grupu diskusijās savstarpējai saziņai dalībnieki varēs izmantot gan krievu, gan angļu valodas.  

Dalība konferencē ir bez maksas. Pieteikties dalībai iespējams, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu vai sazinoties ar Ilzi Ārnieci pa e-pastu ilze.arniece@kurzemesregions.lv vai mob.t. 29579488.

Konferenci rīko Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.-2013.gadam projekta „My Response” ietvaros. Projektu Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada aprīlim. Projekta ”My Response” mērķis ir veicināt vienlīdzīgu pieeju un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams pēc iespējas plašākai sabiedrībai bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām. 
Vairāk informācijas par Projektu ŠEIT>>


Konferences programma ŠEIT>>
 
Informāciju sagatavoja:                                                                                                                                                                                
Ilze Ārniece
Projekta „Mana sociālā atbildība” sabiedrisko attiecību speciāliste
GSM (+371) 29579488
ilze.arniece@kurzemesregions.lv
 
DODAS PIEREDZES APMAIŅAS BRAUCIENĀ PAR UNIVERSĀLO DIZAINU

 

Kurzemes plānošanas reģions 23. un 24.janvārī Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.-2013.gadam projekta „My Response” ietvaros organizēja divu dienu pieredzes apmaiņas braucienu pa ziemeļlietuvu un Kurzemi, lai pašvaldībās iepazītu divu gadu laikā veiktos vides, pakalpojumu, informācijas un produktu pielāgojumus pēc universālā dizaina principiem, tos padarot ērtāk lietojamus vietējiem iedzīvotājiem un viesiem.

Brauciena laikā tā dalībnieki galvenokārt apskatīja vides pielāgojumus - Nīcā izbūvēto liftu, Klaipēdas pludmalē plānotos tualešu un ģērbtuvju moduļus, Ventspils ūdens piedzīvojumu parkā uzstādīto pacēlāju cilvēku ar kustību traucējumiem iecelšanai baseinā, pacēlāju Kuldīgas Sociālajā dienestā un Liepājā izveidoto Latvijā pirmo pludmales pieejamības kompleksu cilvēkiem ar invaliditāti.

Brauciena laikā varēja apskatīt un sataustīt (sajust) arī pēc universālā dizaina principiem pielāgotas informācijas un norādes zīmes un taktilās kartes Klaipēdā, Kulīgā un Liepājā.

Vairākās pašvaldībās projekta laikā pilotēts īslaicīgās uzturēšanās pakalpojums un pavadoņa-asistenta pakalpojums, par kuriem pašvaldību pārstāvji stāstīja brauciena laikā.

Liepājas pārstāvji demonstrēja peldei jūrā piemērotus riteņkrēslus, savukārt Ventspilī iegādāti mobilie pacēlāji cilvēku riteņkrēslos ērtai pārvietošanai pa kāpnēm.  Šādus pacēlājus savā darbā izmanto Ventspils Sociālais dienests un Ventspils ūdens piedzīvojumu parks.


Brauciena mērķis bija iepazīstināt ar praktiskiem universālā dizaina piemēriem un parādīt tos kā rīkus integrācijas nodrošināšanai ikdienā.


Braucienā piedalījās pārstāvji no Kurzemes plānošanas reģiona, Nīcas novada domes, Klaipēdas pašvaldības, Klaipēdas Sociālā atbalsta centra, Saldus pensionāru biedrības, Rucavas Sociālā dienesta, Ventspils pilsētas domes Sociālā dienesta, Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons”, Skrundas novada domes, Liepājas pilsētas domes, Dundagas novada domes un veselības centra,Kuldīgas Sociālā dienesta, Liepājas Neredzīgo biedrības, Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu kvalitātes kontroles departamenta un „Latvijas Avīzes”.


Informācijai. Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams pēc iespējas plašākai sabiedrībai bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām.
Projektu „My Response” Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgu pieeju un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Informāciju sagatavoja:                                                                                                                                                                                
Ilze Ārniece
Projekta „Mana sociālā atbildība” sabiedrisko attiecību speciāliste
GSM (+371) 29579488
ilze.arniece@kurzemesregions.lv
 
AICINĀM DARBĀ EKSPERTUS INFORMĀCIJAS IEGŪŠANAI UN APKOPOŠANAI PAR SOCIĀLĀS INTEGRĀCIJAS VAJADZĪBĀM KURZEMES REĢIONĀ

 

Kurzemes plānošanas reģions Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007 – 2013 projekta LLIV-322 „Mana sociālā atbildība” (My response) ietvaros meklē Ekspertus uz laika periodu no 2014.gada 21.janvāra līdz 1.aprīlim.

Galvenie amata pienākumi:

1) piedalīties 2.Darba pakas „Vienoti sociālie pakalpojumi” AKT5 „„Social integration needs in Kurzeme information collection”” ieviešanā, tai skaitā:
a) piedalīties informācijas iegūšanas un apkopošanas dokumentu formu izstrādē,
b) vienoties ar citiem ekspertiem par vienotu pieeju informācijas ieguvē un apkopošanā,
c) vienoties par konkrētajām ilgstošas sociālās aprūpes institūcijām, kurās jāiegūst informācija,
d) iegūt informāciju konkrētajās institūcijās par sociālās integrācijas vajadzībām Kurzemes reģionā
e) apkopot iegūto informāciju,
f) kvalitatīvi dokumentēt savu darbu,
g) kopā ar citiem ekspertiem sagatavot iegūtās informācijas apkopojumu,
h) nodot projekta darbiniekiem iegūto informāciju un tās apkopojumu;

2) sadarboties ar Projekta vadītāju, Projekta asistentu, Projekta Finanšu vadītāju-grāmatvedi un citiem ekspertiem.
 
 Amata pildīšanai nepieciešamā profesionālā pieredze, zināšanas un prasmes:

 - organizatora spējas, komunikācijas un sadarbības prasmes;
 - prasme plānot un organizēt savu darbu;
 - prasme strādāt ar informācijas tehnoloģijām un biroja tehniku;
 - labas iemaņas darbā ar datoru;
 - pieredze dokumentu izstrādē tiks uzskatīta par priekšrocību;
 - pieredze informācijas iegūšanā un apkopošanā tiks uzskatīta par priekšrocību;
 - pieredze sociālā darba jomā tiks uzskatīta par priekšrocību;
 - zināšanas un darba pieredze Kurzemes reģionā tiks uzskatīta par priekšrocību.
 
Darba vieta: 

Kurzemes plānošanas reģiona administrācija, Rīga, Pulkveža Brieža iela 4, 3.stāvs
un izbraukumi uz konkrētām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām Kurzemes reģionā.

Slodze: nepilna laika, summētais darba laiks.

Pieteikšanās:

CV, kurā apliecinātas darbam nepieciešamās zināšanas, prasmes un profesionālā pieredze, jāiesniedz:
 
· personīgi;
· pa pastu Rīga, Pulkveža Brieža iela 4, 3.stāvs, LV 1010;
· uz e-pastu: inga.kalnina@kurzemesregions.lv  

Kurzemes plānošanas reģiona administrācijā līdz 2014.gada  20. janvārim.

Jautājumu gadījumā sazināties ar Ingu Kalniņu t.27008743

PAGARINA DARBU IESNIEGŠANU SKOLĒNU KONKURSAM "UNIVERSĀLAIS DIZAINS - KAS TAS PAR ZVĒRU?"

 
 
Kurzemes plānošanas reģions pagarina darbu iesniegšanu līdz 30.decembrim.

Piedalīties aicināti 5. līdz 12.klašu vispārējās, speciālās un profesionālās izglītības iestāžu skolēni. Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi un izpratni par universālo dizainu, tā principiem un nozīmi sabiedrības integrācijas veicināšanā. 


Lai piedalītos konkursā, skolēniem jāiesniedz viena eseju, fotostāsts vai  audiovizuāls (video) darbs, sūtot to elektroniski uz ilze.arniece@kurzemesregions.lv.


Iespēja izvēlēties vienu no 3 tēmām:

1.mans ierosinājums ... (preces, pakalpojuma, informācijas pasniegšanas, vides) uzlabošanai, izmantojot universālo dizainu  ... (skolā, mājās, veikalā, pilsētā utt.);
2. par universālo dizainu ikvienam būtu jāzin ...;
3. manuprāt, labākais redzētais universālā dizaina piemērs.

Labāko 2 – 3 darbu autoriem piešķirs noderīgas balvas lietošanai kopā ar citām informācijas tehnoloģiju lietām. Vienu vai vairākus uzvarētāju darbus vai to fragmentus publicēs reģionālā vai nacionālā laikrakstā. 

Uzvarētāju paziņošana notiks 2014.gada 8.janvārī sociālajos tīklos: Draugiem.lv/ universalaisdizains, Facebook.com/UniversalDesignBaltics un Twitter.com/UD_Baltics un dalībniekiem personīgi.

Konkursa nolikums šeit>>

Informācija par universālo dizainu internetā>>

Papildus informācija par konkursa norisi – Ilze Ārniece, ilze.arniece@kurzemesregions.lv, GSM (+371) 29579488.

Konkursu rīko Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.-2013.gadam projekta LLIV-322 „Mana sociālā atbildība” ietvaros. Projektu Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS APTAUJĀ SENIORUS PAR PIEEJAMU VIDI SAVĀ NOVADĀ
 
Kurzemes plānošanas reģions aicina seniorus pieteikt savā novadā vai pilsētā ērtāk pieejamos objektus (parkus, pastaigu takas, u.tml.), sabiedriskās iestādes (bibliotēkas, skolas, pašvaldība, u.c.), dzīvojamās mājas un citas publiski pieejamas ēkas.

Konkursa uzdevums ir līdz 27.decembrim izvēlēties savā pilsētā vai novadā no viena līdz trīs pieejamiem publiskiem objektiem un/vai iestādēm, nofotografēt tos un foto kopā ar informāciju par objektiem (nosaukums, adrese) un īsu aprakstu par to, kādēļ izvēle kritusi par labu šiem objektiem, nosūtīt Kurzemes plānošanas reģionam elektroniski vai pa pastu.

Aktīvāko un atraktīvāko topa ideju iesniedzējiem balvā iespēja doties 2014.gadā 23.-24.janvārī apmaksātā divu dienu braucienā pa Kurzemi un Ziemeļlietuvu, apskatot projekta „Mana sociālā atbildība” ietvaros pielāgotos objektus un iestādes.

Uzvarētāju paziņošana notiks 2014.gada 6.janvārī dalībniekiem personīgi pa telefonu un sociālajos tīklos: Draugiem.lv/universalaisdizains, Facebook.com/UniversalDesignBaltics un Twitter.com/UD_Baltics.

Aptaujas mērķis ir veicināt interesi un izpratni par universālo dizainu, tā principiem un nozīmi sabiedrības integrācijas veicināšanā. Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams pēc iespējas plašākai sabiedrībai bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām. 

Konkursa nolikums šeit>>

Papildus informācija par konkursa norisi – Ilze Ārniece, ilze.arniece@kurzemesregions.lv, GSM (+371) 29579488.

Informācija par universālo dizainu internetā>>   
 
Aptauju rīko Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.-2013.gadam projekta LLIV-322 „Mana sociālā atbildība” ietvaros. ProjektuKurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgu pieeju un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS IZSLUDINA KONKURSU SKOLĒNIEM
 
Konkursa „Universālais dizains – kas tas par zvēru?” mērķis ir veicināt skolēnu interesi un izpratni par universālo dizainu, tā principiem un nozīmi sabiedrības integrācijas veicināšanā.

Piedalīties aicināti 5. līdz 12.klašu vispārējās, speciālās un profesionālās izglītības iestāžu skolēni. Konkursu rīko projekta LLIV-322 „Mana sociālā atbildība” ietvaros.


Konkursa uzdevums ir līdz 2.decembrim iesniegt vienu eseju, fotostāstu vai  audiovizuālu (video) darbu, sūtot to elektroniski uz ilze.arniece@kurzemesregions.lv

Skolēniem iespēja izvēlēties vienu no 3 tēmām:

1. mans ierosinājums ... (preces, pakalpojuma, informācijas pasniegšanas, vides) uzlabošanai, izmantojot universālo dizainu  ... (skolā, mājās, veikalā, pilsētā utt.);

2. par universālo dizainu ikvienam būtu jāzin ...;

3. manuprāt, labākais redzētais universālā dizaina piemērs.

Darbus vērtēs komisija trīs cilvēku sastāvā, to starpā  Kurzemes plānošanas reģiona, Kurzemes pašvaldību un Liepājas neredzīgo biedrības pārstāvji. Komisija ņems vērā autora radošo ideju, darba oriģinalitāti un atbilstību tēmai.

Labāko 2 – 3 darbu autoriem piešķirs noderīgas balvas lietošanai kopā ar citām informācijas tehnoloģiju lietām. Vienu vai vairākus uzvarētāju darbus vai to fragmentus publicēs reģionālā vai nacionālā laikrakstā. 

Uzvarētāju paziņošana notiks 2014.gada 8.janvārī sociālajos tīklos: Draugiem.lv/ universalaisdizains, Facebook.com/UniversalDesignBalticsun Twitter.com/UD_Baltics un dalībniekiem personīgi.
 
Konkursa nolikumu skatīt šeit>>
 
Papildus informācija par konkursa norisi  Ilze Ārniece, ilze.arniece@kurzemesregions.lv, GSM (+371) 29579488.
Informācija par universālo dizainu internetā  www.videspieejamiba.lv/lat/universalais_dizains/.  
 
 
Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.-2013.gadam projektu „Mana sociālā atbildība” Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS IZSLUDINA ESEJU KONKURSU STUDENTIEM

 
 
Konkursa „Universālais dizains – ko tas nozīmē man?” mērķis ir veicināt studentu interesi un izpratni par universālo dizainu, tā principiem un nozīmi sabiedrības integrācijas veicināšanā. Piedalīties aicināti arhitektūras zinātnes un tās apakšnozaru vidējās profesionālās, bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras mācību un studiju programmu studenti. Konkursu rīko projekta LLIV-322 „Mana sociālā atbildība” ietvaros.

Konkursa uzdevums ir līdz 16.decembrim iesniegt eseju latviešu valodā, ne garāku par 1000 vārdiem, sūtot to elektroniski uz ilze.arniece@kurzemesregions.lv.

Studentiem iespēja izvēlēties vienu no 11 tēmām, piemēram, „Universālais dizains kā manas profesijas moto”, „Universālais dizains pilsētā/manā pilsētā/ manā sapņu pilsētā’’, „Mans ierosinājums ... (preces, pakalpojuma, informācijas pasniegšanas, vides) uzlabošanai, izmantojot universālo dizainu” un citas.
Darbus vērtēs komisija trīs cilvēku sastāvā, to starpā  Kurzemes plānošanas reģiona, citu projekta partneru iestāžu un Liepājas neredzīgo biedrības pārstāvji. Komisija ņems vērā autora radošo ideju, darba oriģinalitāti un esejas atbilstību darba tēmai.

1 - 2 labāko eseju autoriem piešķirs balvu - pārnēsājamu datora paliktni ar lampu (lamp desk on lap). Labāko eseju vai vienas vai vairāku eseju fragmentus publicēs reģionālā vai nacionālā laikrakstā. 

Uzvarētāju paziņošana notiks 2014.gada 20.janvārī sociālajos tīklos: Draugiem.lv/ universalaisdizains, Facebook.com/UniversalDesignBaltics un Twitter.com/UD_Baltics un dalībniekiem personīgi.
 
Konkursa nolikumu skatīt šeit>>
 
Papildus informācija par konkursa norisi  Ilze Ārniece, ilze.arniece@kurzemesregions.lv, GSM (+371) 29579488.

Informācija par universālo dizainu internetā  www.videspieejamiba.lv/lat/universalais_dizains/ 
 
 
Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.-2013.gadam projektu„MyResponse” Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
KURZEMĒ BŪS PIEEJAMI DIVI JAUNI SOCIĀLIE PAKALPOJUMI



Projekta „Mana sociālā atbildība” ietvaros Kurzemes plānošanas reģionā un ziemeļlietuvā drīzumā iedzīvotājiem būs iespēja iemēģināt divus jaunus un vienotus (kopā ar Lietuvas partneriem) sociālos pakalpojumus: pavadonis-asistents un īslaicīga uzturēšanās personām ar garīga rakstura traucējumiem (līdz 30 dienām gadā).
           
Pavadoņa – asistenta pakalpojumi būs pieejamikā papildus palīdzība personām ar funkcionāliem traucējumiem ikdienas situācijās, kas saistītas ar personīgo higiēnu, atpūtu un izklaidi, izglītības iegūšanu,  darba gaitām un veselības jautājumiem. Projekta ieviešanas laikā pakalpojums būs pieejamas bez maksas, jo pavadoņu – asistentu atalgojuma izdevumus segs no projekta līdzekļiem pakalpojuma pilotēšanas laikā.
 
Latvijas pusē pavadoņa – asistenta pakalpojumuspiedāvās Ventspilī, Liepājā un Kuldīgas, Nīcas un Saldus novados. Ar pakalpojuma saņemšanas kārtību varēs iepazīties, vēršoties katras pašvaldības Sociālajā dienestā, kā arī pie vietējiem projekta koordinatoriem.
 
Kontaktinformācija Pavadoņa – asistenta pakalpojuma saņemšanai:

 

· Liepājā – Liepājas pilsētas Domes Vides un veselības daļas projektu vadītāja Elīna Tolmačova, mob.tel.28691133; Liepājā pavadoņa – asistenta pakalpojumi pieejami Pludmales pieejamības kompleksā Jūrmalas parkā Nr.2 pie Glābšanas stacijas, kā arī vēršoties Liepājas Neredzīgo biedrībā un biedrībā „Dižvanagi”;
 

· Ventspilī – Ventspils pilsētas domes Sociālais dienests, Daiga Zipeva-Biumane, tel. 63601207,    29490561, e-pasts: daiga.zipeva@ventspils.gov.lv;
 

· Kuldīgas novadā – Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests”, Dzirnavu 9, Kuldīga, Ineta Enģele – tel. 63350605, 27020733;
 

· Nīcas novadā – Nīcas sociālais dienests, dienesta vadītāja Inese Lapiņa, tel.63489489;
 

· Saldus novadā – Saldus novada pašvaldības projektu vadītāja Liene Klagiša, tel.: 25479823.

 
Pavadoņa – asistenta pakalpojuma sniegšanas koncepcija>>
 
Īslaicīga uzturēšanās personām ar garīga rakstura traucējumiem (līdz 30 dienām gadā) būs otrs jaunais sociālais pakalpojums, ko projekta ietvaros iedzīvotājiem piedāvās Skrundas un Dundagas novadu pašvaldībās Latvijā un Jonišķu pašvaldībā Lietuvā.
 
Šī būs iespēja, nodrošināt personām ar garīga rakstura traucējumiem drošu un ērtu uzturēšanos ārpus savas ierastās dzīves vietas, tai skaitā arī nakšņošanu. Tas būtiski atvieglos personas ar garīga rakstura traucējumiem uzraudzību un aprūpi brīžos, kad tuvinieki un likumiskie pārstāvji nespēj to nodrošināt, jo atrodas īslaicīgā prombūtnē (komandējumā, atvaļinājumā, veselības aprūpes iestādē u.tml). Projekta ieviešanas laikā pakalpojums būs pieejams, sedzot vienīgi klientu ēdināšanas izmaksas, jo personāla atalgojuma un telpu izmaksas pakalpojuma pilotēšanas laikā segs no projekta līdzekļiem.
 
Kontaktinformācija Īslaicīgā uzturēšanās pakalpojuma saņemšanai:

 

·  Dundagā – Dundagas veselības centrs, tel. 63232303, Pils iela 6;
 

· Skrundā – Skrundas novada pašvaldības iestādes "Skrundas veselības un sociālās aprūpes centrs", direktore, Maruta Brizga, mob.tel. 29479547, e-pasts: skr.vsac@gmail.com;

·  Jonišķos, Lietuvā – Jonišķu pamatskola „Saules”, Livonijos str. 6, 84124  Joniskis,  tel./faks. 00370 (8 426)  60 060, mob. 8 610 16 237, e-pasts: direktorius@saule.joniskis.lm.lt.
 
Īslaicīgās uzturēšanās pakalpojuma sniegšanas koncepcija latviski>>

Īslaicīgās uzturēšanās pakalpojuma sniegšanas koncepcija angļu valodā>>
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Ārniece
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kurzemes Plānošanas reģions
ilze.arniece@kurzemesregions.lv
GSM 29579488
KURZEMĒ NOSLĒDZAS VĒRIENĪGA KAMPAŅA PAR VIDES PIEEJAMĪBU IKVIENAM
 

Šodien, 18.jūnijā Brocēnu novadā noslēdzas vērienīga sociālā kampaņa par vides pieejamību, to
pielāgojot  pēc universālā dizaina (UD) principiem. Kampaņā iesaistījās  visas 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības.

Tas bija pirmais šāda mēroga projekts Latvijā, kura mērķis ir veicināt sociālo integrāciju, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam. 


UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informācija par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

Kampaņas ietvaros visās Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldībās notika publiski izglītojoši pasākumi, kuros varēja uzzināt, kas ir UD, piedalīties dažādās simulācijas aktivitātēs un vides pielāgošanas darbos, izmantojot speciāli tam paredzētus materiālus.

Papildus izglītojošajiem pasākumiem Kurzemes un Latvijas iedzīvotāji tika aicināti piedalīties interneta aptaujā „Ko Tu zini par universālo dizainu?”. Iegūtie rezultāti atspoguļo, ka gandrīz puse aptaujas respondentu (49%) iepriekš nav zinājuši, kas ir UD, tomēr gandrīz visi (96%) atbalsta apkārtējās vides pielāgošanu pēc UD principiem savā pilsētā.

„Ar UD kampaņu vēlējāmies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi jebkurā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, „jo UD nav domāts konkrētai sabiedrības grupai, bet ikvienam no mums!”

Kampaņa par vides pielāgošanu pēc UD principiem norisinājās no 2013.gada 8.maija līdz 18.jūnijam 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldībās:Aizputes, Alsungas, Brocēnu, Dundagas, Durbes, Grobiņas, Kuldīgas, Mērsraga, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rojas, Rucavas, Saldus, Skrundas, Talsu, Vaiņodes un Ventspils novadā, kā arī Liepājā un Ventspilī.  

Papildu informācija par pasākumiem: www.kurzemesregions.lv.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:

Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
 
http://www.draugiem.lv/universalaisdizains/
https://www.facebook.com/UniversalDesignBaltics
https://twitter.com/UD_Baltics
BROCĒNU NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES PASĀKUMĀ PAR VIDES PIEEJAMĪBU
 

Rīt, 18.jūnijā Brocēnu novada pašvaldībā (Lielcieceres ielā 3) plkst. 11.00 sāksies izglītojošs pasākums par vides pielāgošanu pēc universālā dizaina (UD) principiem, noslēdzot vērienīgu sociālu kampaņu Kurzemes plānošanas reģionā.

Pasākuma mērķis ir veicināt sociālo integrāciju, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

Pasākuma laikā varēs uzzināt par UD principiem un piedalīties izglītojošajās simulācijas aktivitātēs. Ikvienam interesentam būs iespēja arī pašam iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā Brocēnu Jauniešu centrā „Kopā”, Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā un Brocēnu novada pašvaldībā, izmantojot speciāli tam paredzētus materiālus.
 
„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 

Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
SKRUNDAS NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES PASĀKUMĀ PAR VIDES PIEEJAMĪBU
 
Rīt, 12.jūnijā Skrundas kultūras namā (Lielajā ielā 1a) plkst. 11.00 sāksies izglītojošs pasākums par vides pielāgošanu pēc universālā dizaina (UD) principiem, kas tiek rīkots vērienīgas kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

Vides pielāgošanas pasākumā varēs uzzināt, kas ir UD, un sadarbībā ar Skrundas veselības un sociālās aprūpes centru piedalīties izglītojošajās simulācijas aktivitātēs, piemēram, pārvietoties un iebraukt Kultūras namā, sēžot ratiņkrēslā.

Ikvienam interesentam būs iespēja arī pašam iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā Skrundas kultūras namā, Skrundas bērnu bibliotēkā un Skrundas pilsētas bibliotēkā, izmantojot speciāli tam paredzētus materiālus.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
RUCAVAS NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES PASĀKUMĀ PAR VIDES PIEEJAMĪBU
 

Rīt, 11.jūnijā Rucavas novada domē („Pagastmājā”, Rucavā) plkst. 10.00 sāksies izglītojošs pasākums par vides pielāgošanu pēc universālā dizaina (UD) principiem, kas tiek rīkots vērienīgas kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākuma laikā varēs uzzināt par UD principiem un piedalīties izglītojošajās simulācijas spēlēs. Ikvienam interesentam būs iespēja arī pašam iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā Rucavas novada domē, izmantojot speciāli tam paredzētus materiālus.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
LIEPĀJAS IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES PASĀKUMĀ PAR VIDES PIEEJAMĪBU
 

Rīt, 7.jūnijā, Liepājas 8.vidusskolā (Dunikas ielā 3/11) notiks izglītojošs pasākums par vides pielāgošanu saskaņā ar universālā dizaina (UD) principiem, kas tiek rīkots vērienīgas kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

Pasākuma ietvaros Liepājas 8.vidusskolā no plkst. 11.30 varēs uzzināt, kas ir UD, un sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo sporta klubu „Ezerkrasts” piedalīties izglītojošajās simulācijas aktivitātēs, piemēram, izmēģinot braukt ar tandēmriteni vai pastaigāties ar balto spieķi. Pasākuma laikā no plkst. 14.00 ikvienam interesentam būs iespēja arī pašam iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā Liepājas 8.vidusskolas teritorijā.

Šajā dienā vides pieejamība tiks uzlabota arī Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centrā, izmantojot tam speciāli paredzētus materiālus.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 

Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
SALDUS NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES PASĀKUMĀ PAR VIDES PIEEJAMĪBU


Rīt, 5.jūnijā Saldus Jaunatnes atpūtas un iniciatīvas centrā „Šķūnis” (JIC „Šķūnis”), Lielajā ielā 3b plkst. 16.00 sāksies izglītojošs pasākums par vides pielāgošanu pēc universālā dizaina (UD) principiem, kas tiek rīkots vērienīgas kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākuma laikā varēs uzzināt, kas ir UD, un sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību piedalīties izglītojošajās simulācijas spēlēs, piemēram, izmēģinot tiflotehniku, kas ir paredzēta cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Ikvienam interesentam būs iespēja pašam iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā JIC „Šķūnis”, izmantojot speciāli tam paredzētus materiālus. Šajā pasākumā piedalīsies arī Saldus jauniešu domes „Es un mēs”, biedrības „Sauja”, Latvijas Sarkanā Krusta Saldus komitejas pārstāvji un Saldus 1.vidusskolas, Saldus pilsētas 2.vidusskolas un Saldus Profesionālās vidusskolas audzēkņi.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 

Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
VAIŅODES UN PRIEKULES NOVADU IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES PASĀKUMĀ PAR VIDES PIEEJAMĪBU


Rīt, 30.maijā Vaiņodes un Priekules novados notiks izglītojoši pasākumi par vides pielāgošanu pēc universālā dizaina (UD) principiem, kas tiek rīkoti vērienīgas UD kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākums par vides pielāgošanu pēc UD principiem Priekules novadā notiks Veselības dienas ietvaros Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē (Aizputes ielā 1), kur aktīvi un interesanti savu brīvo laiku pavada ikviens novada iedzīvotājs. Pasākuma sākums ir plkst. 11.30.

Savukārt Vaiņodes novada iedzīvotāji pulcēsies Vaiņodes vidusskolā, Avotu ielā 4 plkst. 08.30, lai kopīgi ar skolēniem veidotu košu un atraktīvu foto sienu bibliotēkas lasītavā, kas būs labs un uzskatāms UD principu pielietošanas piemērs.

Abos pasākumos varēs uzzināt par UD principiem un piedalīties izglītojošajās simulācijas spēlēs. Ikvienam interesentam būs arī iespēja pašam iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā Vaiņodes vidusskolā, Priekules vidusskolas teritorijā un Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
AIZPUTES NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES PASĀKUMĀ PAR VIDES PIEEJAMĪBU


Rīt, 30.maijā Aizputes novada domē (Atmodas ielā 22) plkst. 10.00 sāksies izglītojošs pasākums par  vides pielāgošanu pēc universālā dizaina (UD) principiem, kas tiek rīkots vērienīgas kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākuma laikā varēs uzzināt par UD principiem un piedalīties izglītojošajās simulācijas spēlēs. Ikvienam interesentam būs arī iespēja pašam iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā Aizputes novada domē, izmantojot speciāli tam paredzētus materiālus.
UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
GROBIŅAS NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES PASĀKUMĀ PAR VIDES PIEEJAMĪBU



Rīt, 29.maijā Grobiņas ģimnāzijā (Skolas ielā 1) plkst. 10.00 sāksies izglītojošs pasākums par vides pielāgošanu pēc universālā dizaina (UD) principiem, kas tiek rīkots vērienīgas kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākuma laikā varēs uzzināt par UD principiem un piedalīties izglītojošajās simulācijas spēlēs. Ikvienam interesentam būs arī iespēja pašam iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā Grobiņas ģimnāzijā, izmantojot speciāli tam paredzētus materiālus.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši. Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
VENTSPILS IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES APKĀRTĒJĀS VIDES PIELĀGOŠANĀ

 


Rīt, 29.maijā Ventspils autoostas teritorijā notiks apkārtējās vides pielāgošanas pēc universālā dizaina (UD) principiem pasākums, kas tiek rīkots vērienīgas UD kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākuma laikā, kuru apmeklēt ir aicināts ikviens interesents, varēs iepazīties ar UD principiem, noskatīties informatīvu filmu par UD labās prakses piemēriem, iesaistīties izglītojošajās simulācijas spēlēs, kā arī piedalīties apkārtējās vides pielāgošanas darbos pieredzējuša speciālista pavadībā. Pasākuma sākums ir plkst. 10.00 Ventspils autoostā, Kuldīgas ielā 5.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Mums ir svarīgi, lai ikviens cilvēks – neatkarīgi no vecuma, spējām un iespējām – justos labi mūsu pilsētā!” atzīst Aija Leimane, PSIA „Ventspils reiss” sabiedrisko attiecību speciāliste, atzīmējot, ka papildus citām apkārtējās vides, pakalpojumu un informācijas piekļuves pielāgošanas aktivitātēm Ventspilī kursē arī jaunie autobusi ar pazeminātu grīdu.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
VENTSPILS NOVADA STIKLU SPECIĀLĀ INTERNĀTPAMATSKOLA PIEDALĀS VĒRIENĪGĀ UNIVERSĀLĀ DIZAINA KAMPAŅĀ

 


Rīt, 25.maijā plkst. 10.00 Ventspils novada Stiklu speciālajā internātpamatskolā sāksies apkārtējās vides pielāgošanas pēc universālā dizaina (UD) principiem pasākums, kas tiek rīkots vērienīgas UD kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākuma laikā varēs uzzināt par UD principiem, iesaistīties izglītojošajās simulācijas spēlēs un piedalīties apkārtējās vides pielāgošanā Ventspils novada Stiklu speciālajā internātpamatskolā.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 

Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
DURBES NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES APKĀRTĒJĀS VIDES PIELĀGOŠANĀ

 


Rīt, 24.maijā Ata Kronvalda Durbes vidusskolā (Skolas ielā 5a) plkst. 12.20 sāksies apkārtējās vides pielāgošanas pēc universālā dizaina (UD) principiem pasākums, kas tiek rīkots vērienīgas UD kampaņas ietvaros. Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.

Pasākuma laikā varēs uzzināt par UD principiem, iesaistīties izglītojošajās simulācijas spēlēs un piedalīties apkārtējās vides pielāgošanā Durbes pilsētas centrā un Durbes novada domē.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 

 
MĒRSRAGA UN ROJAS NOVADU IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES APKĀRTĒJĀS VIDES PIELĀGOŠANĀ

 

 
Rīt, 24.maijā Mērsraga un Rojas novados notiks apkārtējās vides pielāgošanas pēc universālā dizaina (UD) principiem pasākumi, kas tiek rīkoti vērienīgas UD kampaņas ietvaros. Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.

Apkārtējās vides pielāgošanas pasākums pēc UD principiem Rojas novadā notiks Multifunkcionālajā centrā „Strops” (Strauta ielā 8-33), kur radoši, interesanti un lietderīgi savu brīvo laiku pavada ikviens novada iedzīvotājs neatkarīgi no vecuma un spējām. Pasākuma sākums ir plkst. 14.00.

Savukārt Mērsraga novada iedzīvotāji pulcēsies Mērsraga invalīdu atbalsta centrā, Kadiķu ielā 1, plkst. 10.00.

Abos pasākumos varēs uzzināt par UD principiem, iesaistīties izglītojošajās simulācijas spēlēs un piedalīties apkārtējās vides pielāgošanā.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
DIVDESMIT KURZEMES PAŠVALDĪBAS PIEDALĀS UNIVERSĀLĀ DIZAINA KAMPAŅĀ

 


No 2013.gada 8.maija līdz 16.jūnijam Latvijā norisinās vērienīga sociālā kampaņa, kuras ietvaros visās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldībās iedzīvotāji iesaistās apkārtējās vides pielāgošanā pēc universālā dizaina (UD) principiem. Tā ir pirmā šāda mēroga kampaņa Latvijā, un tās mērķis ir veicināt sociālo integrāciju, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c.

Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši. Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar šo kampaņu vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste. „UD principi izpaužas ne tikai būvniecības prasībās, bet arī ērti lietojamu tehnoloģiju izstrādē, informācijas pasniegšanā un citās jomās. UD nav domāts konkrētai mērķa grupai, bet katram no mums!”

Pirmie apkārtējās vides pielāgošanas pasākumi pēc UD principiem jau notikuši Alsungas, Talsu, Pāvilostas, Dundagas, Kuldīgas un Nīcas novadā, kur varēja iepazīties ar UD un tā pamatprincipiem, iesaistīties izglītojošās simulācijas spēlēs un apkārtējās vides pielāgošanas darbos.

Šonedēļ kampaņas pasākumi notiek arī Durbes, Mērsraga, Rojas un Ventspils novadā. Visi pasākumi ir publiski, un tos var apmeklēts ikviens interesents. Papildu informācija par pasākumiem: www.kurzemesregions.lv.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
NĪCAS NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES APKĀRTĒJĀS VIDES PIELĀGOŠANĀ

 


Rīt, 23.maijā Nīcas ambulancē (Skolas ielā 5) plkst. 10.00 sāksies apkārtējās vides pielāgošanas pēc universālā dizaina (UD) principiem pasākums, kas tiek rīkots vērienīgas UD kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākuma laikā varēs uzzināt par UD principiem, iesaistīties izglītojošās simulācijas spēlēs un piedalīties apkārtējās vides pielāgošanā Nīcas ambulancē un Nīcas novada domē.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši. Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
KULDĪGAS NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES APKĀRTĒJĀS VIDES PIELĀGOŠANĀ

 


Rīt, 22.maijā plkst. 13.00 Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā sāksies apkārtējās vides pielāgošanas pēc universālā dizaina (UD) principiem pasākums, kas tiek rīkots vērienīgas UD kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākuma laikā varēs uzzināt par UD principiem, iesaistīties izglītojošajās simulācijas spēlēs un piedalīties apkārtējās vides pielāgošanā Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā. Speciāli šim pasākumam Kuldīgas p/a „Sociālā dienesta” apmeklētāji ir sagatavojuši muzikālu priekšnesumu.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c.

Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši. Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 

Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
DUNDAGAS NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES APKĀRTĒJĀS VIDES PIELĀGOŠANĀ

 


Rīt, 21.maijā plkst. 11.00 Dundagas novada pašvaldībā sāksies apkārtējās vides pielāgošanas pēc universālā dizaina (UD) principiem pasākums, kas tiek rīkots vērienīgas UD kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākuma laikā varēs ne tikai iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā pēc UD principiem, bet arī piedalīties dažādās simulācijas spēlēs un fotomedībās, meklējot labās prakses UD piemērus Dundagā. Arī Dundagas vidusskolas audzēkņi ir sagatavojuši izzinošas prezentācijas par UD un tā nozīmi ikdienā.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c.

Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši. Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

No 8.maija līdz 16.jūnijam 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldībās norisinās vērienīga sociāla kampaņa, kuras ietvaros novadu iedzīvotāji piedalās apkārtējās vides pielāgošanā pēc UD principiem.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.

„Ar šo kampaņu, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
http://www.draugiem.lv/universalaisdizains/
https://www.facebook.com/UniversalDesignBaltics
https://twitter.com/UD_Baltics
PĀVILOSTAS PILSĒTAS SVĒTKU DALĪBNIEKUS IEPAZĪSTINĀS AR UNIVERSĀLĀ DIZAINA PRINCIPIEM

 


Sestdien, 18.maijā notiks Pāvilostas pilsētas svētki, kuru ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties izzinošā minimaratonā, meklējot labās prakses universālā dizaina (UD) piemērus Pāvilostā.

Minimaratons sāksies plkst. 10.30 pie Pāvilostas novada Tūrisma informācijas centra, Dzintaru ielā 2.


UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši. Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Iekļaujot UD aktivitāti Pāvilostas pilsētas svētku programmā, vēlējāmies piesaistīt pēc iespējas lielāku sabiedrības uzmanību šim aktuālajam jautājumam, kā arī iepazīstināt ar UD labās prakses piemēriem mūsu pilsētā,” skaidro biedrības "No idejas līdz attīstībai" vadītāja Pāvilostā Inta Vīgante.

No 8.maija līdz 16.jūnijam 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldībās norisinās vērienīga sociāla kampaņa, kuras ietvaros novadu iedzīvotāji piedalās apkārtējās vides pielāgošanā pēc UD principiem.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.

„Ar šo kampaņu, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
http://www.draugiem.lv/universalaisdizains/
https://www.facebook.com/UniversalDesignBaltics
https://twitter.com/UD_Baltics
TALSU NOVADA IEDZĪVOTĀJI PIEDALĪSIES APKĀRTĒJĀS VIDES PIELĀGOŠANĀ

 


Rīt, 14.maijā Talsu 2.vidusskolā un Talsu novada pašvaldībā notiks apkārtējās vides pielāgošanas pēc universālā dizaina (UD) principiem pasākums, kas tiek rīkots vērienīgas UD kampaņas ietvaros.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


Pasākuma laikā varēs uzzināt par UD principiem, iesaistīties izglītojošās simulācijas spēlēs un piedalīties apkārtējās vides pielāgošanā Talsu 2.vidusskolā un Talsu novada pašvaldības iestādēs.

„Ļoti novērtējam šāda veida pasākuma organizēšanu, jo tas ir ieguldījums mūsu novada attīstībā. Turklāt talsinieki varēs paši iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā, padarot to ērtāku un drošāku mūsu bērniem un mums pašiem,” atzīst Talsu novada pašvaldības attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Maruta Blūma.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši. Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
ALSUNGAS NOVADĀ NOTIKS PIRMAIS PUBLISKAIS APKĀRTĒJĀS VIDES PIELĀGOŠANAS PASĀKUMS

 


Rīt, 8.maijā Alsungas vidusskolā plkst. 13.30 sāksies pirmais publiskais apkārtējās vides pielāgošanas pēc universālā dizaina (UD) principiem pasākums, kas tiek rīkots vērienīgas UD kampaņas ietvaros. Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.

Alsungas novada rīkotajā UD pasākuma laikā varēs uzzināt par UD principiem, iesaistīties izglītojošās simulācijas spēlēs un piedalīties apkārtējās vides pielāgošanā Alsungas vidusskolā un Alsungas pirmsskolas izglītības iestādē.

„Vēlamies uzrunāt mūsu novada jauniešus un bērnus, jo tieši šī auditorija ir atvērta jaunām idejām un domāšanas veidiem un tieši viņi būs nākotnes lēmumu pieņēmēji,” atzīst Alsungas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Māra Šmidberga.

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši. Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Papildu informācijai:

Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
 
DIVDESMIT LATVIJAS PAŠVALDĪBAS PIEDALĀS UNIVERSĀLĀ DIZAINA KAMPAŅĀ


No 2013.gada 8.maija līdz 16.jūnijam Latvijā norisināsies vērienīga sociāla kampaņa, kuras ietvaros 20 Kurzemes reģiona pašvaldībās iedzīvotāji iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā pēc universālā dizaina (UD) principiem.

Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam.


UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

„Ar šo kampaņu vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības  uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste. „UD principi izpaužas ne tikai būvniecības prasībās, bet arī  ērti lietojamu tehnoloģiju izstrādē, informācijas pasniegšanā un citās jomās. UD nav domāts konkrētai mērķa grupai, bet katram no mums!”

Pirmais pasākums pašvaldībā notiks jau rīt, 8.maijā Alsungas novadā. Vislielākā uzmanība tiks vērsta uz bērnu un jauniešu informēšanu, jo tieši šī auditorija ir atvērta jaunām idejām un domāšanas veidiem un būs nākotnes lēmumu pieņēmēji.. Pasākuma laikā jaunieši varēs iepazīties ar UD un tā pamatprincipiem, iesaistīties izglītojošās simulācijas spēlēs, kā arī aktīvi piedalīties apkārtējās vides pielāgošanā Alsungas vidusskolā un Alsungas pirmsskolas izglītības iestādē.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 

Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
„A.W.Olsen & Partners”
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv
SEMINĀRS PAR UNIVERSĀLO DIZAINU
 

Kurzemes plānošanas reģions aicina pieteikties dalībai trīs dienu (18 h) seminārā par universālo dizainu - „Cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem integrācijas veicināšana, izmantojot Universālā Dizaina principus”2013.gada 18.-19.aprīlī un 24.aprīlī Kuldīgā (norises vieta tiks precizēta).
 
Seminārs paredzēts Kurzemes reģiona izglītības iestāžu, pašvaldību (īpaši teritorijas plānošanas, būvvaldes u.tml.), medicīnas iestāžu, nevalstisko organizāciju un sociālās nozares iestāžu pārstāvjiem: sociālās aprūpes centru,  bērnu sociālās aprūpes centru, sociālo dienestu un citu sociālo pakalpojumu sniedzēju, darbiniekiem, kā arī ikvienam, kuru interesē šie semināra jautājumi.
 
Dalību lūdzam pieteikt līdz šī gada 4.aprīlim, nosūtot aizpildītu pieteikuma anketu uz e-pastu ilze.arniece@kurzemesregions.lv.

Jautājumiem par pieteikšanos semināram kontaktpersona Ilze Ārniece, mob.t.29579488 vai e-pasts ilze.arniece@kurzemesregions.lv.
 
Dalība seminārā bez maksas.

Nepieciešamības gadījumā tiek apmaksāta dalībnieku nakšņošana Kuldīgā (naktsmītne tiks precizēta) 18.aprīlī.

Semināra laikā dalībniekiem tiek nodrošināta ēdināšana vieglu uzkodu veidā. Semināra dalībniekiem tiks izsniegti apliecinājumi par dalību seminārā.
 
Semināru rīko Kurzemes plānošanas reģiona administrācija Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros.
 
 
Semināra programma>>

Pieteikuma anketas forma>>
 
 
SEMINĀRU MATERIĀLI PAR UNIVERSĀLĀ DIZAINA PRINCIPIEM

 


Ziemas mēnešos Skrundā, Īvandē, Bernātos, Ziru pagastā un Rojā noritējuši pieci semināri par universālo dizainu un tā principu pielietošanu cilvēkiem pieejamas vides, informācijas, produktu un pakalpojumu nodrošināšanai.

Ņemot vērā Kurzemes plānošanas reģiona iedzīvotāju interesi par šo tēmu un to, ka universālā dizaina principi Latvijā nav tik plaši pārzināmi, reģions paredz rīkot papildus semināru 2013. gada martā vai aprīlī kādā no Kurzemes pilsētām.

 
Semināra izdales materiāli pieejami publiski ikvienam
- zem šīs ziņas, lejā elektroniskas saites materiālu lejupielādēšanai (ja nepieciešams, materiāli pieejami arī angļu valodā, lūgums sazināties personīgi).

Papildus informācija par universālo dizainu latviešu valodā internetā pieejama www.videspieejamiba.lv.

Semināru laikā Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” lektori dalībniekus iepazīstināja ar universāla dizaina idejas rašanos, kā arī ar praktiskiem piemēriem rādīja, kā universālā dizaina ideja tiek īstenota dzīvē un var tikt pielietota ikvienas iestādes vides, pakalpojuma, produkta vai pasniedzamās informācijas pieejamības uzlabošanai iedzīvotājiem. Seminārā dalībnieki praktiski pielietoja apgūtās zināšanas, jo patstāvīgi izvērtēja izvēlēto iestāžu atbilstību universālā dizaina principiem un izstrādāja viņuprāt piemērotākos pieejamības risinājumus uzlabojumiem.

Foto no semināriem šeit>>

Seminārus rīko Kurzemes plānošanas reģions Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros.
Projektu reģions īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem.

Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim.  
Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.
Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Ārniece
Sabiedrisko attiecību speciāliste
GSM 29579488
ilze.arniece@kurzemesregions.lv
Kurzemes plānošanas reģions
 
KURZEMĒ AICINA PIETEIKTIES BEZMAKSAS KONSULTĀCIJĀM PAR UNIVERSĀLĀ DIZAINA PRINCIPIEM PIEEJAMĪBAS UZLABOŠANAI IESTĀDĒS

 


Kurzemes plānošanas reģions nodrošinās bezmaksas konsultācijas visās divdesmit reģiona pašvaldībās iestāžu un objektu vides, informācijas, pakalpojumu un produktu pieejamības novērtēšanai un uzlabošanai.

Katrai konsultācijai būs divas daļas. Pirmkārt, eksperts vizītes laikā iepazīsies un novērtēs attiecīgās iestādes vides, informācijas, pakalpojumu un/vai produktu pieejamību un sniegs pārstāvim mutisku konsultāciju. Otrkārt, eksperts sagatavos rakstisku atzinumu ar rekomendācijām pieejamības uzlabošanai iestādē un to nosūtīs elektroniski iestādes pārstāvim. Paredzamais konsultāciju sniegšanas laiks ir no 2013.gada februāra līdz 2013.gada aprīlim.

Universālais dizains ir vides, produktu, pakalpojumu un informācijas pieejamība ikvienam neatkarīgi no funcionāliem traucējumiem, ķermeņa īpatnībām, valodu prasmēm u.c. atšķirības pazīmēm. Principi pamatā tiek attiecināti uz infrastruktūras pieejamību (ielas, ēkas), bet būtiski arī informācijas (norādes, informācijas saturs), pakalpojumu un produktu ērtai lietošanai ikvienam cilvēkam. Vairāk informācijas par universālo dizainu internetā latviešu valodā www.videspieejamiba.lv.

Lai pieteiktos konsultācijai, Kurzemes pašvaldību iestādēm, objektu apsaimniekotājiem, pakalpojumu sniedzējiem u.c. nepieciešams elektroniski aizpildīt un uz e-pastu ilze.arniece@kurzemesregions.lv nosūtīt pieteikumu.

Papildus informācijai tel. 29579488.

Konsultācijas Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Ārniece
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kurzemes plānošanas reģions
ilze.arniece@kurzemesregions.lv
GSM 29579488
 
KURZEMĒ NOSLĒDZ APMĀCĪBAS PAR UNIVERSĀLĀ DIZAINA PRINCIPIEM

 


Līdz 2013.gada aprīlim Kurzemes Plānošanas reģions noslēgs apmācību ciklu par universālā dizaina principiem par ikvienam pieejamākas un saprotamākas vides veidošanu.

Līdz šim semināri jau noritējuši  Skrundā, Bernātos, Ziru pagastā un Rojā. Tuvākais seminārs 30.-31.janvārī un 7.februārī Īvandes muižā. Noslēdzošais seminārs plānots martā vai aprīlī.


Kurzemes Plānošanas reģions mudina izmantot iespēju bezmaksas semināru apmeklēšanai, galvenokārt dalībai pieteikties aicinot Kurzemes reģiona izglītības iestāžu, pašvaldību (īpaši teritorijas plānošanas, būvvaldes u.tml.), medicīnas iestāžu, nevalstisko organizāciju un sociālās nozares iestāžu pārstāvjus, tai skaitā sociālās aprūpes centru,  bērnu sociālās aprūpes centru, sociālo dienestu un citu sociālo pakalpojumu sniedzēju darbiniekus.

Universālā dizaina pieeja Latvijā ir jauna un maz zināma. Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams pēc iespējas plašākai sabiedrībai bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām. 

Semināra laikā Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” lektori iepazīstinās ar universāla dizaina idejas rašanos, stāstīs par konkrētiem kritērijiem un mērījumiem vides pieejamības nodrošināšanai, kā arī ar praktiskiem piemēriem rādīs, kā universālā dizaina ideja tiek īstenota dzīvē un kā var izvērtēt, kas un cik daudz ir jāpilnveido iestādē.

Seminārā dalībnieki arī praktiski pielietos apgūto, jo dalībnieki patstāvīgi izvērtēs izvēlēto iestāžu atbilstību universālā dizaina principiem un izstrādās viņuprāt piemērotākos pieejamības risinājumus uzlabojumiem. Trešajā dienā dalībnieki kopā ar lektoriem  sagatavos rīcības plānu ar konkrētiem uzdevumiem izvēlēto iestāžu veidošanai par apmeklētājiem pieejamākām.

Dalība seminārā ir bezmaksas. Semināra ilgums ir trīs dienas jeb 18 stundas.Nepieciešamības gadījumā tiek apmaksāta dalībnieku nakšņošana. Semināra dalībniekiem tiks izsniegti apliecinājumi par dalību seminārā.

  • Lai pieteiktos semināram, nepieciešams elektroniski aizpildīt pieteikuma anketu, to nosūtot uz
e-pastu ilze.arniece@kurzemesregions.lv

  • Semināra darba kārtību skatīt šeit>>


Seminārus rīko Kurzemes plānošanas reģions Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros. Projektu Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Ārniece
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kurzemes Plānošanas reģions
ilze.arniece@kurzemesregions.lv
GSM 29579488
VAIRĀK NEKĀ SIMTS KURZEMNIEKU APMĀCĪTI PAR CILVĒKU AR INVALIDITĀTI VAJADZĪBĀM UN INTEGRĒŠANAS IESPĒJĀM

 


Rudens mēnešos semināros „Cilvēku ar invaliditāti vajadzības un integrācijas iespējas” apmācīts vairāk nekā simts kurzemnieku.

Semināri noritēja piecās Kurzemes vietās: Skrundā, Īvandē, Bernātos, Ziru pagastā un Rojā. Tos kopumā apmeklēja 140 pārstāvju no Kurzemes reģiona bērnu un pieaugušo sociālās aprūpes centriem, sociālajiem dienestiem un citu sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijām, nevalstiskajām organizācijuām, izglītības un pašvaldību iestādēm.


Semināra laikā lektori stāstīja par raksturīgākajām ikdienas vajadzībām un grūtībām cilvēku ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem dzīvē. Grupu darbos un diskusijās semināra dalībnieki meklēja iespējas šo cilvēku ikdienas apstākļu uzlabošanai un atvieglošanai un labākai viņu iekļaušanai sabiedrības norisēs.

 

Semināra izdales materiāli pieejami publiski ikvienam - zem šīs ziņas, lejā elektroniskas saites materiālu lejupielādēšanai (ja nepieciešams, materiāli pieejami arī angļu valodā).

Foto no semināriem šeit>>

Novembrī arī uzsāktas apmācības par ikvienam pieejamākas un saprotamākas vides nodrošināšanu - par universālā dizaina principu izmantošanu cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem integrācijas veicināšanai.  Semināros piedalīties aicināti Kurzemes reģiona izglītības iestāžu, pašvaldību (īpaši teritorijas plānošanas, būvvaldes u.tml.), medicīnas iestāžu, nevalstisko organizāciju un sociālās nozares iestāžu pārstāvji, tai skaitā sociālās aprūpes centru,  bērnu sociālās aprūpes centru, sociālo dienestu un citu sociālo pakalpojumu sniedzēju darbinieki.

Universālā dizaina pieeja Latvijā ir jauna un maz zināma, tādēļ ļoti nozīmīga ir sabiedrības informēšana un izglītošana par šo jautājumu. Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams pēc iespējas plašākai sabiedrībai bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām. 

Turpmāko apmācību par universālo dizainu kalendārs:
· viesu nams "Chill Inn", Bernāti - 20.-21.12.2012. un 27.12.2012.;
· viesnīca "Mare", Roja - 17.-18.12.2012. un 28.12.2012.;
· Īvandes muiža – 2013.gada janvāris/februāris.

Dalība seminārā bezmaksas.
Semināra ilgums ir trīs dienas jeb 18 stundas.
Nepieciešamības gadījumā tiek apmaksāta dalībnieku nakšņošana.
Semināra dalībniekiem tiks izsniegti apliecinājumi par dalību seminārā.

Lai pieteiktos semināram, nepieciešams elektroniski aizpildīt pieteikuma anketu, to nosūtot pa e-pastu ilze.arniece@kurzemesregions.lv
Papildus informācija – 29579488.

Seminārus rīko Kurzemes plānošanas reģions Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros.

Projektu Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim.

Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.

Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Ārniece, Sabiedrisko attiecību speciāliste
GSM 29579488, ilze.arniece@kurzemesregions.lv
Kurzemes Plānošanas reģions

 
RĪKOS BEZMAKSAS SEMINĀRUS PAR UNIVERSĀLO DIZAINU KĀ RĪKU VISIEM PIEEJAMAS VIDES VEIDOŠANĀ 

 

 
Sākot ar 27.novembri Kurzemes plānošanās reģionā rīkos piecus bezmaksas seminārus Cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem integrācijas veicināšana, izmantojot Universālā Dizaina principuspar universālo dizainu kā rīku visiem pieejamas vides veidošanā.

Semināros piedalīties aicināti Kurzemes reģiona izglītības iestāžu, pašvaldību (īpaši teritorijas plānošanas, būvvaldes u.tml.), medicīnas iestāžu, nevalstisko organizāciju un sociālās nozares iestāžu pārstāvji, tai skaitā sociālās aprūpes centru,  bērnu sociālās aprūpes centru, sociālo dienestu un citu sociālo pakalpojumu sniedzēju darbinieki.

Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams pēc iespējas plašākai sabiedrībai bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām.  Universālā dizaina pieeja Latvijā ir jauna un maz zināma, tādēļ ļoti nozīmīga ir sabiedrības informēšana un izglītošana par šo jautājumu.

Pirmais seminārs notiks 2012.gada 27.-28.novembrī un 3.decembrī Skrundas arodvidusskolā, Skrundas pagastā.

Turpmāko apmācību kalendārs:

· Viesu nams "Ventaskrasti’’, Ziru pagasts - 04.-05.12.2012. un 12.12.2012.

· Īvandes muiža - 10.-11.12.2012. un 19.12.2012.

· Viesu nams "Chill Inn", Bernāti - 20.-21.12.2012. un 27.12.2012.

· Viesnīca "Mare", Roja - 17.-18.12.2012. un 28.12.2012.

Dalība seminārā bezmaksas. Semināra apjoms ir trīs dienas jeb 18 stundas. Nepieciešamības gadījumā tiek apmaksāta dalībnieku nakšņošana. Semināra dalībniekiem tiks izsniegti apliecinājumi par dalību seminārā.

Lai pieteiktos semināram, nepieciešams elektroniski aizpildīt pieteikuma anketu, to nosūtot pa
e-pastu ilze.arniece@kurzemesregions.lv


Jautājumiem - 29579488.

Seminārus rīko Kurzemes plānošanas reģions Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros.

Projekta laikā par universālā dizaina jautājumiem izglītos un tos popularizēs pašvaldību, nevalstisko un citu organizāciju pārstāvju vidū, rīkojot apmācības, publicējot informāciju Internetā (www.videspieejamiba.lv) un sociālajos tīklos. Papildus sniegs arī universālā dizaina ekspertu konsultācijas un ēku un apkārtējās vides novērtējumu par atbilstību universālā dizaina principiem un iesakot nepieciešamos uzlabojumus. 

Projektu Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.Projekta kopējais budžets ir 1 137 609,23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
IZSTRĀDĀ PRIEKŠLIKUMUS JAUNA SOCIĀLĀ PAKALPOJUMA "PAVADONIS - ASISTENTS" IZVEIDEI

 


Aktīvākai cilvēku ar invaliditāti un citiem traucējumiem integrācijai sabiedrībā projekta „My Response” ietvaros tiek veidoti divi jauni sociālie pakalpojumi: pavadonis – asistents un īslaicīgā uzturēšanās. 13.-14.novembrī Liepājā projekta partneri strādāja pie pakalpojuma „pavadonis - asistents” izveides.

Pirmajā dienā Kurzemes pašvaldību pārstāvji un Lietuvas kolēģi iepazinās ar līdzšinējo pieredzi savās valstīs un ārvalstīs par pavadoņa pakalpojuma sniegšanu:  darbības mehānismiem, finansējuma un atalgojuma sistēmām, prasībām pavadonim, nepieciešamo dokumentāciju, ierobežojumiem attiecībās ar klientiem, sasniegumiem, grūtībām, kā arī izvērtēja plusus un  mīnusus šāda pakalpojuma sniegšanai.

Otrajā dienā darbnīcas dalībnieki izstrādāja priekšlikumus pakalpojuma koncepcijai, uz kuras pamata jaunais pakalpojums projekta ietvaros tiks pilotēts Ventspils, Liepājas, Kuldīgas, Nīcas, Saldus un Klaipēdas pašvaldībās 2013.gadā.

Pasākumā ar Latvijas pieredzi pavadoņa pakalpojuma sniegšanā dalījās Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta pārstāvis Ainārs Bunka, Lietuvas pieredzi stāstīja Šauļu Nedzirdīgo rehabilitācijas centra pārstāve Raimonda Monstvilaite (Raimonda Monstvilaitė).

Projektu LLIV-322„My Response” Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un invalīdu integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Projekta gaitā tiks rīkoti divi apmācību cikli: par darbu ar invalīdiem un viņiem līdzvērtīgām, specifiskām klientu grupāmun par universālo dizainu un invalīdu integrācijas nodrošināšanu ar tā principu palīdzību. Pašvaldībām tiks nodrošinātas konsultācijas universālā dizaina jautājumos, kā arī pilotēti divi jauni sociālie pakalpojumi. Tiks veikti ēku un apkārtējās vides pielāgojumi atbilstoši universālā dizaina prasībām: liftu un pacēlāju izbūve ēkās, laipu izbūve pludmalēs, peldēšanai paredzētu riteņkrēslu un audioboju iegāde u.c. Tāpat tiks rīkoti daudzveidīgi publicitātes pasākumi sabiedrības informēšanai – veidota datu bāze par sociālajiem pakalpojumiem, rīkoti pieredzes apmaiņas braucieni, informācijas kampaņa pašvaldībās, būs pieejama informācija Internetā par universālo dizainu, tiks veidota mobilā izstāde.


Pasākuma foto šeit>>

Darbnīcas prezentāciju materiāli šeit>>
PROJEKTA VADĪBĀ PIELIETO ATTĀLINĀTĀS SAZIŅAS TEHNOLOĢIJU IESPĒJAS

 


Projekta LLIV-322 „My Response” ietvaros tikšanās projekta partneru un Uzraudzības komitejas locekļu starpā tiek rīkotas attālināti. Savu otro tikšanos 23.oktobrī projekta Uzraudzības komiteja, laika un finanšu resursus taupot, rīkos attālināti ar „Skype” pakalpojuma palīdzību. Virtuālās tikšanās laikā uzraudzības komiteja diskutēs par projekta pirmā pusgada laikā paveikto.

Projekta vadītaja Inga Kalniņa norāda: „Projektā līdzdarbojas partneri no divpadsmit Kurzemes reģiona un Lietuvas pašvaldībām, tādēļ attālināta saziņa būtiski atvieglo projekta vadību un savstarpējo komunikāciju. „Skype” saziņai izmantojam arī projekta partneru darba sanāksmēs un sazinoties individuāli”.

Projekta pirmie seši mēneši galveknokārt veltīti projekta aktivitāšu sagatavošanas darbiem - veiktas iepirkumu procedūras par infrastruktūras uzlabojumu darbu veikšanu pašvaldībās, piesaistīti eksperti pētījumiem un semināru programmu izstrādei, rīkots projekta uzsākšanas forums.

Projektu „My Response” Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas pašvaldību partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un invalīdu integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Projekta gaitā tiks rīkoti divi apmācību cikli: par darbu ar invalīdiem un viņiem līdzvērtīgām, specifiskām klientu grupāmun par universālo dizainu un invalīdu integrācijas nodrošināšanu ar tā principu palīdzību.

Pašvaldībām tiks nodrošinātas konsultācijas universālā dizaina jautājumos, kā arī pilotēti divi jauni sociālie pakalpojumi. Tiks veikti ēku un apkārtējās vides pielāgojumi atbilstoši universālā dizaina prasībām: liftu un pacēlāju izbūve ēkās, laipu izbūve pludmalēs, peldēšanai paredzētu riteņkrēslu un audioboju iegāde u.c.

Tāpat tiks rīkoti daudzveidīgi publicitātes pasākumi sabiedrības informēšanai – tiks izveidota datu bāze par sociālajiem pakalpojumiem, rīkoti pieredzes apmaiņas braucieni, informācijas kampaņa pašvaldībās, būs pieejama informācija Internetā par universālo dizainu, tiks veidota mobilā izstāde.


Informāciju sagatavoja:
Ilze Ārniece
Kurzemes Plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību speciāliste
GSM 29579488
ilze.arniece@kurzemesregions.lv


 

29.08.2012. FORUMA MATERIĀLI


Kurzemes Plānošanas reģions sadarbībā ar Šauļu Reģiona attīstības aģentūru 29.augustā Šauļos rīkoja forumu  “Vienots skatījums pieejamības nodrošināšanā visiem  - universālais dizains kā sociālo integrāciju veicinošs faktors’’.

Pasākumā no Lietuvas puses piedalījās Sociālās drošības un nodarbinātības ministrijas, Klaipēdas Sociālā atbalsta centra un uzņēmuma „Biomedica” pārstāvji, no Latvijas puses piedalījās Labklājības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” pārstāvji un eksperte universalā dizaina jautājumos.

Eksperti diskutēja par sociālo integrāciju, cilvēku ar invaliditāti vajadzībām, vides pieejamību un universālā dizaina nozīmi.

Forums tika rīkots projekta „My Response” ietvaros, ko Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas pašvaldību partneri.

Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim.

Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un invalīdu integrāciju sabiedrībā.

 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Ārniece, Sabiedrisko attiecību speciāliste
GSM 29579488
 ilze.arniece@kurzemesregions.lv
 
Kurzemes Plānošanas reģions
Pulkveža Brieža iela 4
Rīga, LV 1010
www.kurzemesregions.lv

Projekta foto skatīt šeit>>

Projekta materiālus skatīt šeit>>
 
RĪKO STARPTAUTISKU FORUMU VIDES PIEEJAMĪBAS UN INVALĪDU SOCIĀLĀS INTEGRĀCIJAS VEICINĀŠANAI


Kurzemes Plānošanas reģions sadarbībā ar Šauļu Reģiona attīstības aģentūru 29.augustā Šauļos rīko forumu  “Vienots skatījums pieejamības nodrošināšanā visiem  - universālais dizains kā sociālo integrāciju veicinošs faktors’’.

Pasākumu atklās pārstāvji no Šauļu Reģiona attīstības aģentūru un Kurzemes Plānošanas reģiona. Ar prezentācijām no Lietuvas puses piedalīsies Sociālās drošības un nodarbinātības ministrijas, Klaipēdas Sociālā atbalsta centra un uzņēmuma „Biomedica” pārstāvji. No Latvijas puses piedalīsies Labklājības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” pārstāvji un eksperte universalā dizaina jautājumos.Eksperti diskutēs par sociālo integrāciju, cilvēku ar invaliditāti vajadzībām, vides pieejamību un universālā dizaina nozīmi.

Forums tiek rīkots projekta „My Response” ietvaros, ko Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas pašvaldību partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un invalīdu integrāciju sabiedrībā.

Projekta gaitā tiks rīkoti divi apmācību cikli: par darbu ar invalīdiem un viņiem līdzvērtīgām, specifiskām klientu grupāmun par universālo dizainu un invalīdu integrācijas nodrošināšanu ar tā principu palīdzību.

Iesaistītajām pašvaldībām tiks nodrošinātas konsultācijas universālā dizaina jautājumos, kā arī pilotēti divi jauni sociālie pakalpojumi. Tiks veikti ēku un apkārtējās vides pielāgojumi atbilstoši universālā dizaina prasībām: liftu un pacēlāju izbūve ēkās, laipu izbūve pludmalēs, peldēšanai paredzētu riteņkrēslu un audioboju iegāde u.c. Tāpat tiks rīkoti daudzveidīgi publicitātes pasākumi sabiedrības informēšanai – tiks izveidota datu bāze par sociālajiem pakalpojumiem, rīkoti pieredzes apmaiņas braucieni, informācijas kampaņa pašvaldībās, būs pieejama informācija Internetā par universālo dizainu, tiks veidota mobilā izstāde u.c..

Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Ārniece, Sabiedrisko attiecību speciāliste
GSM 29579488
ilze.arniece@kurzemesregions.lv
 
Kurzemes Plānošanas reģions
Pulkveža Brieža iela 4
Rīga, LV 1010
www.kurzemesregions.lv


2012.gada 14.augustā Kuldīgā notika Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros realizētā projekta LLIV-322 „MANA SOCIĀLĀ ATBILDĪBA” trešā Darba grupas sanāksme.

Lai nodrošinātu veiksmīgu turpmāko savstarpējo sadarbību, sanāksmes laikā partneri veica nelielu komunikāciju treniņu.

Gatavojoties projekta pirmā perioda atskaites iesniegšanas termiņam, klātesošie partneri diskutēja par projekta budžeta izpildes un uzskaites jautājumiem. 

Tāpat jau tradicionāli partneri viens otru informēja par līdzšinējā periodā paveikto. 

Sanāksmes foto skatāmi šeit>> 

Sanāksmes materiāli skatāmi šeit>>

 
UZSĀKTA PROJEKTA "MANA SOCIĀLĀ ATBILDĪBA" ĪSTENOŠANA




2012.gada 23.martā ar Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministriju tika noslēgts līgums par projekta LLIV-322 „Mana sociālā atbildība” (MY SOCIAL RESPONSIBILITY, saīsinātais nosaukums My Response) finansēšanu. (Nr: LV-LT/2.1./LLIV-322/2012/11)
 
Līdz ar to 2012.gada 2.aprīlī uzsākta projekta īstenošana. 
Projekts tiks realizēts 24 mēnešu periodā līdz 2014.gada 1.aprīlim Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam ietvaros ar ERAF līdzfinansējumu.
 
Kopējais projekta budžets EUR 1,137,609.23, Programmas līdzfinansējums 85% jeb EUR 966,967.85 un partneru līdzfinansējums 15% jeb EUR 170,641.38. Infrastruktūras pilnveidei plānoti 60,88% no kopējā budžeta. 
Latvijas partneru finansējuma īpatsvars sastāda EUR 606,636.25, bet Lietuvas partneru –EUR 530,973.98.

Projektā līdzdarbosies 13 partneri.
Latvijas pusi pārstāvēs 8 partneri - Kurzemes Plānošanas reģions (kā vadošais partneris), Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde „Ventspils pilsētas domes Sociālais dienests”, Liepājas pilsētas dome,Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests”,  Dundagas novada dome, Nīcas novada dome, Skrundas novada dome (pašvaldība)un Saldus novada pašvaldība. Savukārt Lietuvas pusē darbosies 5 partneri –Šauļu reģiona attīstības aģentūra, NVO „Izglītības projekti”, Jonišķu "Saules" pamatskola, Klaipēdas pilsētas sociālā atbalsta centrs un Klaipēdas pilsētas pašvaldības administrācija.

Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un invalīdu integrācijas sabiedrībā veicināšanu.

Lai novērstu invalīdu diskrimināciju un veicinātu vienlīdzīgu attieksmi pret tiem un uzlabotu invalīdu sociālo integrāciju, projektā plānotas specifiskas aktivitātes, kas palīdzēs veidot kā dzīvošanai (tostarp integrācijai) pievilcīgu vidi, tā ilgtspējīgu sabiedrību.

Projektā iekļautas pētniecības, izglītojošas, vidi pielāgojošas, jaunus sociālos pakalpojumus attīstošas, pieredzes apmaiņas, informāciju izplatošas un vienlaicīgi esošo pakalpojumu kvalitāti un pieejamību paaugstinošas aktivitātes .

Projektā tiks ieviestas 4 darba pakas:

WP1 - Projekta vadība un koordinācija
WP2 - Vienoti sociālie pakalpojumi
WP3 - Universālais Dizains
WP4 - Informācija un publicitāte

Projekta ietvaros tiks nodrošināta projekta vadība un uzraudzība, veikts pētījums par pieejamību, organizētas apmācības par darbu ar invalīdiem un tiem līdzvērtīgām specifiskām klientu grupām, izveidoti un pilotēti 2 jauni sociālie pakalpojumi (pavadonis-asistents un īslaicīgas uzturēšanās pakalpojums), izveidota datu bāze par sociāliem pakalpojumiem, organizētas apmācības (seminārs un konsultācijas) par invalīdu integrācijas nodrošināšanu ar universālā dizaina (UD) principu palīdzību, veidota dzīvošanai pievilcīga vide- pielāgojumi vidē (telpās, teritorijā), organizēts pieredzes apmaiņas pasākums labās prakses izplatīšanai par UD principu ieviešanu, nodrošināta plašākai auditorijai informācija par UD un integrācijas savstarpējo saistību ar labās prakses piemēriem (informācija partneru mājas lapās, jauna sadaļa 1 LV un 1 LT web lapā, forums, informatīvie raksti, videorullītis, informācija interneta vietnēs, mobilā izstāde, informācijas kampaņa pašvaldībās) un izpildītas publicitātes prasības, organizēta noslēguma konference.
 
2012.gada 16.aprīlī Kuldīgā notiks Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros realizētā projekta LLIV-322 „MANA SOCIĀLĀ ATBILDĪBA” apvienotā Darba grupas un Uzraudzības grupas sanāksme, kurā visi partneri vienosies par aktivitātēm pirmajam projekta periodam.
 
Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā īstenotais projekts "Mana sociālā atbildība", tiešā veidā veicinās vides pieejamības uzlabošanos, izglītos sabiedrību par Universālo dizainu un tiks veikti pielāgojumi Kurzemes reģiona pašvaldībās, lai pēc iespējas veicinātu sociālo integrāciju.