Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Jūnijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2018-10-24
REĢIONU FORUMS - "BRĪVĪBA, AINAVA – MĒS”
 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Latvijas valsts simtgades ietvaros īsteno īpaši Latvijas valsts simtgadei veltītu pasākumu kopumu, akcentējot pilsētu un reģionu lomu valsts attīstībā: Brīvības ielu stāstu 9 republikas pilsētās un aktivitāti “Latvijas ainavu dārgumi vakar šodien, rīt”.
 
Uzsverot šo pasākumu devumu Latvijas attīstībā, šī gada 26.oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās notiks reģionu forums "BRĪVĪBA, AINAVA - MĒS", kurā piedalīsies 119 pašvaldību, 5 plānošanas reģionu, valsts institūciju, nevalstisko organizāciju, augstskolu, uzņēmēju, mēdiju pārstāvji, interesenti.
 
Foruma programma pieejama šeit.
 
Ar šo forumu noslēgsies Latvijas valsts simtgades pasākuma “Reģionu dienas” aktivitāte “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”, kuras īstenošanā divu gadu garumā piedalījās visi plānošanas reģioni.

Ainavu dārgumi ir vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, ko uzskatām par īpašām reģiona un Latvijas vērtībām, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un diženuma. Lai sagatavotu unikālu dāvanu Latvijai tās simtgadē, VARAM sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un plānošanas reģioniem aicināja iedzīvotājus visā Latvijā iesūtīt savus ainavu dārgumus. Ainavu dārgumu fotoattēli, kā arī iedzīvotāju iesūtītie atmiņu stāsti un iespaidi par tiem tiek saglabāti elektroniskajā ainavu dārgumu krātuvē www.ainavudargumi.lv.

Šī gada septembrī visos plānošanas reģionos norisinājās reģionālās diskusijas un ainavu dārgumu izstādes, bet no 26.oktobra izstāde būs skatāma vienuviet Latvijas Nacionālajā bibliotēkā par visu Latviju.Izstāde būs ceļojoša, tāpēc sākot ar novembri, interesenti reģionos, sazinoties ar LNB, to varēs pieteikt un eksponēt pa daļām vai kopumā kādā no savām izstāžu zālēm.

Kurzemē par 10 visraksturīgākajām un krāšņākajām ainavām tika atzītas Jūrkalnes stāvkrasta ainava, Kolkasraga ainava, Liepājas Ostas promenādes ainava, Popes muižas un apkārtnes ainava, Papes Ķoņu ciema un Kurzemes seno zvejniekciemu ainavas, Abavas ielejas ainava no Sabiles Vīna kalna, Talsu vecpilsētas ainava, Usmas ezera ainava, Kuldīgas vecpilsētas ainava ar Ventas rumbu, seno tiltu un Alekšupīti, Ziemeļu mola un fortu ainava Liepājas Karostā.

Forumā "BRĪVĪBA, AINAVA - MĒS"Kurzemi pārstāvēs un savā pieredzē kultūrainavas saglabāšanā un kopšanā dalīsies biedrības “Popes muiža” pārstāvji.

Foruma laikā kļūs zināmi arī Eiropas Padomes tradicionālās Ainavas balvas konkursa nacionālās atlases laureāti. Kurzemes plānošanas reģions konkursa pirmajā kārtā nacionālajai atlasei bija izvirzījis biedrības “Mēs – Jaunaucei” pieteikto projektu par Jaunauces parka labiekārtošanu.

Informāciju sagatavoja:
Indra Murziņa
Kurzemes plānošanas reģions
Telpiskās attīstības plānotāja
indra.murzina@kurzemesregions.lv