Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Jūnijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
,,Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai’’
PROJEKTA LLV - 393 E-UTILITIES NOSLĒGUMA KONFERENCE


2015.gada 18.februārī Saldū notika Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas  2007-2013 gadam  projekta LLV-393 ,,Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai’’  (E-utilities) noslēguma konference.  Konferences mērķis bija sniegt informāciju par projekta gaitā sasniegtajiem rezultātiem, kā arī diskutēt par iespējām, ko sniedz informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pielietošana pašvaldību komunālo pakalpojumu nodrošināšanā, kā arī par perspektīvām, kas saistītas ar Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 gadam uzsākšanos. Konferences gaitā tās dalībnieki tika iepazīstināti gan ar konferences namatēvu – Saldus novada informāciju par novada attīstību, gan ar  Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas iepriekšējā perioda sasniegumiem un jaunā perioda perspektīvām, bet konferences turpinājumā tika prezentēti projekta E-utilities gaitā gūtie rezultāti un apspriesti ar šo rezultātu turpmāko izmantošanu saistītie tehniskie un ekonomiskie jautājumi. Konferences noslēgumā tās dalībnieki dabā iepazinās ar vienu no objektiem – Saldus mākslas skolu, kurā projekta partneris SIA ,,Saldus komunālserviss’’ projekta gaitā uzstādīja attālinātās nolasīšanas skaitītājus ūdens un siltuma apgādes sistēmās. Konferences noslēgumā vairāki partneri vienojās, ka ir lietderīgi izvērtēt iespēju līdzīga projekta turpināšanai jaunajā programmēšanas periodā, identificējot tās pašvaldību pakalpojumu sfēras, kuru kvalitāti arī būtu iespējams uzlabot, izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumus.  

Projekta E-utilities mērķis bija nodrošināt tādus pašvaldību komunālo pakalpojumu tehniskos risinājumus, kas uzlabotu to kvalitāti un efektivitāti, izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas un radītu jaunus elektroniskos pakalpojumus patērētājiem.

Projekta realizācijas gaitā 11 Kurzemes un Zemgales plānošanas reģionu pašvaldībās tika ieviesta uz mūsdienu tehnoloģijām balstīta komunālo pakalpojumu (ūdens apgādes un siltumapgādes) uzskaites un norēķinu sistēma, kas turpmāk ievērojami atvieglos un uzlabos sadarbību un komunikāciju starp publisko pakalpojumu sniedzējiem un to klientiem - pašvaldību iedzīvotājiem. Šāda komunālo pakalpojumu tehnoloģiskā risinājuma pielietošana ļauj paplašināt minēto sistēmu, pievienojot tai jaunas attālinātās datu nolasīšanas iekārtas. Bez tam šādas progresīvas sistēmas attīstība sekmēs turpmāku tās ieviešanu arī citās reģiona pašvaldībās. Projekta Lietuvas puses partneri projekta gaitā izstrādāja metodoloģiju un vadlīniju dokumentus pašvaldību palakojumu kvalitātes uzlabošanai, veica projekta partneru, kā arī plaša loka pārējo pašvaldību speciālistu apmācību, Akmenes rajona  pašvaldībā tika izstrādāts „viedās” ielu apgaismojuma sistēmas tehniskais projekts, lai perspektīvā modernizētu ielu apgaismes sistēmu visā rajona teritorijā. Bez tam projekta gaitā tika noorganizētas trīs pārrobežu pieredzes apmaiņas vizītes un darba grupu sanāksmes, kurā projekta partneri varēja dalīties pieredzē un apmainīties ar aktuālo informāciju komunālo pakalpojumu sniegšanas jomā. Projekta partneru organizēto individuālo un komplekso apmācību gaitā pašvaldību, pašvaldības komunālo pakalpojumu uzņēmumu darbinieki tika apmācīti uzstādīto attālinātās datu nolasīšanas iekārtu apkalpošanā un infrastruktūras uzturēšanā.


Projektā E-utilities piedalās sekojoši partneri:

Ø  projekta partneri Latvijā:
·   Vadošais partneris ir Kurzemes plānošanas reģions,
·   Saldus novada pašvaldības komunālais uzņēmums,,Saldus komunālserviss’’,
·   Ventspils pilsētas komunālie uzņēmumi ,,ŪDEKA’’,
·   ,,Ventspils siltums’’,
·   Liepājas pilsētas dome,
·  Zemgales plānošanas reģions
·  Jēkabpils pilsētas dome,
·  Iecavas novads,
·  Jēkabpils novads,
·  Kokneses novads,
·  Pļaviņu novads,
·  Rundāles novads,
·  Viesītes novads,  

Ø  Lietuvas partneri:
·  Akmenes rajona pašvaldība,
·  Šauļu reģionālā attīstības aģentūra,
·  Kauņas Tehniskā Universitāte.

Projekta termiņš ir 12 mēneši – tas uzsākās  2014.gada 1.martā un ilgst līdz 2015.gada 28.februārim.

Prezentācijas no konferences skatīt ŠEIT>>
RADIO INTERVIJA  - AR BEZVADU TEHNOLOĢIJĀM VAIRĀKĀS PAŠVALDĪBĀS ŪDENS SKAITĪTĀJU RĀDĪJUMUS NOLASĪS ATTĀLINĀTI


Latvijas pašvaldības turpina ieviest bezvadu tehnoloģijas, lai varētu nolasīt ūdens skaitītāju rādījumus attālināti. Pašlaik noslēdzas viens no Pārrobežu sadarbības projektiem, kuru vada Kurzemes plānošanas reģions. Projektā „e-utilities” iesaistītas vairākas pašvaldības no Kurzemes, Zemgales un Lietuvas.

Saldus mūzikas un mākslas skola ir viena no vietām pilsētā, kur uzstādītas bezvadu tehnoloģijas. SIA ”Saldus komunālserviss” ražošanas direktors Jānis Blūms stāsta par paveikto: „Šeit var redzēt, kur ir bijis esošais skaitītājs, un skaitītājam virsū tiek uzlikta uzlika, kas nolasa skaitītāja rādījumus. Vēl 25 punktos pilsētā ir uzstādīti arī spiediena devēji - maza iekārta, kas nolasa spiedienu pilsētas ūdensvadu tīklā."

Turpat netālu skaitītāja telpā izvietota arī iekārta, kas noraida nolasītos datus uz serveri. „Pēc tam, pie datora sēžot, jau ir redzams gan skaitītāja rādījums, gan arī spiediens katrā vietā, kur ir uzstādīti šie spiediena devēji," stāsta Blūms.

Mūsdienīgā sistēma, kas ļauj nolasīt ūdens skaitītājus no attāluma, Latvijā tiek ieviesta tikai pēdējo gadu laikā. Saldū projekta ietvaros aprīkoti 160 skaitītāji gan daudzdzīvokļu mājās, gan pašvaldības iestādēs. „Šie skaitītāji ir uzstādīti mājas ievadskaitītājam, bet tā kā ir šis raidītājs, kas uztver šo ievadskaitītāju, tad pie šī paša raidītāja ir iespējams uzstādīt dzīvokļu skaitītāju attālināto nolasīšanas sistēmu. Tas jau kopā ar māju iedzīvotājiem kopā ar mājas apsaimniekotāju par šīs sistēmas ieviešanu," skaidro Blūms.

Jānis Blūms uzskata, ka šādas sistēmas ieviešana ir daudz ērtāka, jo rēķinus varētu sagatavot automātiski: „Ja agrāk visi šie skaitītāji bija jāapstaigā, tad visi šie rādījumi ir iegūstami dažu minūšu laikā. Iepriekš tam bija vajadzīgas vairākas dienas, lai visus šos skaitītājus nolasītu.”

Pārrobežu projektā ir iesaistītas vairākas Kurzemes un Zemgales pašvaldības, ka arī partneri no Lietuvas. Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītājs Edvīns Drigins stāsta, ka projekts tuvojas noslēgumam: "Latvijas pašvaldības, kas bija paredzējušas investīcijas šiem mērķiem, šo komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, visu, kas paredzēts plānā, ir iegādājušās un uzstādījušas. Sistēmas jau darbojas.” 

Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītājs Edvīns Drigins kā vienu no priekšrocībām min iespēju šo progresīvo sistēmu pakāpeniski attīstīt pašvaldībās arī pēc šī projekta.

Piemēram, Ventspilī pat iesaistīti divi pakalpojumu sniedzēji - ūdens un siltumapgādes uzņēmumi -, kur uzstādītas attālinātās skaitītāju nolasīšanas sistēmas. Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītājs Edvīns Drigins uzskata, ka pašvaldības, kas iesaistījušās projektā, tagad varēs kalpot par labu piemēru citiem.

Autors: Inga Ozola,
Latvijas Radio korespondente
PROJEKTA E-UTILITIES IETVAROS UZLABOS SKAITĪTĀJU NOLASĪŠANAS PROCESU


Video sižetu skatīties ŠEIT>>

Lietuvas pārrobežu sadarbības programmaS 2007.-2013.gadam projektS „Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai” (E-utilities, projekta Nr. LLV-393).
PROJEKTA E-UTILITIES PIRMĀ VADĪBAS KOMITEJAS SĒDE


2014.gada 6.jūnijā Kurzemes plānošanas reģions kā administrācija kā vadošais partneris, Rīgā organizēja  Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas  2007-2013 gadam  projekta LLV-393 ,,Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai’’  (E-utilities) Vadības komitejas sanāksmi.

Uz vadības komitejas sanāksmi bija ieradušies pārstāvji no Latvijas un Lietuvas pašvaldībām un to komunālās saimniecības uzņēmumiem, kuri šī projekta ietvaros plāno modernizēt virkni komunālo pakalpojumu, pielietojot mūsdienīgus informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) risinājumus, tādejādi un uzlabojot komunālo pakalpojumu sniegšanas kvalitāti. Projekta realizācijas rezultātā Saldus novada, Ventspils un Liepājas, kā arī vairākās Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībās tiks ieviesta uz mūsdienu tehnoloģijām balstīta komunālo pakalpojumu (ūdens apgādes, siltumapgādes un lietus notekūdeņu) uzskaites un vadības sistēma, kas ievērojami atvieglos un uzlabos sadarbību un komunikāciju starp publisko pakalpojumu sniedzējiem un to klientiem - pašvaldību iedzīvotājiem. Šāda komunālo pakalpojumu attīstība sekmēs turpmāk to ieviešanu arī pārējās reģiona pašvaldībās. Kopā tiks uzstādītas ūdens mērījumu attālinātās datu nolasīšanas sistēmas 9 pašvaldībās, siltuma mērījumu attālinātās datu nolasīšanas sistēmas 2 pašvaldībās, notekūdeņu sūkņu staciju vadības un monitoringa sistēma 1 pašvaldībā, un izstrādāts „viedās” ielu apgaismojuma sistēmas tehniskais projekts 1 pašvaldībā. Projekta partneri Latvijā ir Kurzemes plānošanas reģiona administrācija, Saldus novada pašvaldības komunālais uzņēmums,,Saldus komunālserviss’’, Ventspils pilsētas komunālie uzņēmumi ,,ŪDEKA’’ un ,,Ventspils siltums’’, Liepājas pilsētas dome, Jēkabpils pilsētas dome, Iecavas, Jēkabpils, Kokneses, Pļaviņu, Rundāles, Viesītes novadu pašvaldības un to komunālie uzņēmumi, kā arī Zemgales plānošanas reģions un Lietuvas partneri - Akmenes rajona pašvaldība, Šauļu reģionālā attīstības aģentūra un Kauņas Tehniskā Universitāte.

Sanāksmes gaitā projekta partneru pārstāvji informēja Vadības komitejas dalībniekus par aktivitāšu ieviešanas gaitu un pašreiz aktuālajiem pasākumiem projekta ietvaros. Šobrīd lielākā daļa partneru turpina iepirkuma procesu, lai noteiktu iekārtu piegādātājus paredzētajiem  IKT risinājumiem. Tika konstatēts, ka projekta ieviešana virzās bez būtiskām novirzēm no laika grafika.

Sanāksmes otrajā daļā notika projekta ieviesēju darba grupas sanāksme, kur tika diskutēts par konkrētiem, ar projekta praktisko ieviešanu saistītiem jautājumiem – par nepieciešamību dažiem partneriem veikt projekta grozījumus saistībā ar izmaiņām piegādājamo iekārtu specifikācijā, par projekta gaitā plānoto publicitātes materiālu saturu, par apmācību saturu projekta partneru speciālistiem, kā arī tika diskutēts par konkrēto saturu projekta ietvaros paredzētajām divām pieredzes apmaiņas vizītēm, kuru laikā Latvijas partneri viesosies Lietuvā un Lietuvas partneri apmeklēs Latvijas partneru pašvaldības, lai iepazītos ar projekta rezultātiem un to izmantošanu komunālo pakalpojumu sniegšanai.

Tuvākās projekta aktivitātes būs saistītas ar iepirkuma procesu noslēgšanu un iekārtu uzstādīšanas darbiem, kam sekos projekta partneru speciālistu apmācība un virkne publicitātes un informatīvo pasākumu.
 
E-UTILITIES PROJEKTA IEVIEŠANAS GAITA


Turpinās Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas  2007-2013 gadam  projekta LLV-393 ,,Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai’’  (E-utilities) aktivitāšu ieviešana, kuru rezultātā  Saldus novada, Ventspils un Liepājas, kā arī vairākās Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībās tiks ieviesta uz mūsdienu tehnoloģijām balstīta komunālo pakalpojumu (ūdens apgādes, siltumapgādes un lietus notekūdeņu) uzskaites un vadības sistēma. Kopā tiks uzstādītas ūdens mērījumu attālinātās datu nolasīšanas sistēmas deviņās pašvaldībās, siltuma mērījumu attālinātās datu nolasīšanas sistēmas divās pašvaldībās, notekūdeņu sūkņu staciju vadības un monitoringa sistēma vienā pašvaldībā.  Savukārt viens no Lietuvas partneriem – Akmenes rajona pašvaldība plāno izstrādāt tehniskā projekta dokumentāciju ielu apgaismes sistēmas modernizācijai un pārejai uz ,,viedo’’ ielu apgaismes sistēmu. Papildus pašvaldību, pašvaldības komunālo pakalpojumu uzņēmumu darbinieki tiks apmācīti iekārtu apkalpošanā un infrastruktūras uzturēšanā.

Pašreiz ir projekta partneri ir noslēguši iepirkumu procedūras un notiek plānoto iekārtu un aprīkojuma uzstādīšana un tas arī ir tas brīdis, kad projekta partneriem ir iespēja apmainīties ar informāciju un dalīties pieredzē par risinājumu iespējām, saskaroties ar dažādiem jautājumiem jauno iekārtu uzstādīšanas un ekspluatācijas gaitā. Lai sekmētu informācijas un pieredzes apmaiņas procesu, projekta ietvaros tika plānotas un realizētas partneru pieredzes apmaiņas vizītes uz Kauņu, ko organizēja projekta partneri no Kauņas tehniskās universitātes (KTU), kā arī uz Liepāju un Ventspili, ko sadarbībā ar projekta partneriem no Liepājas un Ventspils organizēja projekta vadošais partneris Kurzemes plānošanas reģions.

28.augusta pieredzes apmaiņas vizītes gaitā Kauņas tehniskajā universitātē projekta partneri  tika iepazīstināti ar KTU pieredzi informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pielietošanā speciālistu, tajā skaitā publiskā sektora darbinieku, kvalifikācijas paaugstināšanā un profesionālās izglītības papildināšanā. Praksē tika demonstrētas jaunākās metodes e-apmācības un videokonferenču rīkošanā, kā arī sniegta informācija par iespējām paaugstināt profesionālās iemaņas interneta vidē.

Turpmākajā pieredzes apmaiņas vizītes gaitā projekta partneri apmeklēja Kauņas rajona padomi, kur padomes izpilddirektors un vadošie speciālisti iepazīstināja ar Kauņas rajona padomes pieredzi un sasniegumiem komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanā. Projekta partneri arī apmeklēja pašvaldības ūdenssaimniecības uzņēmumu UAB,,Kauno vandenys’’, kur iepazinās ar IKT tehnoloģiju pielietojumu Kauņas rajona ūdensapgādes sistēmas monitoringā un vadībā.

Vizītes gaitā tika arī organizēta Latvijas un Lietuvas partneru kopēja darba grupa, kurā tika diskutēts par informācijas sniegšanu iedzīvotājiem, kā arī par praktiskiem jautājumiem, kas saistīti ar projekta realizāciju.

11.septembrī sadarbībā ar projekta partneri Nr.5 Liepājas pilsētas domi notika  pieredzes apmaiņas vizīte Liepājā. Pieredzes apmaiņas vizītes gaitā projekta partneri tika iepazīstināti ar Liepājas pilsētas pieredzi komunālo pakalpojumu sniegšanā, uzsvaru liekot uz Liepājā nesen realizēto projektu, kura gaitā tika modernizēta pilsētas ielu apgaismojuma sistēma un ielu satiksmes luksoforu kontroles vadības sistēma.

Ņemot vēra to ka projekta partneri no Akmenes reģiona (Lietuvā) E-utilities projekta ietvaros izstrādā tehnisko dokumentāciju līdzīgai apgaismes sistēmas rekonstrukcijai, pārrobežu darba grupas ietvaros tika diskutēts par dažādiem aspektiem šīs sistēmas darbībā un klātesošajiem bija iespēja pārņemt Liepājnieku pieredzi praktiskos, ar sistēmas uzstādīšanu un turpmāko ekspluatāciju saistītos jautājumos. Tālākajā pieredzes apmaiņas vizītes gaitā klātesošie tika arī iepazīstināti ar Liepājas partneru uzstādīto lietus notekūdeņu kontroles sistēmu un apmeklēja Liepājas ūdens atdzelžošanas staciju, lai dabā iepazītos ar ūdensapgādes kontroles un vadības sistēmu darbību. Lietuvas partneri atzina, ka pieredzes apmaiņas vizīte un praktiski izdiskutētie jautājumi ir bijuši ļoti noderīgi un plāno arī turpmāk uzturēt kontaktus ar Liepājas kolēģiem.

Savukārt 23.septembrī, sadarbībā ar partneri Nr3 Ventspils pašvaldības SIA ,,ŪDEKA’’ tika organizēta pieredzes apmaiņas vizīte Ventspilī.  Vizītes gaitā projekta partneri tika iepazīstināti ar Ventspils komunālās saimniecības uzņēmumu PSIA ,,ŪDEKA’’ un ,,Ventspils siltums’’ pieredzi komunālo pakalpojumu sniegšanā, uzsvaru liekot uz pakalpojumu kvalitātes uzlabojumiem, pateicoties projekta E-utilities gaitā iegādātajam un instalētajam attālinātās datu nolasīšanas aprīkojumam.

Pasākuma dalībnieki – projekta partneru komunālās saimniecības uzņēmumu pārstāvji darba grupā diskutēja par ieguvumiem no IKT risinājumu izmantošanas siltuma un ūdens patēriņa uzskaitē un sistēmu darbības kontrolē, kā arī par praktiska dabas jautājumiem saistībā ar minēto iekārtu uzstādīšanu. Sanāksmes dalībnieki praksē tika iepazīstināti ar ūdens atdzelžošanas kompleksu, notekūdeņu attīrīšanas iekārtām un Ventspils siltuma renovēto katlu māju.

Šīs pieredzes apmaiņas vizītes no projekta partneru puses tika vērtētas kā lietderīgas un sniedza ievērojamu informācijas apjomu, kuru partneri turpmāk varēs izmantot komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai savās pašvaldībās.
IR UZSĀKTS PROJEKTS "E-UTILITIES"

2014.gada 27.martā Kurzemes plānošanas reģiona administrācija kā vadošais partneris, sadarbībā ar projekta partneri Zemgales plānošanas reģionu,  Jelgavā organizēja  Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas  2007-2013 gadam  projekta LLV-393 ,,Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai’’  (E-utilities) uzsākšanas sanāksmi (Kick-off meeting).
 
Projekta partneri sapulcējās uz šo sanāksmi, lai vienotos par projekta vadības organizatoriskajiem jautājumiem, kā arī  saskaņotu par projekta aktivitāšu ieviešanas laika grafiku un izdiskutētu ar projekta realizāciju saistītos praktiskos jautājumus. Daļa no pašvaldībām pārrobežu projektu izstrādē un ieviešanā ir sadarbojušās arī agrāk, tām ir līdzīgs ģeogrāfiskais izvietojums, sociāli-ekonomiskā  situācija un līdz ar to arī kopīgi izaicinājumi tās uzlabošanai.


Sanāksmes gaitā projekta partneriem bija arī iespēja noklausīties Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas  2007-2013 gadam  Apvienotā tehniskā sekretariāta pārstāves Vaidas Pilibaitites prezentāciju par prasībām attiecībā uz projekta ieviešanas metodiku, kā arī  uzdot ar to saistītus  jautājumus.

Tiek plānots, kaprojekta realizācijas rezultātā Saldus novada, Ventspils un Liepājas, kā arī vairākās Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībās tiks ieviesta uz mūsdienu tehnoloģijām balstīta komunālo pakalpojumu (ūdens apgādes, siltumapgādes un lietus notekūdeņu) uzskaites un vadības sistēma, kas ievērojami atvieglos un uzlabos sadarbību un komunikāciju starp publisko pakalpojumu sniedzējiem un to klientiem - pašvaldību iedzīvotājiem. Šāda komunālo pakalpojumu attīstība sekmēs turpmāk to ieviešanu arī pārējās reģiona pašvaldībās. Kopā tiks uzstādītas ūdens mērījumu attālinātās datu nolasīšanas sistēmas deviņās pašvaldībās, siltuma mērījumu attālinātās datu nolasīšanas sistēmas divās pašvaldībās, notekūdeņu sūkņu staciju vadības un monitoringa sistēma vienā pašvaldībā, un izstrādāts „viedās” ielu apgaismojuma sistēmas tehniskais projekts vienā pašvaldībā. Papildus pašvaldību, pašvaldības komunālo pakalpojumu uzņēmumu darbinieki tiks apmācīti iekārtu apkalpošanā un infrastruktūras uzturēšanā.  Savukārt viens no Lietuvas partneriem – Akmenes rajona pašvaldība plāno izstrādāt tehniskā projekta dokumentāciju ielu apgaismes sistēmas modernizācijai un pārejai uz ,,viedo’’ ielu apgaismes sistēmu.

Bez Kurzemes plānošanas reģiona, projekta partneri Latvijā vēl ir Saldus novada pašvaldības komunālais uzņēmums,,Saldus komunālserviss’’, Ventspils pilsētas komunālie uzņēmumi ,,ŪDEKA’’ un ,,Ventspils siltums’’, Liepājas pilsētas dome, Jēkabpils pilsētas dome, Iecavas, Jēkabpils, Kokneses, Pļaviņu, Rundāles, Viesītes novadu pašvaldības un to komunālie uzņēmumi, kā arī Zemgales plānošanas reģions un Lietuvas partneri - Akmenes rajona pašvaldība, Šauļu reģionālā attīstības aģentūra un Kauņas Tehniskā Universitāte.

Projekta kopējais budžets ir 405 716,30 EUR, no kuriem 344 858,86 EUR ir ES līdzfinansējums.
Projekta ieviešana ilgs līdz 2015.gada februārim.
PARAKSTĪTS SUBSĪDIJU LĪGUMS PAR PROJEKTA "INFORMĀCIJAS UN KOMUNIKĀCIJU TEHNOLOĢIJU IZMANTOŠANA KOMUNĀLO PAKALPOJUMU KVALITĀTES UZLABOŠANAI"  IEVIEŠANU
 


2014.gada 5.martā starp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju kā Vadošo iestādi un Kurzemes plānošanas reģiona administrāciju tika parakstīts Subsīdiju līgums  par Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas  2007-2013 gadam  projekta LLV-393 ,,Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai’’  (E-utilities) ieviešanu.
 
Projekta vispārējais mērķis ir nodrošināt tādus pašvaldību komunālo pakalpojumu tehniskos risinājumus, kas uzlabotu to kvalitāti un efektivitāti, izmantotu IKT un radītu jaunus elektroniskos pakalpojumus patērētājiem.

Projekta realizācijas rezultātā vairākās Kurzemes un Zemgales plānošanas reģionu pašvaldībās tiks ieviesta uz mūsdienu tehnoloģijām balstīta komunālo pakalpojumu (ūdens apgādes un siltumapgādes) uzskaites un norēķinu sistēma, kas ievērojami atvieglos un uzlabos sadarbību un komunikāciju starp publisko pakalpojumu sniedzējiem un to klientiem - pašvaldību iedzīvotājiem. Šāda komunālo pakalpojumu attīstība sekmēs turpmāk to ieviešanu arī pārējās reģiona pašvaldībās. Kopā tiks uzstādītas ūdens mērījumu attālinātās datu nolasīšanas sistēmas deviņās pašvaldībās, siltuma mērījumu attālinātās datu nolasīšanas sistēmas divās pašvaldībās, notekūdeņu sūkņu staciju vadības un monitoringa sistēma vienā pašvaldībā, un izstrādāts „viedās” ielu apgaismojuma sistēmas tehniskais projekts vienā pašvaldībā. Papildus pašvaldību, pašvaldības komunālo pakalpojumu uzņēmumu darbinieki tiks apmācīti iekārtu apkalpošanā un infrastruktūras uzturēšanā.

Projekta vadošais partneris ir Kurzemes plānošanas reģions, projekta partneri Latvijā ir Saldus novada pašvaldības komunālais uzņēmums,,Saldus komunālserviss’’, Ventspils pilsētas komunālie uzņēmumi ,,ŪDEKA’’ un ,,Ventspils siltums’’, Liepājas pilsētas dome, Jēkabpils pilsētas dome, Iecavas, Jēkabpils, Kokneses, Pļaviņu, Rundāles, Viesītes novadu pašvaldības un to komunālie uzņēmumi, kā arī Zemgales plānošanas reģions un Lietuvas partneri - Akmenes rajona pašvaldība, Šauļu reģionālā attīstības aģentūra un Kauņas Tehniskā Universitāte.

Projekta uzsākšanas sanāksme tiek plānota 2014.gada 27.martā, kad projekta partneri sapulcēsies, lai izdiskutētu ar projekta aktivitāšu ieviešanu saistītos praktiskos jautājumus. Daļa no pašvaldībām pārrobežu projektu izstrādē un ieviešanā ir sadarbojušās arī agrāk, tām ir līdzīgs ģeogrāfiskais izvietojums, sociāli-ekonomiskā  situācija un līdz ar to arī kopīgi izaicinājumi tās uzlabošanai.