Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Jūnijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2013-07-29
VALSTS KANCELEJA AICINA:"SEKO MUMS UN UZZINI, KO EIROPAS SOCIĀLAIS FONDS DEVIS TEV"
 

Šogad noslēgumam tuvojas 2007. - 2013. gada Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu plānošanas periods. Šajā laikā, izmantojot Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējumu, ir paveiktas daudzas nozīmīgas lietas, notikušas izmaiņas, kas uzlabo un atvieglo cilvēku dzīvi. Lai par tām uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku, Valsts kanceleja sadarbosies ar projektu īstenotājiem, meklējot un izceļot praktiskos projektu sasniegumus. Plānota komunikācija sociālajos tīklos, sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem, tiks sūtīti tiešie e-pasti mērķauditorijām, rīkoti publiski pasākumi un citas aktivitātes.
 
Sabiedrības integrācijas fonds un Valsts kanceleja šajā ES struktūrfondu plānošanas periodā uzrauga 276 Eiropas Sociālā fonda finansētu projektu ieviešanu. To starpā ir projekti, kas stiprina nevalstisko organizāciju spējas piedalīties valsts un pašvaldību lēmumu pieņemšanā, projekti, kuru laikā radīti jauni pakalpojumi iedzīvotājiem, uzlabota pašvaldību sniegto pakalpojumu kvalitāte, tiek strādāts pie administratīvo šķēršļu mazināšanas uzņēmējdarbībā un citās jomās, tiek veicināta sadarbība starp darba devējiem un darba ņēmējiem.
 
Vairums no šiem projektiem jau ir noslēgušies, tomēr vairāki nozīmīgi projekti vēl turpināsies arī 2014. un 2015.gadā. Piemēram, Valsts kancelejas īstenotais projekts „Administratīvā sloga samazināšana un administratīvo procedūru vienkāršošana”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotais projekts „Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveidošana”, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības administratīvās kapacitātes stiprināšanas projekti. Šajos projektos vēl notiek nozīmīgas aktivitātes. Par to norisi un nozīmi arī tiks stāstīts tuvāko mēnešu laikā.
 
Vēlamies pastāstīt par praktiskajiem ieguvumiem, kas panākti īstenojot ESF projektus. Salīdzināsim situāciju kāda bija pirms projektiem un kādas izmaiņas izdevās panākt, īstenojot projektus.” stāsta Valsts kancelejas Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta vadītāja Solvita Gulbe. „Vai zinājāt, ka ar ESF atbalstu izdevies izveidot vietu, kur palīdzību var gūt cilvēki ar autiskā spektra traucējumiem un viņu radinieki, ka ir izveidotas atbalsta programmas onkoloģisko slimību pacientiem? Vairāku pašvaldību iedzīvotājiem vairs nav jāstaigā pa neskaitāmām iestādēm, jo novados ir izveidotas vienas pieturas aģentūras, kurās var saņemt visus pašvaldību pakalpojumus. Pateicoties citam ESF projektam, ir atvieglota dzīve uzņēmējiem – samazināts vides statistikas atskaišu skaits, atvieglota to iesniegšana, vienkāršota reģistrācija PVN nodokļu maksātāju reģistrā. Piemēru ir daudz, un tie skar ļoti dažādas jomas. Par tiem vēlamies pastāstīt pēc iespējas plašāk, tā, lai neviens nevarētu teikt, ka ESF projekti Latvijas cilvēkiem neko nav devuši.”
 
Lai varētu sazināties ar cilvēkiem pēc iespējas nepastarpināti, liela uzmanība komunikācijā tiks veltīta saziņai sociālajos tīklos, citviet internetā, izmantojot tiešos e-pastus un sadarbības partneru elektroniskos laikrakstus. Aicinām ikvienu sekot profiliem sociālajos tīklos Twitter un draugiem.lv: www.twitter.com/vk_esfprojekti, www.draugiem.lv/vk_esfprojekti. Te publicētās ziņas var lasīt arī cilvēki, kas nav reģistrējušies kā šo sociālo tīklu lietotāji. Informācija tiks apkopota arī Valsts kancelejas tīmekļa vietnē>> 
 
Biznesa augstskolas „Turība” Sabiedrisko attiecību fakultātes vadītājs Andris Pētersons:Ar labajiem darbiem ir jālepojas, par tiem ir jāstāsta, jo labs piemērs mudina cilvēkus sekot un vairo dzīvesprieku. Lai lepošanās nepārvērstos par lielīšanos, ir ļoti svarīgi sarunāties, uzsveru vārdu sarunāties, ar cilvēkiem, ir jāuzklausa  viņu viedoklis, nevis uzmācīgi jāapber viņus ar informāciju. Tas nozīmē, ka ir jāveido dialogs, kurā ikvienam ir tiesības izteikties droši, nebaidoties no nosodījuma, ir jāpieņem un jāuzklausa otrs kā līdzvērtīgs partneris, jāatbild uz jautājumiem un jāmāk sadzīvot ar dažādiem uzskatiem, paliekot godīgam pret sevi. Šāds dialogs vairo uzticēšanos. Vienkārši un tajā pašā laikā sarežģīti izdarāms šobrīd, kad sociālie mediji nodrošina iespēju ātri un tieši sazināties un ietekmē komunikācijas kultūru.
 
Aicinām arī visus Sabiedrības integrācijas fonda un Valsts kancelejas pārziņā esošo ESF projektu īstenotājus sūtīt aktuālas ziņas par plānotajām aktivitātēm, projektu rezultātiem uz e-pastu esf-projekti@mk.gov.lv, lai šīs ziņas varētu izplatīt plašāk.
 
Uzziņai
Informatīvie pasākumi „Valsts kancelejas īstenoto Eiropas Sociālā fonda aktivitāšu publicitātes nodrošināšana” tiek finansēti no Eiropas Sociālā fonda, Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda tehniskās palīdzības projekta Nr. VSID/TP/CFLA/11/06/006 „Tehniskā palīdzība Valsts kancelejas darbības nodrošināšanai”. Pasākumi ilgs 20 mēnešus, kuru laikā plānota komunikācija sociālajos tīklos, sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem, tiks sūtīti tiešie e-pasti mērķauditorijām, rīkoti publiski pasākumi un citas aktivitātes.
 
Solvita Gulbe
Valsts kancelejas Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta vadītāja
 
Informācija par komunikācijas pasākumiem:
Baiba Jakovļeva, Valsts kancelejas Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta konsultante-tehniskās palīdzības projekta vadītāja
tālr.: 67082914; e-pasts: Baiba.Jakovleva@mk.gov.lv