Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Maijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2013-01-07
KURZEMĒ NOSLĒDZ APMĀCĪBAS PAR UNIVERSĀLĀ DIZAINA PRINCIPIEM

 


Līdz 2013.gada aprīlim Kurzemes Plānošanas reģions noslēgs apmācību ciklu par universālā dizaina principiem par ikvienam pieejamākas un saprotamākas vides veidošanu.

Līdz šim semināri jau noritējuši  Skrundā, Bernātos, Ziru pagastā un Rojā. Tuvākais seminārs 30.-31.janvārī un 7.februārī Īvandes muižā. Noslēdzošais seminārs plānots martā vai aprīlī. 


Kurzemes Plānošanas reģions mudina izmantot iespēju bezmaksas semināru apmeklēšanai, galvenokārt dalībai pieteikties aicinot Kurzemes reģiona izglītības iestāžu, pašvaldību (īpaši teritorijas plānošanas, būvvaldes u.tml.), medicīnas iestāžu, nevalstisko organizāciju un sociālās nozares iestāžu pārstāvjus, tai skaitā sociālās aprūpes centru,  bērnu sociālās aprūpes centru, sociālo dienestu un citu sociālo pakalpojumu sniedzēju darbiniekus.

Universālā dizaina pieeja Latvijā ir jauna un maz zināma. Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams pēc iespējas plašākai sabiedrībai bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām. 

Semināra laikā Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” lektori iepazīstinās ar universāla dizaina idejas rašanos, stāstīs par konkrētiem kritērijiem un mērījumiem vides pieejamības nodrošināšanai, kā arī ar praktiskiem piemēriem rādīs, kā universālā dizaina ideja tiek īstenota dzīvē un kā var izvērtēt, kas un cik daudz ir jāpilnveido iestādē.

Seminārā dalībnieki arī praktiski pielietos apgūto, jo dalībnieki patstāvīgi izvērtēs izvēlēto iestāžu atbilstību universālā dizaina principiem un izstrādās viņuprāt piemērotākos pieejamības risinājumus uzlabojumiem. Trešajā dienā dalībnieki kopā ar lektoriem  sagatavos rīcības plānu ar konkrētiem uzdevumiem izvēlēto iestāžu veidošanai par apmeklētājiem pieejamākām.

Dalība seminārā ir bezmaksas. Semināra ilgums ir trīs dienas jeb 18 stundas.Nepieciešamības gadījumā tiek apmaksāta dalībnieku nakšņošana. Semināra dalībniekiem tiks izsniegti apliecinājumi par dalību seminārā.


  • Lai pieteiktos semināram, nepieciešams elektroniski aizpildīt pieteikuma anketu, to nosūtot uz
e-pastu ilze.arniece@kurzemesregions.lv

  • Semināra darba kārtību skatīt šeit>>


Seminārus rīko Kurzemes plānošanas reģions Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas   2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros. Projektu Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Ārniece
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kurzemes Plānošanas reģions
ilze.arniece@kurzemesregions.lv
GSM 29579488