Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Oktobris >
P
O
T
C
P
S
Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2018-11-26
KURŠ VAR BŪT REDZAMS? KURŠ NAV REDZAMS?
“ATTĒLI, KAS MAINA PASAULI - CEĻVEDIS VIENLĪDZĪGAI KOMUNIKĀCIJAI”

FOTO IZSTĀDE, SEMINĀRI UN DARBNĪCAS RĪGĀ NO 4.-6.DECEMBRIM
 
Pirms pieciem gadiem Jēvles (Gävle) pašvaldība Zviedrijā sāka pārskatīt oficiālajos materiālos publicētos attēlus. Pašvaldība atklāja, ka fotogrāfijas vispār neatspoguļoja to, kā tiešām izskatījās Jēvles iedzīvotāji. Piemēram, attēli parādīja vīriešus un sievietes daudz tradicionālākās lomās nekā faktiski. Jēvles pašvaldība uzticēja fotogrāfam Tomasam Gunarssonam meklēt un piedāvāt jaunus veidus, kā atspoguļot visus Jēvles pašvaldības iedzīvotājus tās komunikācijas medijos.

Šī pašvaldības un fotogrāfa sadarbība ir piesaistījusi uzmanību tālu aiz Jēvles pašvaldības robežām. Foto projekta mērķis ir radīt lielāku sabiedrības pārstāvju iekļaušanos un piederību, kā arī mazināt diskrimināciju dzimuma, etniskās izcelsmes, reliģijas, invaliditātes, seksuālās orientācijas un vecuma ziņā. Projekta, “Attēli, kas maina pasauli”, ietvaros tika publicēts ceļvedis, lai iedvesmotu citas pašvaldības, kuras vēlas atrast veidus, kā izvairīties savā ikdienas darbā no pieņēmumiem. Pašlaik jau pārdoti vairāk kā 16000 šī izdevuma. Pašlaik pa Zviedrijas pašvaldībām ceļo divi šīs izstādes eksemplāri, iesaistot gan sabiedrību, nevalstiskās organizācijas, gan arī uzņēmējus.

Tagad foto projekts “Attēli, kas maina pasauli” ierodas uz Rīgā un no 4. -17. decembrim izstāde "Attēli, kas mainīs pasauli" pirmo reizi tiks parādīta ārpus Zviedrijas, Latvijā, Banku augstkolā. Izstādes atklāšanas laikā notiks trīs semināri, darbnīcas un diskusija pašvaldību komunikācijas speciālistiem, augstskolu studentiem un vidusskolēniem. Semināros, darbnīcās piedalīsies Zviedrijas dzimtes fotogrāfs Tomas Gunnarssons un Jevles pašvaldības komunikāciju speciālists Johans Adolfssons.

Rīgā pirmo reizi tiks prezentēts rokasgrāmatas “Attēli, kas maina pasauli – ceļvedis vienlīdzīgai komunikācija” izdevums angļu valodā.

Ceturtdien, 6. decembrī, notiks preses rīts ar projekta, ceļveža un jaunās izstādes prezentāciju. Preses rītā piedalās dzimtes fotogrāfs Tomas Gunnarsson, Jevles pašvaldības komunikāciju speciālists Johans Adolfsons, Zviedrijas vēstniecības Latvijā un Zviedrijas institūta pārstāvji.

Semināri, lekcijas, darbnīcas un diskusijas pašvaldību komunikāciju speciālistiem notiks 6.decembrī no plkst. 10.00-16.30 un augstskolu studentiem notiks 5.decembrī no plkst.10.00-14.00 Banku augstskolas konferenču zālē, Krišjāņa Valdemāra ielā 16, Rīga.

Pieteikšanās pašvaldību sabiedrisko attiecību un komunikāciju speciālistiem: https://ej.uz/5mfm
Pieteikšanās augstskolu studentiem: https://ej.uz/gtmg

Projektu organizē Zviedrijas institūts Stokholmā, Zviedrijas vēstniecība Rīgā un vietējie partneri.

informacija - ielugums komunikaciju specialistiem
.

Papildus informācija:
Projekta kuratore Latvijā Aiju Freimane
E-pasts: aija.freimane.af@gmail.com
Tel. 29409860