Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Jūnijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
"Transporta un ostu komunikāciju sistēmu attīstība"
testa kontents
NOSLĒGUSIES PROJEKTA "TRANSPORTA UN OSTU KOMUNIKĀCIJU SISTĒMU ATTĪSTĪBA" REALIZĀCIJA 
 



2011.gada 27.decembrī Liepājā notika projekta LLIII-180 „Transporta un ostu komunikāciju sistēmu  attīstība” (TransPort) noslēguma konference, kuras gaitā tika apkopoti projekta rezultāti un  sniegtas ekspertu prezentācijas par veiktajiem darbiem komunikāciju sistēmu pilnveidošanas darbiem Liepājas, Ventspils un Klaipēdas ostās, kā arī par veikto pētījumu sabiedriskā transporta sistēmas attīstības jomā partneru reģionos Latvijā un Lietuvā. Konferences gaitā norisinājās arī partneru diskusija, kurā tika atzīmēts projekta rezultātu nozīmīgums un to ilgtspēja.


Minēto projektu Kurzemes plānošanas reģiona administrācija uzsāka realizēt 2010.gada nogalē Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros.


Projektā kā partneri iesaistījās arī  Zemgales Plānošanas reģions, Latgales plānošanas reģions, Saldus novada dome, Liepājas osta, Ventspils brīvosta, kā arī Lietuvas partneri – Šauļai reģiona attīstības aģentūra, Mažeiķiai pašvaldība un Klaipēdas osta.


Projekta galvenais mērķis bija veicināt Latvijas –Lietuvas pierobežas reģionu sociāli – ekonomisko attīstību.


Lai to sasniegtu, darbs noritēja divos virzienos – pirmais virziens  bija attīstīt ostu infrastruktūru partneru reģionos un konkrēti – uzstādot ostas vārtu kontroles sistēmu (PGCS) Liepājas ostā un pilnveidojot jau esošu sistēmu Klaipēdas ostā, kā aŗī pilnveidojot informācijas sistēmu datu apmaiņai starp ostas uzņēmumiem un valsts iestādēm (KIPIS).


Savukārt Ventspils brīvostā tika veikta navigācijas līdzekļu modernizācija, ieviešot automātiskās identifikācijas sistēmas (AIS). Otrais virziens ir sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes un to pieejamības uzlabošana.


Projekta ietvaros tika veikts komplekss pētījums, kurš aptvēra partneru reģionus gan Latvijā, gan Lietuvas pusē. Pētījuma Latvijas puses sadaļas izskrādāja SIA ,,AC konsultācijas‘‘, bet Lietuvas puses sadaļas – LTD “Darnaus vystymosi institutas”.


Projektā plānotās aktivitātes ir ieviestas plānotajā projekta norises laikā un iekļaujoties plānotajā finansējuma apjomā.



Konferences gaitā sniegtās prezentācija ir pieejamas: http://failiem.lv/u/hqajmbe
 

Ar pētījuma (“Sabiedriskā transporta sisitēmas attīstība latvijas – Lietuvas pierobežas reģionos”) integrētā gala ziņojuma kopsavilkumu, kas izstrādāts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Transporta un ostu komunikācija” (LLIII – 180) ietvaros, var iepazīties
šeit (pdf)>>


 

PIEREDZES APMAIŅAS VIZĪTE PROJEKTA "TRANSPORTA UN OSTU KOMUNIKĀCIJU SISTĒMAS ATTĪSTĪBA"IETVAROS
ĀCIJA

 



2011.gada novembra nogalē Kurzemes plānošanas reģionu pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja Latgales plānošanas reģiona administrācijas un  novadu pašvaldību speciālisti, kuri ir atbildīgi par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu reģionālajā autobusu maršrutu tīklā.


Latgales reģiona speciālisti ieradās Liepājā, lai tiktos ar kolēģiem no Kurzemes plānošanas reģiona, dalītos pieredzē un diskutētu par aktuālākajiem jautājumiem, kas saistīti ar sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu mūsu reģionos.


Šī vizīte tika organizēta Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta LLIII-180 „Transporta un ostu komunikāciju sistēmu attīstība” (Trans-Port) ietvaros, kurā kā partneri no Latvijas puses ir iesaistījušies Kurzemes plānošanas reģions, Zemgales Plānošanas reģions, Latgales plānošanas reģions, Saldus novada dome, Liepājas SEZ, Ventspils brīvosta, kā arī Lietuvas partneri – Šauļu reģiona attīstības aģentūra, Mažeiķu pašvaldība un Klaipēdas osta.


Projekta aktivitātes Nr.3 ,,Pētījuma „Sabiedriskā transporta sistēmas attīstība Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionos” izstrāde‘‘ ietvaros tika veikta situācijas analīze sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanas jomā projekta partneru reģionos un sagatavoti priekšlikumi šī pakalpojuma efektivitātes paaugstināšanai un tā kvalitātes uzlabošanai.


Minētā pētījuma rezultātu izvērtēšana un speciālistu diskusijas, meklējot optimālos risinājumus sabiedriskā transporta funkcijas nodrošināšanas turpmākajai pilnveidei bija būtiskākais temats šīs pieredzes apmaiņas ietvaros.


Bez tam Latgales plānošanas regiona sabiedriskā transporta speciālistiem bija arī iespēja tikties ar Valsts SIA ,,Autotransporta direkcija’’ Kurzemes reģionālās nodaļas pārstāvjiem, kā arī apmeklēt rekonstruēto Liepājas autoostu.

TURPINĀS PROJEKTA "TRANSPORTA UN OSTU KOMUUNIKĀCIJU SISTĒMU ATTĪSTĪBA" REALIZĀCIJA
 

 


2011.gada Jelgavā notika Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros realizētā projekta  LLIII-180 „Transporta un ostu komunikāciju sistēmu  attīstība” (Trans-Port), kurš ir uzsācies 2010.gada oktobrī, kārtējā  Vadības komitejas un projekta ieviešanas vienības apvienotā sanāksme.


Sanāksmē piedalījās projekta vadošā partnera – Kurzemes Plānošanas reģiona, 6 projekta partneru – Zemgales Plānošanas reģiona, Latgales plānošanas reģiona, Saldus novada domes, Klaipēdas ostas, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas un Ventspils brīvostas pārstāvji, kā arī eksperti no kompānijas SIA ,,AC konsultācijas’’.


Sanāksmes gaitā vadības komitejas dalībnieki tika iepazīstināti ar esošo situāciju projekta ieviešanas gaitā, bet strādājot darba grupās, projekta ieviešanas vienības speciālisti kopā ar ekspertiem sprieda par nākamajiem soļiem projekta aktivitāšu sekmīgai realizācijai.


Lai realizētu projekta ietvaros plānoto ostu komunikācijas sistēmu modernizāciju un pilnveidošanu, kas paredz divu Kurzemes reģiona  lielāko ostu – Liepājas un Ventspils, kā arī Klaipēdas ostas komunikāciju sistēmu attīstību,  pašreiz noris publiskā iepirkuma process ostas vārtu kontroles sistēmas (PGCS) ieviešanai Liepājas ostā.


Savukārt Klaipēdas ostā iepirkuma process ir noslēdzies un notiek ostas vārtu kontroles sistēmas (PGCS) modernizācija, turklāt Klaipēdas ostā tiek arī pilnveidotas informācijas sistēmas datu apmaiņai starp ostas uzņēmumiem un valsts iestādēm (KIPIS). Lai Ventspils ostā tiktu veikta navigācijas līdzekļu modernizācija, ieviešot automātiskās identifikācijas sistēmas (AIS), pēc konkursa noslēgšanās ir parakstīts līgums ar tā uzvarētāju par AIS sistēmas piegādi un uzstādīšanu, ir veikts avansa maksājums.


Projekta Vadības komitejas dalībnieki tika informēti, ka tika noorganizēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Barselonas ostu, kā rezultātā no š.g. 30.maija līdz 01.jūnijam Ventspils, Liepājas un Klaipēdas ostas pārstāvji atradās komandējumā Spānijā. Vizītes laikā tika saņemti Barselonas ostas speciālistu viedokļi un ieteikumi, kā arī iegūta lietderīga informācija kuģu automātiskās identifikācijas sistēmas (AIS) un ostas vārtu kontroles sistēmu (PGCS) efektīvā ekspluatācijā.


Otras nozīmīgākās projekta darba pakas ietvaros ir noslēdzies iepirkuma process un uzsākts pētījums par sabiedriskā transporta sistēmas attīstības un optimizēšanas iespējām projekta partneru reģionos.


Atsevišķas pētījuma sadaļas tiek veiktas atbilstoši katra iesaistītā partnera vajadzībām un finālā tiks konsolidētas vienā kopējā pētījumā, kas Latvijas pusē ietvers Kurzemes, Zemgales un Latgales reģionu pierobežas teritorijas, kā arī Šauļu reģionu un Mažeiķu rajonu Lietuvas pusē.


Darba gaitā tiks izzinātas arī pārrobežu sabiedriskā transporta vajadzības un turpmākās attīstības iespējas.


Lai iegūtu sistēmisku un objektīvu pārskatu un veiktu  izvērtējumu par esošajiem sabiedriskā transporta pārvadājumiem, it īpaši attiecībā uz starpreģionālo un pārrobežu satiksmi, ir uzsākta datu apkopošana turpmākai analīzei, kura sniegs priekšstatu par pasažieru plūsmām, to intensitāti Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionos. Balstoties uz esošo sistēmu izvērtējumu, tiek noteikti iespējamie attīstības virzieni un sagatavotas rekomendācijas optimālai sistēmu sasaistei, ņemot vērā Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionu sociāli ekonomisos, demogrāfiskos, administratīvi teritoriālos, u.c. attīstības faktorus. Pētījuma Latvijas puses sadaļas izskrādā SIA ,,AC konsultācijas‘‘, bet Lietuvas puses sadaļas – LTD “Darnaus vystymosi institutas”.


Ņemot vērā projekta partnera- Saldus novada pašvaldības, kā arī Lietuvas puses partneru ieinteresētību, tika veikts iepirkums, kura rezultātā ir noteikts, ka  Saldus autobusu parks, sadarbojoties ar ekspertiem no SIA ,,AC konsultācijas’’, veiks priekšizpēti un  sagatavots tehniski ekonomisko pamatojumu sabiedriskā transporta maršrutam „Mazeikiai – Saldus – Rīga (Rīgas lidosta)”.


Kopējais projekta budžets EUR 763’466,67 t.sk. infrastruktūras izveidei 60% no kopējā budžeta.


Plānotais projekta ieviešanas termiņš ir  2011.gada decembris.

NOSLĒDZIES IEPIRKUMS PAR TIESĪBĀM VEIKT PĒTĪJUMA "SABEDRSIKĀ TRANSPORTA SISTĒMAS ATTĪSTĪBA LATVIJAS - LIETUVAS PIEROBEŽAS REĢIONOS" 3.SADAĻU IZSTRĀDI
 

Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam I Prioritātes  2.atbalsta virziena „Pierobežas reģionu iekšējās un ārējās pieejamības uzlabošana” projekta Nr. LLIII-180 „Transporta un ostu komunikāciju sistēmu  attīstība” ietvaros ir noslēdzies iepirkuma (ID Nr. KPR 2011/2 LLIII-180)  process par tiesībām veikt pētījuma „Sabiedriskā transporta sistēmas attīstība Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionos” Latvijas sadaļas  izstrādi.


Par uzvarētāju konkursā par tiesībām veikt pētījuma  sadaļas “Sabiedriskā transporta sistēmas izpēte un priekšlikumi tās attīstībai Kurzmes plānošanas reģionā” , “Sabiedriskā transporta sistēmas izpēte un priekšlikumi tās attīstībai Latgales plānošanas reģionā” un  “Sabiedriskā transporta sistēmas izpēte un priekšlikumi tās attīstībai Zemgales plānošanas reģionā.”  Ir kļuvis SIA “AC konsultācijas”.


Pašreiz notiek līgumu slēgšanas process  ar uzvarētāju un tiek plānots, ka pētījuma minētās sadaļas tiks noslēgtas 2011.gada 4. ceturksnī.

 
UZSĀCIES PROJEKTS "TRANSPORTA UN OSTU KOMUNIKĀCIJU SISTĒMU ATTĪSTĪBA

 

 

2010.gada 26.oktobrī Saldus novada pašvaldībā notika Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros realizētā projekta  LLIII-180 „Transporta un ostu komunikāciju sistēmu  attīstība” (Trans-Port) uzsākšanas (Kick-off) sanāksme, ko var uzskatīt par projekta faktisko uzsākšanās brīdi.


Sanāksmē piedalījās vadošā partnera – Kurzemes Plānošanas reģiona un 8 projekta partneru – Zemgales Plānošanas reģiona, Latgales plānošanas reģiona, Saldus novada domes, Mazeikiai rajona pašvaldības, Šauļai reģiona attīstības aģentūras, Klaipēdas ostas, Liepājas ostas un Ventspils brīvostas pārstāvji.


Sanāksmes gaitā tika izveidota projekta Vadības komiteja un projekta ieviešanas vienība un nominēti partneru pārstāvji šajās projekta struktūrvienībās.


Tika arī pieņemts lēmums par nākamo apvienoto projekta vadības komitejas un ieviešanas vienības sanāksmi , kas paredzēta 2010.gada 2.decembrī Klaipēdā.


Projekta ietvaros tiks veikta ostu komunikācijas sistēmu modernizācija un pilnveidošana, kas paredz divu Kurzemes reģiona  lielāko ostu – Liepājas un Ventspils, kā arī Klaipedas ostas komunikāciju sistēmu attīstību.


Projekta realizācijas gaitā Ostas vārtu kontroles sistēma (PGCS) tiks ieviesta Liepājas ostā  un pilnveidota Klaipēdas ostā, bet Ventspils ostā tiks veika navigācijas līdzekļu modernizācija, ieviešot automātiskās identifikācijas sistēmas (AIS). Klaipedas ostā tiks arī pilnveidotas informācijas sistēmas datu apmaiņai starp ostas uzņēmumiem un valsts iestādēm (KIPIS).


Projekta ietvaros tiks veikts pētījums par sabiedriskā transporta pieejamību un optimizēšanas iespējām.


Darba gaitā tiks izzinātas pārrobežu sabiedriskā transporta vajadzības un turpmākās attīstības iespējas.


Lai iegūtu sistēmisku un objektīvu pārskatu un izvērtējumu par esošo sabiedriskā transporta pārvadājumiem, it īpaši attiecībā uz starpreģionālo un pārrobežu satiksmi, tiks pētīti un analizēti dati par pasažieru plūsmām, to intensitāti Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionos.

Balstoties uz esošo sistēmu izvērtējumu tiks noteikti iespējamie attīstības virzieni un sniegtas rekomendācijas optimālai sistēmu sasaistei, ņemot vērā Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionu sociāli ekonomiskās, demogrāfiskās, administratīvi teritoriālās, u.c. attīstības faktorus. Balstoties uz pasažieru plūsmu intensitāti tiks izstrādāts tehniski ekonomiskais pamatojums sabiedriskā transporta maršrutam „Mazeikiai – Saldus – Rīga (Rīgas lidosta)”.


Kopējais projekta budžets EUR 763’491, t.sk. infrastruktūras izveidei EUR 460’100 jeb 60% no kopējā budžeta.


Plānotais projekta ieviešanas ilgums ir 15 mēneši – 2010.gada oktobris līdz 2011.gada decembris.

 
NOSLĒGTS LĪGUMS PAR PROJEKTA "TRANSPORTA UN OSTU KOMUNIKĀCIJU SISTĒMU ATTĪSTĪBA" FINANSĒŠANU

30. septembrī Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijā tika noslēgts līgums par projekta „Transporta un ostu komunikāciju sistēmuattīstība” (Trans-Port) finansēšanu.


Līdz ar to darbs pie projekta realizācijas var sākties.


Projekts tiks realizēts ERAF līdzfinansējumu Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam I Prioritātes 2.atbalsta virziena „Pierobežas reģionu iekšējās un ārējās pieejamības uzlabošana” ietvaros.


Kopējais projekta budžets EUR 763’491, t.sk. infrastruktūras izveidei EUR 460’100 jeb 60% no kopējā budžeta. Latvijas partneru finansējuma īpatsvars sastāda 56% jeb EUR 428’827, bet Lietuvas partneru – 44% jeb EUR 334’664.


Programmas līdzfinansējums 85% jeb EUR 648’972 ,- partneru līdzfinansējums 15% jeb EUR 114’519,


Projekta partneri no Latvijas puses ir Kurzemes Plānošanas reģions (vadošais partneris), Zemgales Plānošanas reģions, Latgales plānošanas reģions, Saldus novada dome, Liepājas osta, Ventspils brīvosta. Projekta partneri no Lietuvas puses – Siauliai reģiona attīstības aģentūra, Mažeikiai pašvaldība un Klaipēdas osta.


Projekta mērķis ir veicināt Latvijas –Lietuvas pierobežas reģionu sociāli ekonomisko attīstību, attīstīt pārrobežu transporta infrastruktūru, ieviešot jaunus loģistikas risinājumus kravu pārvadājumos un uzlabojot sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitāti un to pieejamību.


Projekta ietvaros tiks veikta ostu komunikācijas sistēmu uzlabošana, kas paredz divu Kurzemes reģiona  lielāko ostu – Liepājas un Ventspils un Klaipēdas ostas komunikāciju sistēmu attīstību.


Projekta realizācijas gaitā Ostas vārtu kontroles sistēma tiks pilnveidota Klaipēdas ostā un ieviesta Liepājas ostā, bet Ventspils ostā tiks veikta navigācijas līdzekļu modernizācija, ieviešot automātiskās identifikācijas sistēmas. Klaipēdas ostā tiks pilnveidotas   informācijas sistēmas datu apmaiņai starp ostas uzņēmumiem un valsts iestādēm (KIPIS).


Svarīga projekta aktivitāte būs pētījums par sabiedriskā transporta pieejamību un optimizēšanas iespējām.


Darba gaitā tiks izzinātas pārrobežu sabiedriskā transporta vajadzības un turpmākās attīstības iespējas.


Lai iegūtu sistēmisku un objektīvu pārskatu un izvērtējumu par esošo sabiedriskā transporta pārvadājumiem, it īpaši attiecībā uz starpreģionālo un pārrobežu satiksmi, tiks pētīti un analizēti dati par pasažieru plūsmām, to intensitāti, kā arī tiks veikta sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju aptauja un anketēšana pasažieru vajadzību izzināšanai Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionos.


Balstoties uz esošo sistēmu izvērtējumu tiks noteikti iespējamie attīstības virzieni un sniegtas rekomendācijas optimālai sistēmu sasaistei, ņemot vērā Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionu sociāli ekonomiskās, demogrāfiskās, administratīvi teritoriālās, u.c. attīstības faktorus.


Balstoties uz pasažieru plūsmu intensitāti tiks izstrādāts tehniski ekonomiskais pamatojums sabiedriskā transporta maršrutam „Mažeikiai – Saldus – Rīga (Rīgas lidosta)”.


Projektu plānots realizēt no šā gada oktobra līdz 2011 gada decembrim.