Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Jūnijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2018-09-10

 
VASARĀ KURZEMĒ ATJAUNOTI UN APMEKLĒTĀJIEM ATKLĀTI TRĪS INDUSTRIĀLĀ TŪRISMA OBJEKTI 
 
Vasaras laikā Kurzemē atjaunoti un apmeklētājiem atvērti trīs neparasti tūrisma galamērķi. Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Industriālais mantojums” ietvaros Aizputes ūdenstornis pārtapis par skatu torni, Dzelzceļa stacijā “Airītes” atklātas uzgaidāmā telpa, kases telpa un neliela ekspozīcija, savukārt Ovišu bāka Ventspilī piedāvā jaunu interaktīvu ekspozīciju.
 
“Latvijā ir pietiekami daudz industriālā mantojuma celtņu, kas no pamestiem, nevajadzīgiem objektiem var kļūt par patiešām aizraujošiem tūrisma objektiem. Ar Eiropas atbalstu Kurzemē kopumā dosim jaunu dzīvi piecām šādām celtnēm. Aizputes ūdenstornis, dzelzceļa stacija “Airītes” un Ovišu bāka Ventspilī jau piedzīvojuši ievērojamas pārmaiņas un ir atvērti tūristu apskatei, savukārt Pāces vilnas fabrika Dundagā un Kuldīgas adatu fabrika šobrīd tiek sakārtoti,” stāsta Jana Kalve, projekta „Industriālais mantojums” vadītāja.

Kādreiz pilsētas ūdensapgādē tik nozīmīgais, bet savu laiku nokalpojušais Aizputes ūdenstornis ar projekta atbalstu no vidi degradējoša objekta pārtapis par skatu torni ar brīnišķīgu panorāmas skatu uz Aizputes pilsētu un tās apkārtni.  Jaunajā skatu tornī iespējams ari iepazīties ar vēsturiskām liecībām par ūdens torņa darbību. 27 metrus augstais skatu tornis apmeklētājiem durvis vēra šī gada jūnijā un jau ir uzņēmis daudzus pilsētas viesus.
 
 
Dzelzceļa stacijas “Airītes” atjaunošanas darbus veic tā īpašnieki Pēteris Stumburs un viņa dzīves biedre Kristīne Stumbure. Ar projekta “Industriālais mantojums” atbalstu izdevies atjaunot un šī gada jūlijā atvērt apmeklētājiem uzgaidāmo telpu un kases telpu, kā arī izgatavot  lielu karti ar visām Liepājas līnijas stacijām. Stacijas saimnieki plāno rīkot arī dažādus pasākumus, brīvdabas koncertus, teātrus, piedāvājot apmeklētājiem telpas, kur sajūtama senatnes elpa.

Projekta ietvaros pārmaiņas piedzīvojusi arī vecākā bāka Latvijā - Ovišu bāka. Ventspils brīvostas pārvalde ar projekta atbalstu augustā tajā atvēra jaunu ekspozīciju, kas aizraujošā veidā ar interaktīvu eksponātu un jaunāko tehnoloģiju palīdzību iepazīstina ar bāku vēsturi, attīstību un darbības principiem. Apmeklētājiem ir arī iespēja apgūt Morzes ābeci, pamēģināt miglas tauri un iepazīt citus navigācijai nozīmīgus priekšmetus. Bākā tās neparastās akustikas dēļ notiek arī koncerti un izstādes.
  

Industriālais mantojums ir celtnes un ēkas, kas līdz ar tehnoloģiju un nozaru attīstību kļuvušas nevajadzīgas un līdz ar to neizmantotas. Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības projekta ietvaros līdz 2020. gadam Latvijā un Igaunijā sakārtos un atvērs apmeklētājiem 26 industriālā tūrisma objektus, radot tiem jaunu dzīvi, kā arī izstrādās vienotu unikālu tūrisma maršrutu, kas apvienos ne tikai visus projektā iesaistītos objektus, bet arī citas industriālā mantojuma apskates vietas.
 
Ar visiem projekta objektiem un aktualitātēm var iepazīties šeit.

Sekojiet līdzi projekta jaunumiem:

 

Par projektu:
Projekts “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai” (Revival of Industrial heritage for tourism development) tiek realizēts Interreg Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmā 2014. - 2020. gadam. Projekta mērķis ir atdzīvināt industriālo mantojumu tūrisma attīstībai, veicinot izpratni par industriālā mantojuma vērtībām un nozīmi tūrisma piedāvājuma dažādošanai projekta reģionos, izveidojot sadarbības tīklu starp iesaistītajām pusēm tūrisma un industriālā mantojuma sfērā, kā arī veidot sadarbību ar Eiropas Industriālā mantojuma tīkliem, attīstot industriālā mantojuma objektus par pievilcīgām tūrisma vietām, kas atbilst ceļotāju vajadzībām, kā arī reklamējot industriālā mantojuma tūrisma vietas ārvalstu un vietējiem ceļotājiem.Papildus informācija:
Jana Kalve,
Kurzemes plānošanas reģiona
projekta „Industriālais mantojums” vadītāja,
mob. 29524558,
e-pasts: jana.kalve@kurzemesregions.lv,
www.kurzemesregions.lv
 
Šis dokuments atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.