Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Maijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2015-11-19
UZSĀKAS PROJEKTS KURZEMES MAZO OSTU ATTĪSTĪBAI
 
2015.gada 13.novembrī Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvji piedalījās  projekta uzsākšanas sanāksmē (Kick-off meeting) Centrālās Baltijas Programmas 2014-20120, 3.prioritātes ,,Labi savienots Centrālās Baltijas reģions’’, Specifiskā  mērķa 3.2. ,,Uzlaboti pakalpojumi esošajās mazajās ostās lai uzlabotu vietējo un reģionālo mobilitāti un sniegtu ieguldījumu tūrisma attīstībā’’ ietvaros realizējamā projektam  Nr. CB239 ,,Moderns un pievilcīgs mazo ostu tīkls ar interaktīvu pārrobežu informācijas sistēmu, kopēju mārketingu un uzlabotiem ostu pakalpojumiem ‘’ ( ,,Modern and attractive small ports network through cross-border interactive information system, joint marketing and improved port Services ‘’Akronīms: SmartPorts).

Minētā projekta mērķi ir programmas teritorijā ietilpstošo reģionu mazo ostu infrastruktūras attīstība, lai uzlabotu navigācijas drošības un vides aizsardzības prasību izpildi, kā arī paplašinātu ostas pakalpojumu klāstu un uzlabotu to kvalitāti atbilstoši noteiktiem standartiem, kas tiek nodrošināti vienā līmenī visās mazajās ostās kuras projekta gaitā izveidos vienotu tīklu. Šāda tīkla izveide ir vārsta uz to, lai potenciālie ostu apmeklētāji (galvenokārt burātāji), plānojot savus tūrisma maršrutus, varētu rēķināties  ar to, ka tiem šajā tīklā esošajās ostās tiks nodrošināti noteikta līmeņa un apjoma pakalpojumi. Lai efektīvi novadītu informāciju par šādu pakalpojumu pieejamību līdz atbilstošajām mērķa grupām, projekta ietvaros ir paredzētas aktivitātes informatīvo sistēmu izveidei, izmantojot IKT risinājumus.

Projekta īstenošanas rezultātā  Latvijas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas  mazajās ostās tiks veikta:

- Nepieciešamo ūdensapgādes un notekūdeņu savākšanas sistēmu izveide piestātnēs;
- Bīstamo atkritumu savākšanas sistēmu izveide;
- Piesārņojumu likvidēšanas iekārtu iegāde un personāla apmācība;
- Nepieciešamo navigācijas zīmju un boju atjaunošana un uzstādīšana.
- Meteoroloģiskās stacijas izveide
- Ostas kontroles un novērošanas sistēmu izveide;
- IKT risinājumu izmantošana interaktīvās tūrisma un kuģošanas informācijas stendu sistēmas izveidei vienotajā ostu tīklā.

Īstenojot  augstāk minētās darbības, tiks pilnveidots un uzlabots nozīmīgs Kurzemes reģiona saimnieciskās infrastruktūras segments -  mazās ostas, kuras kļūst par aizvien nozīmīgākiem spēlētājiem reģiona ekonomiskās attīstības  procesā. Izveidotais mazo ostu tīkls būs nozīmīgs piesaistes faktors ārvalstu tūristiem, kuri savos ceļojumos izvēlas doties izmatojot Baltijas jūru, jo tiem tiks sniegta informācija gan par to, ka šajā tīklā esošajās ostās tie varēs saņemt noteiktiem standartiem atbilstošus ostu pakalpojumus, gan arī vispusīga informācija par citiem tūrisma objektiem, notikumiem un pasākumiem, kuri ir pieejami ostām apkārt esošajā teritorijā.

Šim mērķim ir plānots izveidot interaktīvu informācijas stendu sistēmu, kur katrā no projektā iesaistītajām ostām tiks izvietoti skārienjūtīgi interaktīvie informācijas stendi ar virkni funkciju, tajā skaitā ar iespēju nodrošināt burātājus ar visu nepieciešamo ostu tehnisko informāciju un navigācijas datiem, kā aŗī iespēju pasūtīt virkni ostu pakalpojumu un veikt dažādas nepieciešamās formalitātes, saņemt meteoroloģisko informāciju, kā arī saņemt visu nepieciešamo tūrisma informāciju par apkārtnē pieejamajiem pakalpojumiem, atpūtas un izklaides iespējām u.t.t.   Tas radīs tiešu pozitīvo ietekmi uz virkni saimnieciskās darbības sfēru ostu tuvākajā apkārtnē, tā veicinot kopējo ekonomisko attīstību reģionā. Ne mazāk svarīgs ir arī navigācijas drošības un vides aizsardzības prasību ievērošanas aspekts, kas arī ir viens no projekta ieviešanas rezultātiem.

Projekta partneri ir:

Igaunijas mazo ostu attīstības centrs - vadošais partneris
Kurzemes plānošanas reģions
Rīgas plānošanas reģions
Pāvilostas osta
Mērsraga osta
Salacgrīvas/Kuivižu osta
Skultes osta
Jūrmalas ostas pārvalde
kā arī Igaunijas mazajās ostas:
Purtse osta
Kärdla osta
Kalev Yacht Club
Lõunaranna osta
Kõigusteosta osta
Sottungas osta Somijā,
Stokholmas reģiona Archipelago:
Lidö osta un Arholma osta.
 
Kopējais projekta budžets ir  € 1 468 657,60.
No kura ERAF līdzfinansējums ir  € 1 236 309,96 (84,18%).
 
Projekta ieviešanas termiņš:
 01.10.2015. – 30.09.2017.